Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) Kriptovalute - ulaganje, savjeti, prednosti, nedostaci i ostalo
Pretraživanje
Dionička društva
rambo_5 3.4.2017.
Dobar prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
50%

Jel ljudima stvarno treba kripto? Šta im kripto pruža što fiat već ne pruža? Možda osjećaj moralne superiornosti jer ne igraju igru Centralnih bankara i globalista koji kontroliraju i štancaju fiat, ali osim toga ništa. Mislite da ljudi koriste fiat jer im se sviđa konstantna inflacija i gubitak imovine od 2-4% SVAKE GODINE? Mislite da ne bi jako rado prešli na nešto što je stabilno i pruža stvarni garant vrijednosti, kao što je donekle zlato nekad pružalo? Bi, ali ne smiju. Probao je Sadam pa je završio na vješalima. Probao je Gadafi pa je završio u jarku. Probali su mnogi, ali nisu imali dovoljnu golu silu da provedu svoju volju. Fiat je gola sila koja svojim korisnicima omogućava relativno sigurnu razmjenu vrijednosti - kripto je u svojoj prirodi superioran jer tehnički garantira vrijednost, ali mu fali stvarni garant - i tu pada, brutalno.
Blockchain kao tehnologija je budućnost kao što ste is sami rekli, tu nema dvojbe, ali nedržavni igrači NIKAD neće oteti državama jednu od glavnih poluga moći, kontrolu nad novcem. Nema teorije.

purCo 9.2.2018.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

simbolika
https://www.netokracija.com/frizerski-salon-djuka-bitcoin-136965 [netokracija.com]

rambo_5 3.4.2017.
Dobar prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

Daj šta daš. To me podsjeća na ono kad su nogometaše plaćali kobasicama i maslinovim uljem:
https://www.tportal.hr/sport/clanak/transfer-godine-promijenio-je-klub-za-10-litara-maslinova-ulja-20170801 [tportal.hr]

Kukuriku 28.10.2018.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
75%

rambo_5

Jel ljudima stvarno treba kripto? Šta im kripto pruža što fiat već ne pruža? Možda osjećaj moralne superiornosti jer ne igraju igru Centralnih bankara i globalista koji kontroliraju i štancaju fiat, ali osim toga ništa. Mislite da ljudi koriste fiat jer im se sviđa konstantna inflacija i gubitak imovine od 2-4% SVAKE GODINE? Mislite da ne bi jako rado prešli na nešto što je stabilno i pruža stvarni garant vrijednosti, kao što je donekle zlato nekad pružalo? Bi, ali ne smiju. Probao je Sadam pa je završio na vješalima. Probao je Gadafi pa je završio u jarku. Probali su mnogi, ali nisu imali dovoljnu golu silu da provedu svoju volju. Fiat je gola sila koja svojim korisnicima omogućava relativno sigurnu razmjenu vrijednosti - kripto je u svojoj prirodi superioran jer tehnički garantira vrijednost, ali mu fali stvarni garant - i tu pada, brutalno.
Blockchain kao tehnologija je budućnost kao što ste is sami rekli, tu nema dvojbe, ali nedržavni igrači NIKAD neće oteti državama jednu od glavnih poluga moći, kontrolu nad novcem. Nema teorije.

Ma jasno.
Cijela je priča bila konstruirana na tome kako ljudi ne žele centralizirani fiat novac već žele neku tajnovitost, nezavisnost, nešto… To uopće nije istina. Ljudi žele novac, i to što više njega. A ovo je samo bio stvoreni hype da se ekipa koja je centru sheme dočepa što više istog na račun naivaca koji uvijek iznova popuše neku tulipansku foru.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit.
Npr. Pevec za 2016.

ecox 23.12.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

https://ethereumworldnews.com/crypto-ceo-bitcoin-will-remain-at-3k-5k-for-at-least-half-a-year/ [ethereumworldnews.com]

ecox 23.12.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Nasdaq is moving ahead with a plan to list Bitcoin futures, sources say https://t.co/SZAHnZss3Z [t.co]

ecox 23.12.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Nasdaq rumored to be eyeing Q1 2019 launch date for Bitcoin futures
https://t.co/GwtpZIAy1g [t.co]

e-kloshar 28.11.2018.
Mali krug prijatelja
Novi korisnik
50%

postovani, pripremam se kupiti nesto malo kriptovaluta, ali sam poptuno neiskusan gdje se to kupuje.. ako bi netko bio dovoljno ljubezan da objasni proceduru bio bih mu vrlo zahvalan.

