Linić: razmisljam o prodaji HPB-a i Croatia Osiguranja

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije Hrvatska privreda Linić: razmisljam o prodaji HPB-a i Croatia Osiguranja

"Izjava novog ministra financija Slavka Linića u intervjuu u Globusu da razmišlja o prodaji Hrvatske poštanske banke i Croatia osiguranja podigla je priličnu prašinu"
koje je vaše mišljenje?
Vaš link

HPB i Croatia Osiguranje su tvrtke koje ostvaruju dobit !

Zar se prodaju koke koje nose zlatna jaja ?

HPB i Croatia Osiguranje su tvrtke koje ostvaruju dobit !

Zar se prodaju koke koje nose zlatna jaja ?


… biće mu to ćaćino… nek on proda svoje intelektualne i vizionarske ideje na slobodnom tržišto pa da onda vidimo … ne bi on meni ni ovce čuva…

DAJ PET !!!

…LINIĆ: r a z m i š lj a m …ha,ha,ha….

DAJ PET !!!

SLinić se je već dobro nakrao i provizija mu nikad dosta. svi u Rijeci znaju da je dobio dobru Pinku preko stečaqja Lenca, DIRA gradnje, a Ježić dijeli sa njim DIOKI. Naravno lukavac u imovinskoj kartici nema ništa.
Kad je toliko nesposoban da nije u životu sebi stvorio to navodno ništa , zašto mu mi mu dajemo financije države u ruke.
Ovaj" vuk" će stvarno dobro i pošteno čuvati ovce.
Sad smo barem sigurni da nam još 4 godine nema spasa.
Gori bi još mogao biti sam Škegro stučnjak za likere pod kaput. [cool]

Kozer


Ovaj post sam objavio već deset puta , i nitko ni repom :
Anonimno, 21.01.2012. u 18:38

Objavljeno u Nacionalu br. 371, 2002-12-24

POZADINA POTPISIVANJA SPORAZUMA S MMF-OM

Vlada je potpisala štetan sporazum s MMF-om samo zato da proda Inu

Nepovoljni stand by aranžman s MMF-om koji je Hrvatski sabor ratificirao u prošlu srijedu razbio je sve iluzije o uspješnosti gospodarske politike Vlade Ivice Račana

Novi stand-by aranžman s Međunarodnim monetarnim fondom razbio je sve iluzije o uspješnosti gospodarske politike Račanove vlade.
Uvjeti na koje je pristala Vlada na dramatičan su način potvrdili da Račanov kabinet nema vlastiti gospodarski program i da nema snage sam provesti neophodne reformske zahvate.
Činjenica da je Vlada u izbornoj godini bila prisiljena sama staviti oko vrata MMF-ovu financijsku omču najbolje pokazuje u kakvoj se bezizlaznoj situaciji našla: morala se obvezati na donošenje krajnje nepopularnih mjera, kao što su praktički zamrzavanje plaća, nova otpuštanja, donošenje novog, antiradničkog zakona o radu u kojemu se smanjuje otkazni rok i otpremnine, na financijske restrikcije poput zabrane davanja novih jamstava za kredite.

HSS se protivio prodaji Ine ali nakon što je to postalo dio sporazuma s MMF-om za koji su glasali i HSS-ovi zastupnici, morat će pristati na prodaju najveće hrvatske kompanijeVlada je, tvrde ekonomski stručnjaci koje je konzultirao Nacional, pristala na sve te grozne uvjete isključivo zbog toga da osigura ostanak na vlasti.
Novi stand-by sporazum Vlada, naime, nije potpisala jer je on od nacionalnog interesa i značaja, nego zato da dobije carte blanche za daljnje zaduživanje u inozemstvu pod koliko-toliko prihvatljivim uvjetima.
I, što je možda još važnije, da u sljedeća tri mjeseca proda 25 posto dionica “Ine”, najvrednije hrvatske tvrtke u državnom vlasništvu.

____________________________________________________________________

Nakon prodaje INE Mađarima za siće tko im još može vjerovati .
Ista je to družina ,Linić ,Čačić, Jurčić, SDP,HNS…
[/quote]

Večernji list danas (naslovi):

Anonimno, 21.01.2012. u 18:38

Tajna prodaje INE

Zaposlenici INE prijavili DORHu malverzacije

USKOK istražuje

Istražitelji USKOKa nastoje doći do orginalnog elaborata o vrijednosti nalazišta u Siriji

Jesu li Mađari 2003.imali povlaštene informacije o domaćoj naftnoj kompaniji

Mjerenja provodila mađarska tvrtka

Mol se grčevito borio za INU i dao ponudu od 505 miliona eura za 25% kompanije jer je znao da samo naftna polja u Siriji vrijede 10 miliardi dolara

MOL je znao tajnu o sirijskim poljima kad je ulazio u INU

Ljubo Jurčić: Nisam bio upoznat s otkričem u Siriji, sve sam podatke dobio iz INE

20 miliardi dolara vrijednost naftnih i plinskih polja u Siriji2003.

U vrijeme privatizacije INE predsjednik uprave INE bio je Tomislav Dragičević

Predsjednik Nadzornog odbora INE bio je Slavko Linić

MOL: Znali smo da Sirija skriva potencijal jer smo ondje radili

.

@pero 7 ….za nas na poslovnom forumu može se doslovno reći "psi laju karavane prolaze"…

DAJ PET !!!

Prema priznanju Slavka Linića (HTV1) Država nije naplatila 46 miliardi !

46.000.000.000,00 KN !

A nama uvode nove i veće poreze na sve !

Sprema se u USA i Japan po nove ino kredite !

Umjesto da naplati dugove od neplatiša poreza u Hrvatskoj !

Takođe se Linić slaže sa Marićem da 20 godina nitko nije provjerio bilance ni jedne (strane) banke u Hrvatskoj !

Tko je tu lud ?

.

..@ pero 7 … banke sigurno nisu …ma svi smo lopovi a ova uvik igra "ko zadnji magarac"…

DAJ PET !!!


Prema priznanju Slavka Linića (HTV1) Država nije naplatila 46 miliardi !

46.000.000.000,00 KN !

A nama uvode nove i veće poreze na sve !

Sprema se u USA i Japan po nove ino kredite !

Umjesto da naplati dugove od neplatiša poreza u Hrvatskoj !

Takođe se Linić slaže sa Marićem da 20 godina nitko nije provjerio bilance ni jedne (strane) banke u Hrvatskoj !

Tko je tu lud ?

MI SMO LUDI…i još se smijemo tome [bye]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

A šta bi trebao, filozofirat kao oni prije njega. Osam godina nerada i tu smo di smo! Nešta se mora napravit. A prihod od prodaje HPBa i Croatije je već ionako potrošen na plaće mirovine i subvencije prethodnih godina, sada se samo taj dug vraća.

Rasprodaja državne imovine nije ekonomska politika :

http://www.vecernji.hr/kolumne/rasprodaja-drzavne-imovine-nije-ekonomska-politika-kolumna-375939

.

Vlada bi trebala prodati i ostatak INE ?

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/176322/Uz-HPB-i-CO-Vlada-bi-trebala-prodati-i-ostatak-Ine.html

.

CO , HPB , INA , VJESNIK… nastavi niz…

http://www.poslovni.hr/vijesti/linic-o-vjesniku-sam-dao-svoje-misljenje-novinari-su-obmanuli-javnost-196938.aspx

.

New Report

Close