Kuda ide hrvatsko tržište kapitala?

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kuda ide hrvatsko tržište kapitala?

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S obzirom na lijepi rast prošle i ove godine kakva su mišljenja za iduću? Da li najlikvidnije hrvatske dionice (ERNT, ADRS, ATPL….) imaju prostora i koliko? Kakva je perspektiva sa ili bez novih listanja na burzi?
[smiley1]

Ja čekam INU [smiley2]

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Mislim da svi čekaju INU!
To i je trenutni problem hrvatskog tržišta kapitala.
MOL-u je vrijednost na burzi porasla za17 puta od početnog listanja, a mislim da je u jednom trenutku prije mjesec, dva kad je cijena bila iznad 100 $ cijena bila viša od 20 puta.
Ne kažem da će INA jednako tako, al nek bude duplo ili troduplo lošija i nećemo se buniti, kaj ne?

Nisu li izgubili na Bijelim noćima u Rusiji veliku lovu ?


Nisu li izgubili na Bijelim noćima u Rusiji veliku lovu ?

Ma to je sitno za INU, hehe.
Šalu na stranu, Bijele noći su prošlost, burzu odnosno tržišta uvijek zanima samo i samo budućnost
A budućnost je svjetla…[smiley11]

Mislim da ću veliki dio portfelja upucati u ovu dionicu, preko 50%. INA
Inače očekujem oporavak ovih najlikvidnijih krajem 12 i u prvom mj.


Mislim da ću veliki dio portfelja upucati u ovu dionicu, preko 50%. INA Inače očekujem oporavak ovih najlikvidnijih krajem 12 i u prvom mj.

Mislim da će to napraviti svi pametni…INA je ipak nasa perjanica, kako danas u RH tako i prije u Jugi…
Slažem se za ove najlikvidnije, makar je dobro pitanje kaj je danas najlikvidnije 🙂
Mislim da je ekipi i onak sve teže nalaziti nove “zvijezde” i samo je pitanje trenutka kad ce se opet
vratiti na stare, zrele ali sto je najbitnije fundamentalno jake i kvalitetne dionice…[smiley9]

Osim nase zvjezdane INE koje bi još dionice mogle zasjati iduće godine?


Mislim da će to napraviti svi pametni…INA je ipak nasa perjanica,
kako danas u RH tako i prije u Jugi…
Slažem se za ove najlikvidnije, makar je dobro pitanje kaj je danas
najlikvidnije 🙂
Mislim da je ekipi i onak sve teže nalaziti nove “zvijezde” i samo je
pitanje trenutka kad ce se opet vratiti na stare, zrele ali sto je
najbitnije fundamentalno jake i kvalitetne dionice…[smiley9]

malo je diskutabilno da će to napraviti “svi pametni” -tržište ipak daje zadnju riječ tako da je nerealno samim izlistavanjem INE očekivati bilo što senzacionalno.osim možda dolaska nekih novih investitora koji će onda usput zamjetiti neke druge zanimljive dionice

Ja se uzdam u INU, ne pomogne li ona našem tržištu (koje by the way nešto kašljuca u zadnje vrijeme) neznam šta će… Možda pomogne najavljeni zakon koji bi dopustio ulaganje mirovinskim fondovima i u ostale dionice koje su izvan prve kotacije…
Koja su predviđanja da li će zakon ići i kada?

Koliko vlada može dobiti za 25% te novčiće može dobiti i od domaćih investitora. Što vlada ne može dobiti od domaćih investitora? To je mito, crne fondove za neke nove izbore i sl. Novosađani drže da njihova naftana industrija vrijedi preko 3 milijarde. A toliko naša vlada ne cijeni cijelu INU. Na INA dionice lako dobiš margin a onda dalje špekuliraj. Kad im na skupštine počnu dolaziti koje kakvi investitori pa počnu praviti frku i prelistavati narudžbe, račune, knjige he he. Bit će svega. Ako povjerljivi izvori kažu da je prosječna potrošnja nafte i naftanih derivata po glavi stanovnika oko cca 100o litara a oni u INI kažu da je 250 litara onda je uredu da na benzinske postaje šaljemo policiju i inspektor za ne izdavanje računa. PA neka gospoda počnu prikazivati realno stanje. No kako sam već pisao nisu krivi radnici u INI već država koja ih hoće poslati na biro da bi mađarima bilo bolje. Nego gazda ćega si ti gazda? Pozdrav svima iz grada čevapa i rahatluka.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Dun & Bradstreet poboljšao rejting Hrvatske na DB4cRejting je poboljšan zbog dobrih gospodarskih pokazatelja u trećem kvartalu 2005. godine

Unatoč svemu mislim da je došlo vrijeme da nam tržište malo ohladi

Tek će krenuti ovih dana!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

New Report

Close