Marić najavio poskupljenje cigareta, ali manje od najava

Naslovnica Forum Komentari članaka Marić najavio poskupljenje cigareta, ali manje od najava

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

fascinantno je pratiti komunikaciju vlade s javnoscu…

problem sa ovim poskupljenjima vam je samo da vam vas rastuci proracun sve vise ovisi o kvartarnoj potrosnji (ovaj sam pojam ja izmislio, a odnosi se na ispijanje kava, prejedanja u restoranu, nogomet, pusenje i napijanje).. s vecim proracunom veca inflacija.. a kad kriza lupi falit ce vam minimalno milijarda eura devzinih doznaka i jos milijarda dvije ojra iz turizma..

even better than the real thing

kompletni slom sistema koji se moze izbjeci mojim makroekonomskim prudencijalnim (nisam siguran sta to znaci, ali mi zvuci ok) mjerama… zamrzavanje proracuna na razini iz 2017. vracanje pdva na hranu na 25%. sibanje uprave HT-a da isplati 60 kuna otudjene dividende. gomilanje kesa za deficitarne godine…

javna preporuka obustave svih investicija. (investira se u krizi kad je jeftino)

even better than the real thing


fascinantno je pratiti komunikaciju vlade s javnoscu…

problem sa ovim poskupljenjima vam je samo da vam vas rastuci proracun sve vise ovisi o kvartarnoj potrosnji (ovaj sam pojam ja izmislio, a odnosi se na ispijanje kava, prejedanja u restoranu, nogomet, pusenje i napijanje).. s vecim proracunom veca inflacija.. a kad kriza lupi falit ce vam minimalno milijarda eura devzinih doznaka i jos milijarda dvije ojra iz turizma..

i parking 🙂

even better than the real thing

čini mi se da su cigarete kod nas vec od cca 24 kn kutija. nije dobro da postoje cigarete ispod 50 kn kutija. to nije dobro niti pametno za državu. ja bi stavio 80 kn kutiju i za šverc zatvor minimalno 3 godine i eto novca za dug i zdravstvo. jedan dio za gradnju 30ak zatvora. to bi bio posao. ovako po kunu dvije tri je presporo. treba povisit trošarine 400% barem pa tko voli nek izvoli. takvi poslije potroše stotine tis. kn na lijekove liječenje i kemoterapije koje im placaju normalni ljudi

New Report

Close