Marić najavio izmjene u poreznom sustavu, na snazi već iduće godine

Naslovnica Forum Komentari članaka Marić najavio izmjene u poreznom sustavu, na snazi već iduće godine

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

maricu ajde vise napravoi nesto na koljenima smo svi to sto ti sad pricas mi znamo vec 25 godina napravi vec jednom pa to se napravi za 10dana sta fantaziras toliko???????????????

I sta je tocno novost ovde? Kao, nismo znali da planiraju neke promjene?

***pa novost je što su dosad stalno govorili “idući tjedan”, a odsad “iduće godine”

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

neki dan mi stigla opomena pred ovrhu, radi neplaćene dvije rate predujma poreza na dobit, iako smo već predali GFI iz kojega je vidljivo da smo potrebni iznos već pretplatili, to je tako jasno i transparentno po zakonu, žalim se, kaže baba, mi moramo biti učinkoviti i to vam naplatiti, iako je vidljivo da više ne treba, pitam ja kako misle to učiniti, kaže baba, pa rekao je ministar, jednostavno, znači ovrha, na kraju što mogu, pristajem na uplatu, iako će novac od pretplate biti kod njih cijelo ljeto, jer tek otvaraju preglede u sedmom mjesecu, tako da razumijem da je naš porezni sustav stvarno konkurentan, tj. daleko konkurentniji od mene, jer ne mogu nikome uzeti novac 4-5 mjeseci, a da ne platim kamate, a oni mogu, ipak je vaš novac, najsigurniji kod nas uhljeba, kaže na kraju baba, a ja kažem pozdravite ministra i ne dajte da bilo što mijenja, ovo je savršeno, i zakon i ljudi, a stvarno je sve po zakonu porezefendija

“Ljudi u Ministarstvu financija su noćas cijelu noć radili na programu konvergencije. Kako ću ih pogledati u oči i reći im da su neučinkoviti?”

ha ha pa da su učinkoviti ne bi morali raditi na tome zadnju noć.

u estoniji su za ispunjavanje godišnje porezne prijave potrebne 3 minute a porezno rješenje se izdaje u roku od 5 dana. sve dok vama treba 6 ne dana nego mjeseci možete se samo sramiti.

“Ljudi u Ministarstvu financija su noćas cijelu noć radili na programu konvergencije. Kako ću ih pogledati u oči i reći im da su neučinkoviti?”

ha ha pa da su učinkoviti ne bi morali raditi na tome zadnju noć.

u estoniji su za ispunjavanje godišnje porezne prijave potrebne 3 minute a porezno rješenje se izdaje u roku od 5 dana. sve dok vama treba 6 ne dana nego mjeseci možete se samo sramiti.

A kad ćeš ukinuti lihvarenje privatnika,obrtnika koje je uveo nesposobni gulikoža Linić.
ANTIPODUZETNIČKA KLIMA: Apsurdni propusti zbog kojih inspekcije deru poduzetnike

Ne vjerujem da će išta dobro biti od reformi ove vlade.
Svi su oni isti , kada se doćepaju vlasti samo razmišljaju kako povečati poreze i u blagostanju živjeti.
Evo ovi , već se spremaju uvesti porez na nekretnine , porez na imovinu , porez na dopunsko….

A plaćamo 572 razna poreza , evo npr. nekih:

25 % PDV na razliku u cjeni

20 % porez na dobit

12 % porez

18 % prirez u Zgb

i sada kada idete kupiti Mercedes platite opet porez 14 %

pa onda 10 % carina

pa na sve to opet PDV 25 %

pa porez na auto godišnje
pa cestarine
pa porez na osiguranje
pa porez na tehnički i regitraciju
pa porez na svaku litru benzina
i t.d….
nema kraja oporezivanju.

Gospodarstvo su uništili največim porezima na svjetu !

Kako ćete prepoznati Vladu koja će izvući Hrvatsku iz krize ?

Smanjit će sve poreze Realnom sektoru 50 %!

Dobro , ne morate kupiti Mercedes (kao ja), kupite dionice (kao ja).

I na dionice od dividende ćete platiti porez (20%) +12 % i prirez 18 % Zgb.

Ili kupite nekretninu (kao ja)?

Opet ćete morati platiti porez kod kupnje i svake godine ćete plaćati porez na imovinu i nekretnine (kao ja).

U Hrvatskoj se najviše isplati ne raditi .

A ako imate kakvu lovu odmah ju potrošite na hranu i piće , sve pojedite , popijte i poserite pa vam nemogu ništa uzeti !

I to nije kraj deranju kože porezima od ovih Gulikoža :

Kad jednog dana otegnete papke ,
vaši će dragi nasljednici morati platiti porez na ostavljenu im imovinu ,
na vaš dom ,
na vašu vikendicu ,
na vaš auto ,
na vašu tvrtku ,
na vaš obrt ,
na vašu grobnicu….

Ni to neće biti kraj oporezovanju !

Vaši će nasljednici opet morati plaćati porez na nasljeđenu imovinu !

HRVATI PLAČAJU NAJVEĆE POREZE NA SVIJETU :

http://www.index.hr/vijesti/clanak/the-economist-hrvati-placaju-najvece-poreze-na-svijetu/517083.aspx [index.hr]

.

Netko je napisao da kad nepravda postaje zakon, otpor postaje obveza! Nije čudno zašto ljudi varaju državu kada je sve smišljeno kako bi se nesposobni uhljebi hranili na grbači preostalih radnika i poduzetnika! Socijalizam u najgorem mogućem hibridnom obliku!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

New Report

Close