Kraj ere jeftinih stanova, zemljišta i poslovnih prostora

Naslovnica Forum Komentari članaka Kraj ere jeftinih stanova, zemljišta i poslovnih prostora

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Meni je žao kupaca građevinskog zemljišta.

Ali ja sigurno cijene zemlje neću spuštati.

A tih 25 % će oni platiti.

Kao i svi ću prenijeti cijenu na kupca.

Tko Vam je kriv što u Zagrebu niste kupili zemljište dok ga je bilo i po nižim cijenama.

Nekima je 20% na BRP bilo previše.

Vlasnici su valjda trebali prodati po 6%.

Sada uživajte, a prodajne cijene će biti sve veće.

A porez si 25% bute sami plaćali.[emo_smijesak]

[b]black magic[/b]

A kupaca nigdje [emo_plazi]

Uhljebe na ulicu!!!!!

koga je briga za kupce, treba onima koji još uvijek ponešto trguju uzeti 25%, pa ti sad računaj kolika će vrijednost ići državi, jasle ne smiju biti prazne, dok god “raja” ima imovinu

Nisam razumio clanak,a samim tim ni buduci zakon i da budem iskren hebe mi se.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Moš misliti što ti je žao kupaca a još više si u zabludi kada misliš da će ti to netko kupiti…
Baš vlada pomama za Zagrebom i Hrvatskom…
Vjerovatnije je da ćeš prije ili kasnije dobiti porez na neprodano zemljište

Lula imaš pravo, ionako svako poskupljenje plaća zadnji u lancu trgovine, kao i za sve ostalo kad poskupi.
Samo se i po današnjim cijenama teško prodaje

haha, svi su ludi za nekretninama u HR… Iz provjerenog izvora cijene u naredne dvije godine padaju za još 30%!!!

Mislim da će se dobar dio štednje ipak preliti u zemljište i to ove godine.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Lula imaš pravo, ionako svako poskupljenje plaća zadnji u lancu trgovine, kao i za sve ostalo kad poskupi.
Samo se i po današnjim cijenama teško prodaje

pa ja ću uzgajati orahe, to mi je isplativije

samo kažem da će od sljedeće godine biti skuplje građevinsko zemljište 25 %, pa tko hoće može i ove godine kupiti jeftinije.

A to će biti zadnji čavao u trgovanju nekretninama, naročito ovima kaj grade stanove.

Ne vidim razloga zašto ne bi imao dvorište i svoj vrt od 2.000 kvadrata.

Uostalom, to me čeka kad ostarim i vratim se u Hrvatsku.
Čist sumnjam da će i za 25 godina biti ista situacija na tržištu nekretnina.

Problem naših poduzetnika kaj vide samo godinu dvije unaprijed.

Da nisu bili POHLEPNI (a mnogi jesu), mogli su na svakom projektu zaraditi svojih 10 – 15 %, ali ne, neki su trebali zaraditi 70 %.

Da cijena stanova će paaaaaaaaaaaaaaadati, ali zemljišta NE.

Zaboravite na to.

To je još jedini resurs koji ova Zemlja ima.

Vode, Šume i djedovinu (ili BAKOvinu) zemljište, građevinsko i poljoprivredno.
Nevažno.

A za to će morati odriješiti kesu, umjesto da potplaćuju od onog u općini, katastru i gruntovnici, pa do gradonačelnika…

Sad će platiti samo vlasnicima i još će bolje (čitaj jeftinije)proći.

Jedanput ću napisati što je sve građevinska mafija napravila da dođe do zemljišta za 180 eura po m2 na Trešnjevci.

cijena stanova bila je već 1.800 eur/m2, a prodavali su se prije izgradnje.

Kad cijena novogradnji padne na 1000 eura, onda će i cijena zemljišta pasti na 400-500 eura.

[b]black magic[/b]

dokle god ima stanova koji koštaju gotovo onoliko kolikoi neka ušljiva građevinska poljana od 500 kvadrata ti nećeš ništa prodat. Prodati ćeš eventualno tek u panici kad ti uvedu porez na neiskorišteno građ. zemljište. Uslast.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Odlično, put u propast ove zemlje će se još malo ubrzati.

A svim mladima još malo motivacije da napuste ovu zemlju.
S padajućim plaćama i rastućim cijenama nekretnina sjajna ih budućnost čeka.

Ovo bi čak mogao biti slučaj da prodavači budu ti koji će podnijeti teret poreza, barem dio, jer podignuti cijenu kada je potražnja premala, ne djeluje kao neki poslovni potez.

Kukuriku Vlada nastavlja uništavati Hrvatsku i Hrvate.
Koji će investitor doći ulagati u zemlju koja ima (čak 572) najveće poreze na svijetu.

Milanovićeva Kukuriku Vlada uništila 67.747 radnih mjesta:

Iselis ljude ili ih administrativno izbrises sa liste nezaposlenosti.
Ono sto je bitno je koliko je ljudi zaposleno:

Najnoviji izvjestaj o zaposlenosti, ozujak 2014-e:

Zaposleni
Ozujak 2014… 1.310 433
Ozujak 2013… 1.336 840
Ozujak 2012… 1.363 155
Ozujak 2011… 1.378 176

Izgubljeni poslovi:
2014…26.407
2013…26.319
2012…15.021

Broj zaposlenih u Hrvatskoj se u 3 godine smanjio za: 67.747
(Twixer)

.

Kako ovi na apiru sve dobro zamisle.Umisto 5% biti ce 25% i to ima ucinak na punjenje budgeta.Nitko se od ovih mlatimudana ne pita kako zaradit lovu pa samim tim tko ce i kupovat.Jedino je bitno da je 25% vece od 5%. A sta ce se kruva najist sa ovim dizanjima poreza.Svi su se pokazali kontrproduktivni. Gdje god se porez digao manje se love ubralo,ali suludo bi bilo ocekivat da ce donit neku pametnu odluku.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

lula može prodati jedino svoje tijelo, kao što uostalom i radi sada u inozemstvu. a to bezvrijedno zemljište neće moći prodati idućih 20 godina jer više nitko u 20 godina neće ništa graditi na crvenoj trešnjevci…

...povijest se ponavlja...

New Report

Close