Forum

Naslovnica Forum Komentari članaka Marić sprema zaduženja za otplatu 14 mlrd. kuna
Pretraživanje
Dionička društva
Izgledno je da će nove obveznice biti na relativno dugi rok, vjerojatno 10 godina, a kamate 3% ili neznatno više.
Pero7 4.2.2011.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
83%

Nije loše.

Sa ovim kreditom koji će imati niže kamate napraviti će se ušteda.

Loše je to što su u proračunu za 2017. isplanirali daljnji deficit i trošenje nezarađenog.

.

Jovan 21.8.2014.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
57%

Dugovi se riješavaju novim zaduženjima. To je jedini način na koji se nikada neće riješiti problem duga, a upravo se novo zaduživanje ( presipanje iz šupljeg u prazno - prodaj inu ( novac potroši na uhljebe ), prodaj hep ,pa kupi inu) kod nas koristi kao jedina politika , ali se predstavlja svaki put kao nešto novo.

Moller 20.8.2008.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
66%

zašto “naša” HNB drži novac vani s nižim kamatama, nego su one, po kojima se država zadužuje, ima li tu neko pravilo i mora li to tako

Moller 20.8.2008.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
50%

zašto “naša” HNB drži novac vani s nižim kamatama, nego su one, po kojima se država zadužuje, ima li tu neko pravilo i mora li to tako, je li to samo radi sigurnosti?

serislav 20.1.2012.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
60%

To su zakonska rješenja po kojima smo mi, tj. HNB, dio centraliziranog bankarskog sustava.
Nema posuđivanja novca iz HNB-a. Točka.
Može jedino HNB osloboditi pare bankama pa se onda s njima moraš dogovoriti, tržišno, rizik vs. kamata.
I bolje da je tako inače bi to vrlo brzo došlo kao u Jugi: daj za škver, daj za kombinat, daj za Petrokemiju, daj za Peru, Matu i eto ti 1600% inflacije.

Zadnja izmjena: serislav (13.1.2017. 15:41)

Disclaimer:
Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

...
Funky 12.4.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
66%

ocu li ja dozivit da mi smanjimo glavnicu a ne da stari kredit zatvaramo novim ne vrativsi ni lipu od glavnice?

Frankie 21.3.2013.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
60%

“Marić sprema zaduženja za otplatu 14 mlrd. kuna.” koja je ovo formulacija. Umnisto da napisu da cemo se sad zaduzit za glavnicu i kamate oni pisu sprema zaduzenja za otplatu. U biti mi necemo otplatit nista nego cemo bit jos vise duzniji.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Geenday 16.1.2009.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

"SREDIŠNJA BANKA JE PREVAŽNA INSTITUCIJA DA BI SE PREPUSTILA SAMO SREDIŠNJIM BANKARIMA“
Vaš link … [pouzdano.hr]

free flow information

Geenday 16.1.2009.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
33%

NE(značajnost) Marića se mogla vidjeti sinoć Vaš link … [vijesti.hrt.hr] …pored naučene financijske frazeologije govor tijela je konstantno bio usmjeren ka viceguverneru u kojem je tražio podršku svojih Bruxelles tlapnji…

free flow information

Marx 26.11.2007.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
33%

Superoptimizam

Meni ova ideja o obveznicama na 10 godina uz 3% izgleda super-optimistična. Nisam siguran da će nam uopće htjeti prihvatiti obveznice s dospijećem od 10 godine a ako tako dug rok i prihvate kamata će sasvim sigurno biti bito viša.

Da opet ne bude “iznenađenja” kao prošli put u Londonu ?

BearG 29.2.2012.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
60%

Konačnio neki hurac ovaj Marić radi..
Mariću….sada ili nikada…ajde po lovu vani…cili dug šta imamo reprogramiraj…diži lovu kad je najjefrinija i minjaj stare skupe kredite sa ovim bagatelnim..ušparat ćemo samo na kamatama godišnje 7 milijardi kuna…
Ali to ovi naši tudumi ne razume..oni čuju samo zaduživanje..
Samo deri lave i ovo ti je napametnije do sad šta si napravija..
Po kamati od 3 posto uzmi love koliko gopd moš i zatvaraj one stare po 5-6-7%….

A BALVANA!!! :) :) :)

Kirin 9.12.2011.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Funky

ocu li ja dozivit da mi smanjimo glavnicu a ne da stari kredit zatvaramo novim ne vrativsi ni lipu od glavnice?

Nećeš jer rak rana (uhljebi i štetočine), samo buja, a lopata (rad) je i dalje fuj!

Velika većina deklariranih desničara u Hrvatskoj samo su ljevičari koji vjeruju u Boga.

Frankie 21.3.2013.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
66%

BearG

Konačnio neki hurac ovaj Marić radi..
Mariću….sada ili nikada…ajde po lovu vani…cili dug šta imamo reprogramiraj…diži lovu kad je najjefrinija i minjaj stare skupe kredite sa ovim bagatelnim..ušparat ćemo samo na kamatama godišnje 7 milijardi kuna…
Ali to ovi naši tudumi ne razume..oni čuju samo zaduživanje..
Samo deri lave i ovo ti je napametnije do sad šta si napravija..
Po kamati od 3 posto uzmi love koliko gopd moš i zatvaraj one stare po 5-6-7%….

Kad imas deificit sasvim svejedno ti je je li 20 ili 27 miljardi. Ishod je isti samo je pitanje kada ce se desit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!