Marić: Više od polovice građana nije financijski pismeno

Naslovnica Forum Komentari članaka Marić: Više od polovice građana nije financijski pismeno

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Romel, 14.02.2018. u 15:24
više od 90 posto mladih koji kreću u radni odnos ne bira mirovinski fond, nego im se on dodjeljuje slučajnim odabirom

Stvarno netko misli da je to zato što su nepismeni?


Anonimno, 14.02.2018. u 15:36
više od 90 posto mladih koji kreću u radni odnos ne bira mirovinski fond, nego im se on dodjeljuje slučajnim odabirom

Stvarno netko misli da je to zato što su nepismeni?
[/quote]
uglavnom

evo jedna poduka iz financijske pismenosti.. u Hrvatskoj nema dovoljno novaca za plaćati porez na nekretnine

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

Apsolutno se slažem da je više od polovice stanovnika financijski nepismeno. Problem je da 100% svih političara spada u tu grupu, što se vidi po njihovom maltretiranju porezne politike i konstantnom mijenjanju zakona…


Fedor19, 14.02.2018. u 18:23
više od 90 posto mladih koji kreću u radni odnos ne bira mirovinski fond, nego im se on dodjeljuje slučajnim odabirom

Stvarno netko misli da je to zato što su nepismeni?
[/quote]
Evo i ja sam nepismen, stvarno ne možeš odabrati koji je bolji

Maric ko da je izmislio telefon ili struju. Siguran sam da i oni “nepismeni” jasno vide Maricu da ti nisi nikakav strucnjak. Pored toga si i veliki lazov.

A šta reći.. činjenica jest da su ljudi u RH financijski nepismeni, ali isto tako je činjenica da je razinu financijske pismenosti dramatično podigla situacija oko Agrokora… ne dvije docentice sa EFZG. Možda bi se Vlada i sa time trebala hvaliti.

Pa za to je kriva politika, vlada, crkva i osobno Marić kao ministar financija…

po meni za to su krive sapunice kod ljepšeg spola a kod manje ljepog spola su krivi nogomet i kladionica.
sve po vlastitom izboru,pa i posljedice
zabavno za pratiti evolucijski proces u tijeku,kod kojeg se za sada ne vidi neki pomak ali za koje destljeće tko zna što će biti u modi?
koji vlastiti izbor?
posebice ako sila ili neka nova kriza naga(u)zi široke mase.
za sada je primarno u modi pinklec na rame ,nemalo ih se vratilo jer su brzo shvatili da bez evulucijskog kapacite se bolje vratit doma.
ako ne griješim i to je neki korak naprijed.
zločesti ljudi bi rekli da je nogom u stra.žnjicu isto korak naprijed.
dok idemo naprijed ima nade za nas.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Gdje je štivo: OSNOVE FINANCIJSKE PISMENOSTI U HRVATA…..?

Pa, ne znaju napraviti niti nove udžbenike za osnovnu školu, tko će onda prvi napisati
KNJIŽICU hrvatske financijske pismenosti – za CILJANU GRUPU : Hrvat/hrvatica, 45 godina,
oženjen/rastavljen, SSS, dug po bank.računu -14.189,00 KN
Terećenje za karticu : dospjelo -12.197,00 kn…… HROG: jamac /sudužnik . 2.364,00 kn….
dvoje djece : 5, 12 godina…suprug&supruga s plaćom cca 6218,00 kn neto bez kredita…

Ajmo , bankari -književnici !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Gdje je štivo: OSNOVE FINANCIJSKE PISMENOSTI U HRVATA…..?

Pa, ne znaju napraviti niti nove udžbenike za osnovnu školu, tko će onda prvi napisati
KNJIŽICU hrvatske financijske pismenosti – za CILJANU GRUPU : Hrvat/hrvatica, 45 godina,
oženjen/rastavljen, SSS, dug po bank.računu -14.189,00 KN
Terećenje za karticu : dospjelo -12.197,00 kn…… HROG: jamac /sudužnik . 2.364,00 kn….
dvoje djece : 5, 12 godina…suprug&supruga s plaćom cca 6218,00 kn neto bez kredita…

Ajmo , bankari -književnici !

ima tu jedna “sitnica” izostavljena ali vrlo značajna
ustvari dvije.

1.nekretnine u vlasništvu u min vrijednosti 700 mlrd kn
nemali % nisu u nikakvoj funkciji korištenja,ostvarivanja prihoda sa nekim troškovima.

2. oročeno na štednji 165 mlrd kn sa realno negativnim prinosom
u to nije ubrojano ono u čarapi,jastuku,tapacirungu namještaja,zazidano u dimnjaku,zakopano….

oni koji nemaju gotovine i ili nekretnine koje nisu u funkciji imaju plaće i htjeli bi imati jednog dana penziju veću od socijalne a da pri tome češće nego je potrebno mjenjaju aute,mobitele,garderobu,idu na skijanje,ljetovanje i na još mnoge nepotrebne načine troše više nego bi trebali,umjesto da štede a sve nebi li barem pokušali nekog od susjeda,rodbine,prijatelja,kolega s posla učinili barem na sekundu zavidnim njima.
ako uspiju tada svi bačeni novci u životu su bili vrijedni te jedne sekunde.
pri tome se ne pitaju kakav primjer daju svojoj djeci i što mogu od te iste djece očekivati kroz vrijednosti kojima će se oplemeniti,pa i u financijskom smislu (financijske neovisnosti)kao jedne od važnih životnih strana.

nije bed, ima svaki dan nekoliko različitih sapunica o sirotinjskoj djevojci koja je našla svog ljubljenog bogataša ili sirotinjskom mladiću koji je našao….
pa su svi u ljubavi i bogatstvu dugo i sretno živjeli.
koliko % ima hrvata da ne vjeruju da je to izgledan scenarij?
znam da puno tražim ali volio bi da ti isti hrvati nađu 1/1000 dio tog vremena da se pokušaju financijski opismeniti za bolju vl budućnost sebe i svoje djece.
ako si sami neće tako izabrati tko sam ja da….
a ima naroda koji su tu par stotina godina ispred nas po avg obrazovanju,kulturi,fin.pismenosti, razmišljanju,shvačanju i gle čuda i po bogatstvu ali to je samo velika slučajnost.
ALI oni ne kuže ono što mi kužimo i badava im je to bogatstvo zar ne?
mi smo jedni od onih za koje se kaže:
“pogledaj ih,moraš ih voljeti”
toga nema u mječnoj stazi ili i šire od toga.
ne zamjerite na relaksirajućem tonu.

p.s.
da netko nebi pomislio da sam pesimističan,baš naprotiv vjerujem u žilavost,prilagodljivost,snalažljivost ovog naroda dokazanu od st. 7
često mu se divim i inspirira me,uveseljava,čini ponosnim,čini život punijim,bogatijim….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close