Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) Kriptovalute - ulaganje, savjeti, prednosti, nedostaci i ostalo
Pretraživanje
Dionička društva
malimllr 18.9.2017.
Korisnik s iskustvom
Dobar prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
-

mondeo99

Danas se cijena BTC oporavlja, nakon jucerasnjeg zarona prema 9000.

Za mene je znakoviti komentar izrecen ovih dana od Warren Buffeta da ce doci do sloma cijena i trzista kriptovaluta, samo se jos ne zna kad ce se to dogoditi.

Sto mislite o tome?

naš Vujcoin kaže;

http://www.poslovni.hr/hrvatska/ulazite-u-bitcoin-ako-hocete-ali-ne-zalite-se-poslije-hnb-u-336531 [poslovni.hr]

Numero 11.1.2018.
Mali krug prijatelja
Novi korisnik
50%

mondeo99

Za mene je znakoviti komentar izrecen ovih dana od Warren Buffeta da ce doci do sloma cijena i trzista kriptovaluta, samo se jos ne zna kad ce se to dogoditi.

Sto mislite o tome?

Što bi ti pomislio da ti netko kaže da će doći do kraha dionica na američkoj burzi samo što ne zna kad će to biti? Ja bi pomislio da je njegova izjava totalno bezvrijedna jer na financijskim tržištima krahovi nisu nikakva neoubičajna pojava. Bez da se kaže vremenski okvir i ciljana cijena nema koristi od takvih izjava. Inače, Buffett je još 2014. nazvao Bitcoin iluzijom, a Bitcoin je još uvijek tu samo sad s 20 puta većom cijenom.

praviptf 3.12.2017.
Srednji krug prijatelja
Novi korisnik
-

20-40% u jedan dan nije dovoljno :D?

Zadnja izmjena: praviptf (18.1.2018. 12:15)

protect tovar foundation (tovar better than tractor)
member of iliterati
ptf is cahless society. we have no cash (no money foj majbojo ciga...

Skaro 15.2.2012.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Dobici su vam (i gubici) fantastični. +40 do +100% u jedan dan je normala na kriptu.
Znajte samo da je velika opasnost u tome

JosefBeuys 11.10.2012.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

mondeo99

Sad su ključne razine, vidjet ćemo hoćemo li s Amerima probiti gore ili put ka 8000…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Seeker 15.4.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
100%

Ako sada ponovno dođe do 8000 onda ga gonite u 3PM jer ništa ne vrijedi.

dacco 1.8.2015.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

Djubre

dacco

Dali vam se prilikom prebacivanja iz novčanika u mjenjačnicu desilo da fali tokena?
npr na xxx.xxxxxx ripple
fee je 0.000012
i kad je sjelo na mjenjačnicu fali 20 kom ?
Ovo sam prvi puta primjetio sada.

To je oko 14 dolara. Malo previše. treba uvijek baciti pogled koliko je fee pri pribacivanju iz novčanika pa čak i neke mjenjačnice uzmu proviziju.
Osobno sam platio jednom oko 12 dolara. najviše do sada. I to kada sam koristio neki novi novčanik. Prebacivao Ether i nisam namistio gas. Sjelo mi odmah ali me oderalo.

Ali kažem, 20 ripplea je previše. Radije kontaktirajte burzu i novčanik. Ako ste sigurni da niste namjestili prioritetno prebacivanje. Skuplje ali odmah sjedne.

Pronašao sam transakciju na trakeru i tamo se vidi da je umanjeno za 20.15 xrp ali nekužim zašto jr je i provizija uredno zabilježena na izistanju i ona je zanemariva.
streber 11.11.2016.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
66%

mondeo99

Sto mislite o tome?

Doc ce slom sigurno. Sve će se slomiti i do 01.03. ce npr Bitcoin ponovo doc na 15-17 soma eura.

mondeo99 3.9.2006.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
25%

Može li mi netko objasniti slijedeće 2 svari:
1. Da li je količina BITCOIN-a fiksna ili će se u budućnosti povećavati/smanjivati?
2. Što je točno RUDARENJE Bitcoin-a i što se time postiže?

Zahvaljujem unaprijed.

Grga 3.4.2017.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

mondeo99

1. Da li je količina BITCOIN-a fiksna ili će se u budućnosti povećavati/smanjivati?

Zahvaljujem unaprijed.

ta pitanja sam i ja postavio, ali nitko ni A. Morao sam se sam info., pa ovo što napišem provjeri, najprije!

