MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Predsjednik uprave Magme Goranko Fižulić prošli je tjedan najavio IPO Magme u prvoj polovici 2007. godine.
Neka ovo bude mjesto razmjene mišljenja, informacija i ostalih, investitorima, bitnih stvari o ovoj firmi.
Koja su vaša očekivanja s obzirom na poslovnje Magme?

La vita e bella!

Pozdra posejdone,
to zvuci zanimljivo, otvori skype

Moram priznati da mi se ovakva web stranica ne sviđa pretjerano, naročito s obzirom da se firma sprema na burzu.
Informacija malo, a za investitore niti jedna kvalitetna.
[smiley15]

Vaš link

La vita e bella!


Moram priznati da mi se ovakva web stranica ne sviđa pretjerano, naročito s obzirom da se firma sprema na burzu.
Informacija malo, a za investitore niti jedna kvalitetna.
[smiley15]

Vaš link


slažem se

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9

Ha!
Izgleda da i u Magmi čitaju ovaj forum.
Eto nova web stranica Magme.
Kutak za investitore – slabašan.

Vaš link

La vita e bella!

Vaš link

La vita e bella!

Malo da se ne veselite prerano:

Postoje 2 razloga za oprez kod novih izdanja:

1. nova izdanja donose neizvjesnost većim dijelom zbog prodavačkih sposobnosti institucija koje ih prodaju,
2. većina novih izdanja se prodaje kada su uvjeti na tržištu povoljni za izdavatelja, a ne za kupca.

trgovina igračkama iz kine i shelfpulls marke…tu se nemre fulati [smiley2]

u svakom slučaju veliki plus za tržište kapitala i njegovo ‘produbljivanje’

I love the Smell of Profits in the Morning

25.04.2007 Goran Borković

Magmine dionice na Zagrebačkoj burzi prije ljeta
Dodatni kapital Fižulićevoj kompaniji potreban zbog širenja u Mađarsku, Bugarsku i Rumunjsku
Prema neslužbenim informacijama Poslovnog dnevnika prospekt tvrtke Magma d.d. nalazi se u Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga (Hanfa) tako da se očekuje da će do ljeta početi trgovanje dionicama Magme na Zagrebačkoj burzi. Premda u kompaniji nisu željeli komentirati takve špekulacije, informacije su potvrdili različiti izvori. Na pitanje kada će se dionice Magme naći na burzi, prije mjesec dana u intervjuu Poslovnom dnevniku predsjednik Uprave Goranko Fižulić kratko je odgovorio da je “izlazak na burzu moguć u relativno kratkom roku”, ali da mu pravila burze ne dopuštaju da o tome govori podrobnije. Pokrovitelj izdanja bit će Zagrebačka banka. Domaći financijski krugovi, posebno brokeri, mnogo očekuju od Magme i tvrde da bi se mogla naći među najtrgovanijim dionicama Zagrebačke burze. Magma se inače nalazi pred otvaranjem triju novih tržišta. Nakon ulaska u države bivše Jugoslavije Magma se nalazi pred ulaskom na tržišta Mađarske, Bugarske i Rumunjske gdje će, kako je rekao Fižulić, ledolomac biti Turbo limač, koji su pozvali operatori i vlasnici trgovačkih centara. Magma je prošle godine ostvarila 31,27 milijuna kuna neto dobiti, odnosno 66,7 posto više u odnosu na 2005. godinu. Prihodi od prodaje u 2006. iznosili su 658,9 milijuna što je 24,9 posto više, a najveći porast zabilježen je od prodaje u inozemstvu koja je s 24,4 milijuna skočila na 51 milijun kuna, što je više od 100 posto, a prihodi od prodaje u Hrvatskoj iznosili su 586 milijuna kuna ili 22,5 posto više u odnosu na 2005. godinu. Rast dobit 2006. godine koja je bila iznad plana Fižulić je objasnio, između ostalog, povećanom prodajom na postojećim lokacijama.

Konačno dovoljno dionica za naše fondove da upucaju pare u njih.
Još ako ipo bude po 3 booka i p/e 33 što bi otprilike bio tržišni prosjek biti će to prekrasni teatar apsurda.

VIDTE ME ŠTO SAM LJEP I PAMETAN

Ne da mislim, nego sam uvjerena kako Vam vlasnik neće to prodavati jeftino.
– a sad u kolike nerealne visine ćemo to dići,
– bumo videli rekli bi Zagorci,
– ja sigurno to kupujem, a ludo tržište to diže gore u nerealne visine.
– tu trehniku trgovanja nazivam prodaj dionicu većoj budali.


– ja sigurno to kupujem, a ludo tržište to diže gore u nerealne visine. – tu trehniku trgovanja nazivam prodaj dionicu većoj budali.


– klonila sam se dosta dionica i igre tipa ko zadnji magarac, a bilo je dosta toga.

Mijenjaš taktiku ?

I love the Smell of Profits in the Morning

Jel ima netko precizniji podatak kad bi MGMA mogla izaći ? Znam da skoro, ali da li se zna točan datum ?

Molim za informaciju…

Lp, Kinez

New Report

Close