“Mi smo pobjednici izbora i odlučit ćemo tko će biti novi premijer”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Mi smo pobjednici izbora i odlučit ćemo tko će biti novi premijer”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nisam siguran da će oni odrediti novog premijera. Postoji mogućnost da HDZ i SDP naprave veliku koaliciju na veselje svih Hrvata.

Hrvati su neuki i nesposobni.

Mogucnost da HDZ i SDP koaliraju je vrlo vrlo mala. Prvenstveno zbog tastine dvaju lidera tih stranaka. Moje skromno misljenje je da ce biti manjinske vlade formirane od strane SDP-a koju ce MOST podrzati. Milanovic je pragmatik i bolji je politicar od Karamarka. On ce pristati na zahtjeve MOST-a, a pritom ce raditi na njegovom razbijanju. Mislim da bi takva vlada mogla biti kratkog vijeka, dok se ne stisa ova euforija oko MOST-a. A tada bi Milanovic, kada procijeni da bi mogao samostalno (odnosno s prirodnim i provjerenim partnerima) mogao formirati vladu, mogao ici na prijevremene izbore.

Za moguce reforme i politicku snagu koja ce utjecati na dvije najjace stranke je bitno da MOST (p)ostane homogen, a ne heterogen kako se cini po sinocnjim izjavama pojedinih clanova i celnika MOST-a.

Ali, isto tako ne iskljucujem mogucnost da izbori budu ponovljeni ako niti jedan mandatar nece moci dobiti podrsku za svoju vladu u Saboru.

Sve u svemu, smatram da je relativni pobjednik SDP, jer ih HDZ nije dobio s velikom razlikom kako se cinilo do prije nekoliko mjeseci. Relativni gubitnik je HDZ jer nije ostvario znacajnu prednost pred glavnim suparnikom. S druge strane, ako ne uspije, a smatram da nece, formirati vladu onda ce biti i apsolutni gubitnik ovih izbora, a Karamarko najvjerojatnije bivsi.

Primjer gubitnika za udzbenike je Josipovic. Ali on se sam diskvalificirao. Vjerujem da Bandic ne moze biti zadovoljan postignutim rezultatom, a niti Zivi zid koji je sigurno ocekivao puno vise mandata od jednoga.

Srdacan pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Ispravite grešku u tekstu…. Drago Prgomet iz HDZa

Koliko ja razumijem glasovi za MOST su protestni glasovi protiv HDZ-a i SDP-a. SDP ili HDZ vlada koja bi ukljucivala MOST ne bi imala nikakav legitimitet jer bi se temeljila na prevari biraca.

Ono sto ima najvise smisla i legitimiteta je koalicija SDP-a i HDZ-a (Milanovic i Karamarko se rotiraju na celu). Politicke razlike izmedju te dvije stranke su vrlo male, radi se o dvije frakcije KPH. Problem je sto su obje stranke klijentelisticke i zajedno imaju toliko uhljeba da ih je tesko sve zajedno zadovoljiti.

MOST treba traziti mjesto predsjednika vlade ili nista. Jer je to jedini garant promjena. Dakle SDP ili HDZ mogu participirati u MOST-ovoj vladi. MOST na ponovljenim izborima moze proci samo bolje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Koliko ja razumijem glasovi za MOST su protestni glasovi protiv HDZ-a i SDP-a. SDP ili HDZ vlada koja bi ukljucivala MOST ne bi imala nikakav legitimitet jer bi se temeljila na prevari biraca.

Ono sto ima najvise smisla i legitimiteta je koalicija SDP-a i HDZ-a (Milanovic i Karamarko se rotiraju na celu). Politicke razlike izmedju te dvije stranke su vrlo male, radi se o dvije frakcije KPH. Problem je sto su obje stranke klijentelisticke i zajedno imaju toliko uhljeba da ih je tesko sve zajedno zadovoljiti.

MOST treba traziti mjesto predsjednika vlade ili nista. Jer je to jedini garant promjena. Dakle SDP ili HDZ mogu participirati u MOST-ovoj vladi. MOST na ponovljenim izborima moze proci samo bolje.

Ne bih se složio da bi mogao proći bolje. Nikome ne odgovara pat pozicija, a znamo i nevoljkost birača ponovljenom izlasku i dodatnom maltretiranju kampanjama. Prije bi se Mostovi glasovi prelili velikim strankama, jer jedino one su sposobne uspostaviti Vladu.

Za traženje pozicije predsjednika Vlade se slažem. Imali bi korektor vlasti koji bi ”pratio” provedbu reformi što je uvjet za dizanje ruku u saboru.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

*Twixer ,

ne znam baš da bi sdp ili hdz, bez obzira koliko žele vlast, dozvolili da se ponize prepuštanjem mjesta predsjednika vlade stranci sa 19 mandata naspram njihovih 56 odnosno 59, to bi ih pokopalo…. a novi izbori, u ovome trenutku, najmanje bi pogodovali hdzu, koji je u ovim aktualnim izborima dosegao svoj maximum, most bi ostao tu negdije dok bi najviše pogodovali sdpu koji bi homogenizirao rasute glasove orahu, josipoviću, liniću i sl.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Pa, stavite za premijera to dijete – BOŽU, a zamjenik nek bude Milanović….sve o.k.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


*Twixer ,

ne znam baš da bi sdp ili hdz, bez obzira koliko žele vlast, dozvolili da se ponize prepuštanjem mjesta predsjednika vlade stranci sa 19 mandata naspram njihovih 56 odnosno 59, to bi ih pokopalo…. a novi izbori, u ovome trenutku, najmanje bi pogodovali hdzu, koji je u ovim aktualnim izborima dosegao svoj maximum, most bi ostao tu negdije dok bi najviše pogodovali sdpu koji bi homogenizirao rasute glasove orahu, josipoviću, liniću i sl.

U Danskoj je stranka koja je pobijedila odlučila ne ići u Vladu. KUIŠ.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Koliko ja razumijem glasovi za MOST su protestni glasovi protiv HDZ-a i SDP-a. SDP ili HDZ vlada koja bi ukljucivala MOST ne bi imala nikakav legitimitet jer bi se temeljila na prevari biraca.

Ono sto ima najvise smisla i legitimiteta je koalicija SDP-a i HDZ-a (Milanovic i Karamarko se rotiraju na celu). Politicke razlike izmedju te dvije stranke su vrlo male, radi se o dvije frakcije KPH. Problem je sto su obje stranke klijentelisticke i zajedno imaju toliko uhljeba da ih je tesko sve zajedno zadovoljiti.

MOST treba traziti mjesto predsjednika vlade ili nista. Jer je to jedini garant promjena. Dakle SDP ili HDZ mogu participirati u MOST-ovoj vladi. MOST na ponovljenim izborima moze proci samo bolje.

Mislim da nisi u pravu. Ovaj put glas za MOST je glas za promjene i reforme.

Na prošlim izborima SDP je također dobio izbore jer su građani htjeli promjene i reforme.

Nažalost, SDP ih nije napravio.

MOST ih sada treba prisiliti.

Ako ne, onda novi izbori.

Makar po meni bi bilo bolje da Hrvati, i desnica i ljevica i centar, napokon počinje surađivati u interesu ove jadne i izmučene zemlje i njihovih stanovnika.

Hrvatska naprosto mora postati uređena zemlja, da sudovi štite hrvatske građane i njihovu imovinu, i da se Hrvatska što više razvija i napreduje u industrijskom, tehnološkom i poljoprivrednom smislu.

Sve ostalo je gubljenje vremena.

New Report

Close