KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

može nešto informacija ukoliko ima upućenih? hvala

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Na ovim razinama KORF je bio pred godinu dana ili čak više, a povremeno je desezao i 160 kn. Pogledaj koliki udio imaju u RIVP, pa pogledaj na koliko je RIVP bila pred godinu dana, a na koliko je sada. Pa pogledaj koliko je KORF-u samo na ime porasta RIVP trebala skočiti vrijednost, a da ne govorimo koliko mu je trebala porasti vrijednost na ime rasta ostatka dionica koje imaju u portfelju. A tu je još i pitanje nagodbe s državom-deal s SNHO što uopće nije uračunato u cijenu. Jako je podcijenjena dionica. Pozdrav

primjetio sam nekadašnje razine, ali nije li to bilo napumpavanje radi očekivanog rješenja spora s državom koji se potom eto prolongirao i razvlači se i dan danas? u svemu me zagolicalo to što je dionica izišla iz strmopizdjenja, bar se tako čini, i polagano raste… misliš li da prije rješenja spora može porasti na nekadašnje visine? [smiley7]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Potcijenjena ili ne, jedina svrha postojanja ZIF-ova (sada Holdinga) je isplata što veće dividende. Ako dividende nema ili je premala nema razloga da cijena ide na više bez obzira koliku vrijednost imaju u portfelju jer tu vrijednost mali vlasnici dionica ionako nemaju. Imaju je oni koji vedre i oblače a oni rade u nekom svom drugom interesu a u svakom slučaju različitom od interesa malih dioničara.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Potcijenjena ili ne, jedina svrha postojanja ZIF-ova (sada Holdinga) je isplata što veće dividende. Ako dividende nema ili je premala nema razloga da cijena ide na više bez obzira koliku vrijednost imaju u portfelju jer tu vrijednost mali vlasnici dionica ionako nemaju. Imaju je oni koji vedre i oblače a oni rade u nekom svom drugom interesu a u svakom slučaju različitom od interesa malih dioničara. Pozdrav

Činjenica je da KORF ima preko 78% dionica Riviere Holding i da su pred 2 god. dali javnu ponudu na 150 kn/dionica, a da danas, koliko se god trudili “oni koji vedre i oblače”, dostigla je cijenu od 435 kn bez obzira što u protekle 2 godine nisu dijelili dividende, već je investirana za renoviranje starih i kupnju novih hotela.

U KORF – u su, još uvijek, Slovenci sa preko 17%, mada im se u zamjenu, po neprovjerenim informacijama, nudili određeni hoteli u Poreču, što se nije ostvarilo. Dakle, daleko je od toga, da se kod te dionice, koliko god mi to željeli, ne može dogoditi preokret. Sve je splet određenih okolnosti u određenom trenutku, a kad će se to dogoditi – u tome je i draž burze.

do pola 4 promet:[smiley1]

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."


Potcijenjena ili ne, jedina svrha postojanja ZIF-ova (sada Holdinga) je isplata što veće dividende. Ako dividende nema ili je premala nema razloga da cijena ide na više bez obzira koliku vrijednost imaju u portfelju jer tu vrijednost mali vlasnici dionica ionako nemaju. Imaju je oni koji vedre i oblače a oni rade u nekom svom drugom interesu a u svakom slučaju različitom od interesa malih dioničara. Pozdrav

Ovo si dobro napisao, ja bih još nadodao da se nekim ulagačima postavlja pitanje odstupanja cijene zatvorenih fondova od NAV-a, pri čemu se lako ” upecati “.
Naime, tu se radi ja bih rekao o svojevrsnoj ” nagodbi cijene” . Tržišna cijena takvih fondova u svijetu i kod nas ponekad nikad niti ne dosegne NAV ( net asset vakue ), a zašto?
Pa jednostavno zato što bi prinos od dividendi na ulaganje u fond po toj diskontnoj cijeni , premašio prinos od dividende na iste vrijednosnice držane izvan fonda.
i tu naravno veliki ulagaći kalkuliraju.
Zato je gledanje diskonta na nav nekog zatvorenog fonda opasno mjerilo – ako je jedino.
Zato meni kao malom ulagaću takvi fondovi nisu interesantni , a s druge strane ljepše mi je uspoređivati fundamente određenih dionica po sektorima , nego gledati promjene portfelja ovakvih fondova , te dionice koje daju dividendu i u kojem ” realnom ” omjeru.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Na ovim razinama KORF je bio pred godinu dana ili čak više, a povremeno je desezao i 160 kn. Pogledaj koliki udio imaju u RIVP, pa pogledaj na koliko je RIVP bila pred godinu dana, a na koliko je sada. Pa pogledaj koliko je KORF-u samo na ime porasta RIVP trebala skočiti vrijednost, a da ne govorimo koliko mu je trebala porasti vrijednost na ime rasta ostatka dionica koje imaju u portfelju. A tu je još i pitanje nagodbe s državom-deal s SNHO što uopće nije uračunato u cijenu. Jako je podcijenjena dionica. Pozdrav

Sve lijepo i tocno. Moze li jedno ondak pitanje. Zasto je tu di je? Zna li tko?

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]

S KORF-ovima dionicama imam negativni slaldo.Kupio sam ga pred više od godinu dana.Negativno dokupljivao, i stalno je padao. Sad raste, nadam se da če malo bolje nego do sada.

Polugodisnji izvjestaj

http://www.vse.hr/kotacije/jdd/korf/KORF-2006-06-30.xls

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Ispravljam se . Pa i nema baš malo dionica kod “malih” dioničara. Prvih 10 posjeduje 5 790 599 komada od ukupno 8 113 359 komada, znači van prvih 10 je u vlasništvu 2 322 760 kom. Deseti dioničar Aureus invest ima 17 435 kom.

Dobro je, nema panike. Ne želi se dalje rušiti cijena već se želi kupovati ispod 132 kn. Nije loše.

Možda Aureus invest kupuje za Balanced fond!?

Zadnji puta je ovoliko prometa bilo 8. lipnja, ali tada je cijena bila 115 kn.

New Report

Close