Kuna na tjednoj razini oslabila prema euru, dolaru i franku

Naslovnica Forum Komentari članaka Kuna na tjednoj razini oslabila prema euru, dolaru i franku

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Realno,100 € bi trebalo biti 1000 kn s obzirom da tecaj stoji fiksiran vec 20 godina.Ne znam sta taj HNB izvodi vise sa svojom smijesnom politikom tecaja. Inflacija je od 2008 do doasas porasla minimalno 40%,samo tecaj eura stoji fiksiran na 7.4 kune za 1 euro.


Realno,100 € bi trebalo biti 1000 kn s obzirom da tecaj stoji fiksiran vec 20 godina.Ne znam sta taj HNB izvodi vise sa svojom smijesnom politikom tecaja. Inflacija je od 2008 do doasas porasla minimalno 40%,samo tecaj eura stoji fiksiran na 7.4 kune za 1 euro.

Glupost stoljeca

Kuna slabi zadnjih desetak dana prema euru, kako je to moguće kada smo u najudarnijem turističkom mjesecu?

Kuna slabi zadnjih desetak dana prema euru, kako je to moguće kada smo u najudarnijem turističkom mjesecu?


Realno,100 € bi trebalo biti 1000 kn s obzirom da tecaj stoji fiksiran vec 20 godina.Ne znam sta taj HNB izvodi vise sa svojom smijesnom politikom tecaja. Inflacija je od 2008 do doasas porasla minimalno 40%,samo tecaj eura stoji fiksiran na 7.4 kune za 1 euro.

baš suprotno, realno,100 € bi trebalo biti najviše 500 kn s obzirom da tecaj stoji fiksiran vec 20 godina a € je od 2008 do danas oslabio bar 40%

da se ne prepucavamo, inflacija se ne mijeri samo kroz tečaj nego i po kupovnoj moći a po tebi osim inflacije € koju uvozimo na sve moguće načine, naše unutarnje koju imamo kroz stagnaciju vrijednosti dohodaka i kupovne moći trebali bi imati i još dodatnu kroz pad vrijednosti novca???

usporediti expanzivnu pol. eurozone i mlitavu politiku hnb i vlade koje uopće ne prate europske trendove niti usklađuje vrijednost novca, usporediti kol. doštampanog € od 2008., kamate, prerađivačke, proizvođačke cijene, sirovine, energije, nekretnine i na kraju maloprodajne cijene i dohodke tj kupovmu moć i izračunati ćemo da je kuna debelo PODcjenjena prema € pa ćak i 40% kako i sam navodiš…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Kuna slabi zadnjih desetak dana prema euru, kako je to moguće kada smo u najudarnijem turističkom mjesecu?

i mene bi zanimao uzrok te anomalije

even better than the real thing

New Report

Close