analogno digitalizaciji društva, klošar korača u korak s vremenom

halcyon 12.11.2018.
Korisnik s iskustvom
-

e-kloshar

postovani, pripremam se kupiti nesto malo kriptovaluta, ali sam poptuno neiskusan gdje se to kupuje.. ako bi netko bio dovoljno ljubezan da objasni proceduru bio bih mu vrlo zahvalan.

ja bih ti preporucio Bitstamp (https://www.bitstamp.net), [bitstamp.net] dugo su u biznisu, pouzdani su i nikad nisam imao nikakvih problema. Otvoris tamo racun, posaljes im neke dokumente za verifikaciju, sacekas par dana da ti odobre trgovanje i onda prebacis pare sa bankovnog racuna na svoj racun kod njih. Tamo mozes kupiti bitcoin, litecoin, ethereum, bcash i xrp. Za ostale kriptovalute treba ti racun na drugim “burzama” tipa binance, huobi, bittrex… al uglavnom procedura otvaranja racuna je slicna kod svih.

e-kloshar 28.11.2018.
Mali krug prijatelja
Novi korisnik
-

hvala, budem kupio možda malo ako još pojeftine.

analogno digitalizaciji društva, klošar korača u korak s vremenom

ecox 23.12.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

https://www.forbes.com/sites/katinastefanova/2018/11/28/the-trade-of-the-decade-betting-on-bitcoin/?utm_source=FACEBOOK&utm_medium=social&utm_term=Valerie%2F&fbclid=IwAR1poPGgND7AiL5WUBAIzD8yJTf74Q3C7Y8xrVK7VTcBg5QSxTEsYBiFQQc#2326c897458a [forbes.com]

mkplrh 15.12.2016.
Korisnik s iskustvom
-

gdje trejdate(ako trejdate)? i čime najviše? što na dugoročno što kratkoročno?
Uglavnom ja dugoročno xrp,trx,bch sv
na binance i panda(radi konverzije euro u xrp ili btc)
evo referral ako itko misli registrirati se:
https://www.binance.com/?ref=26572377 [binance.com]
uglavnom jednostavna stranica ,sigurna ima više provjera , i najprometnija.
Čak izračunava kad otvarate nalog koliko nešto košta koliko komada možeš kupiti i slično(jako korisno kad brzinski trejdate)

Zadnja izmjena: mkplrh (19.12.2018. 14:36)
ecox 23.12.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Nasdaq Dubai to Launch Futures on MSCI Index in January.

NaBiduAsku 14.12.2018.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
-

Ja sam jučer nakon dugo vremena i prodaje svih alt coinova i Bitcoina opet ušao sa polovicom. Nekako mi smrdi da će prilikom nove recesije BTC biti najstabilniji.

darac11 13.11.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Jeeeeeee, došao sam do nula posto prinosa (bio sam 50 postu u minusu), ajmo tehničar gdje bi mogao biti ovaj vrh?

NaBiduAsku 14.12.2018.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
-

Samo HODL.

darac11 13.11.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
100%

NaBiduAsku

Samo HODL.

Si siguran? ja polako prodajem, što više prodajem to više raste. (daracovo prokletstvo na djelu).
ecox 23.12.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Coin Center Annual Dinner is on May 13th in New York City. The evening's speakers are SEC Commissioner Hester Peirce and CFTC Commissioner Brian Quintenz

Fidelity :)

United States $7 trillion investment firm Fidelity will reportedly roll out bitcoin (BTC) trading for institutional clients in the coming weeks

Zadnja izmjena: ecox (12.5.2019. 11:42)
NaBiduAsku 14.12.2018.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
-

darac11

NaBiduAsku

Samo HODL.

Si siguran? ja polako prodajem, što više prodajem to više raste. (daracovo prokletstvo na djelu).
naravno da nisam siguran. ali kad nisi siguran onda je najbolje HODLati. Eno ja ušao 20.12. pogledaj semafor.
darac11 13.11.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

NaBiduAsku

darac11

NaBiduAsku

Samo HODL.

naravno da nisam siguran. ali kad nisi siguran onda je najbolje HODLati. Eno ja ušao 20.12. pogledaj semafor.

Dobar tajming za ulazak, ja sam počeo ulazi kada je BTC bio na 10 000 EUR i dokupom i trejdom sam uspio spusti prosjek na 6 500 EUR, uglavnom nisam se baš proslavio samo sam potrošio puno živaca i vremena.