Margin kredit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Margin kredit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je li ga tko uzeo, u kojem iznosu, i kamo je najbolje otići, kojoj banci?

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

ZABA, nije loša …

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

Ja sam ga uzeo konkretno u HPB-u, pogledaj si na http://www.hpb.hr uvjete – meni je izgledao najprihvatljiviji, a osim toga išao sam na preporuku kolege koji je također s njima radio.

strpljen - spašen![color=blue][/color]

Ja sam isto čuo da je HPB ok,prijatelj mi radi sa njima,mislim da im je Call čak na -30%,nisam siguran,ali ako je tako po meni je super

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Hvala na početnim uputama. Mislim si da ako bih se ikad odlučio na to, svakako bih uzeo i uslugu savjetovanja o portfelju (ili vođenja), jer se ne bih usudio igrati s tolikim novcem koji je posuđen… i zahtijeva da ti prinos bude minimum 20% da budeš break-even.

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

preporučejm preko margina uzeti samo stabilne dionice, sa dobrim fundamentima…

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

Slažem se sa kolegom alesarom,ali mislim da vođenje portfelja nije baš dobra stvar koliko sam čuo od nekih kolega.Neki brokeri na vođenju portfelja naprave oko 25%….usporedite to sa fondovima. prijatelj mi ima kod brokera 26 dionica na 100000kn!!!!!!!!!!!
Imaju neku shemu da kupe odjednom npr.2000 dionica xy tvrtke i to podijele svim korisnicima vođenja portfelja….meni se ovo ne čini privlačno.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

ja nikako ne bi preporučio davanje novca brokeru da vodi portfelj … rađe u fond … sigurnije, poštenije, transparentnije, a zarada je tu negdje (čak i bolja) ali i u vondovima treba raspršiti rizik pa kupiti više njih (4) … a jedan dio direktno u sigurne dionice

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

Upravo sam zatvorio jedan od svojih margin accaunta. Zbog troškova, jer otvaram novi gdje su ti troškovi manji.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

u zadnjem prilogu Investitora (izdanje poslovnog dnevnika od 03.10.2006.)
je dobar tekst o margin kreditima.
ti krediti se preporučaju samo iskusnim investitorima.
margin call:
pbz,podravska, centar : 10% portfelja
zab i partner: 20%
hpb : 30%
imam taj prilog ako nekom treba…
pozdrav

ja imam svoj u CEBI…skup je ali mi se sviđa što se kamata obraćunava samo na iskorišteni dio…tako ga ne moram zatvarati cijelu godinu, dovoljno je samo da zbrišem u lovu i onda je kao da ga nemam…puno je bolji za taktičare[smiley2]

pozdrav


ja imam svoj u CEBI…skup je ali mi se sviđa što se kamata obraćunava samo na iskorišteni dio…tako ga ne moram zatvarati cijelu godinu, dovoljno je samo da zbrišem u lovu i onda je kao da ga nemam…puno je bolji za taktičare[smiley2] pozdrav

Da li margin funkcionira na sistemu digneš npr. 50000 i nakon godinu dana vratiš 12%+glavnica=56000 i to je to. Uplaćuješ samo u slučaju calla.
Ili sam krivo shvatio postupak??

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Dodaj jos 0,2 po transakciji i 0,5 skrbi nad portfeljom i 0,5 od kredita pocetnu naknadu i to je otprilike to [smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

u zadnjem prilogu Investitora (izdanje poslovnog dnevnika od 03.10.2006.)
je dobar tekst o margin kreditima.
ti krediti se preporučaju samo iskusnim investitorima.
margin call:
pbz,podravska, centar : 10% portfelja
zab i partner: 20%
hpb : 30%
imam taj prilog ako nekom treba…
pozdrav

New Report

Close