1. Milsim da će biti max 21 mil. Bitcoina. Da bi nastali novi, osim onih kojima se trguje, moraju se raditi složeni matematički algoritmi i tu nastupa rudarenje ili “mining”
2. Rudariti može svatko, ako imaš RIG ili računalo za rudarenje koje iznamjljuješ na netu . To računalo, za razliku od ostalim, mora imati nekoliko grafičkih kartica ( jakih ), obzirom da su one najpogodnije za rudarenja, a tvoj rad rudarenjem se plaća u coinima, koje odabereš.
3. Svi coini su vezni za bitcoin, odnosno prodaju svojih coina možeš napraviti samo ako ih prvo zamjeniš u bitcoin pa onda u novac.

Numero 11.1.2018.
Mali krug prijatelja
Novi korisnik
-

mondeo99

Zahvaljujem unaprijed.

Ovdje [farmanovca.com] imaš ukratko objašnjeno. Rudarenje se više ne isplati raditi s osobnim računalom ako te zbog toga zanima.

praviptf 3.12.2017.
Srednji krug prijatelja
Novi korisnik
-

praviptf

20-40% u jedan dan nije dovoljno :D?

hahaha, nije dosta :)
kad se newbiji istovare bit će kmečanja

protect tovar foundation (tovar better than tractor)
member of iliterati
ptf is cahless society. we have no cash (no money foj majbojo ciga...

viktor.k 7.11.2017.
Korisnik s iskustvom
-

dacco

Djubre

dacco

Dali vam se prilikom prebacivanja iz novčanika u mjenjačnicu desilo da fali tokena?
npr na xxx.xxxxxx ripple
fee je 0.000012

To je oko 14 dolara. Malo previše. treba uvijek baciti pogled koliko je fee pri pribacivanju iz novčanika pa čak i neke mjenjačnice uzmu proviziju.
Osobno sam platio jednom oko 12 dolara. najviše do sada. I to kada sam koristio neki novi novčanik. Prebacivao Ether i nisam namistio gas. Sjelo mi odmah ali me oderalo.

Ali kažem, 20 ripplea je previše. Radije kontaktirajte burzu i novčanik. Ako ste sigurni da niste namjestili prioritetno prebacivanje. Skuplje ali odmah sjedne.

Pronašao sam transakciju na trakeru i tamo se vidi da je umanjeno za 20.15 xrp ali nekužim zašto jr je i provizija uredno zabilježena na izistanju i ona je zanemariva.

Zato što ti za kreiranje walleta treba 20 XRP.

viktor.k 7.11.2017.
Korisnik s iskustvom
50%

mondeo99

Zahvaljujem unaprijed.

1. Fixna je. Trajno.
2. Obrada transakcija. Znači ekipa koja rudari “obrađuje” transakcije, odnosno bilježi ih u blockchainove. Kao nagradu dobe Bitcoin.

JosefBeuys 11.10.2012.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Seeker

Ako sada ponovno dođe do 8000 onda ga gonite u 3PM jer ništa ne vrijedi.

Ipak čini se ka 8000…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

mikromakro 22.4.2016.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

viktor.k

mondeo99

Zahvaljujem unaprijed.

1. Fixna je. Trajno.
2. Obrada transakcija. Znači ekipa koja rudari "obrađuje" transakcije, odnosno bilježi ih u blockchainove. Kao nagradu dobe Bitcoin.

ispravak, biti će fixna. do 2140. će se izrudariti ukupno 21 milijun BTC-a, poslije toga nema više rudarenja. to je za samo 122 godine :)

međutim, postoji mogućnost dijeljenja BTC-a na mali milijun dijelova što je na kraju isto kao i mogućnost dodatnog štampanja novca, odnosno rudarenja u ovom slučaju

dacco 1.8.2015.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

viktor.k

dacco

Djubre

dacco

npr na xxx.xxxxxx ripple
fee je 0.000012

Zato što ti za kreiranje walleta treba 20 XRP.

Ovako kreirao wallet i prebacio tokene na njega i sve je bilo na broju ( znama za taj depozit od 20 kom) i nakon nekoliko dana prebacujem određenu količinu na mjenjačnicu i kad je sjelo na mjenjačnicu fali 20,15 kom . isti taj dan nakon trgovanja vratim veću količinu tokena od prijašnje u wallet i sjedne kako i treba samo je oduzeto za proviziju 0,15 xrp…
ali onih 20,15 još uvjek fali. Zadnja izmjena: dacco (19.1.2018. 16:29)
viktor.k 7.11.2017.
Korisnik s iskustvom
-
Sadržaj posta bit će prikazan nakon odobrenja moderatora.
Hvala vam na razumijevanju.