Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) Kolike prinose ostvarujemo
Pretraživanje
Dionička društva
plavi 28.2.2006.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
100%

NaBiduAsku

@plavi

imate moje čestitke, i sam sam krenuo študirati trgovanje na američkoj burzi pred nešto više od godine dana. Povremeno bih i trgovao i bio sam na nekakvom break evenu. Sve do pred neki dan kad sam par dana za redom zeznuo stvar i sad sam 2000 $ u minusu… pokušao sam preslikati način trgovanja sa ZSE na tamo ali day trade je jako zahebana stvar tamo budući su dnevne oscilacije na brzorastućim dionicama sulude i ako nisi spretan to je odličan način za brzo pogubiti sve pare.
Sad sam u nedoumici što i kako dalje. Možda probati ovaj način koji ste opisali, dugoročniji i stabilniji od day trade-a koji je očito samo za najbolje i najspretnije.

Nekkao sam mišljenja da je NYSE zaista ogromna burza sa previše dionica i prevelikom 'bukom'.. mislim da bi mi više odgovarala neka srednja burza… možda neka europska, tipa austrija ili slično… ako netko zna nek napiše, možemo li mi direktno otići u recimo austriju, otvoriti brokerski račun tamo i trgovati? Kkao ide s porezima? Hvala.

Ma kakav preslik trgovanja sa Zse nema to veze jedno s drugim.
Ne bavim se daytradingom niti to preporucujem.
Sto se tice poreza obveznik sam placanja poreza u HR tako da je sve isto osim poreza na dividendu HR banana drzava jos uvijek nema ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja sa Amerikom pa placas duplo.

POUČAK 26:Porastom cijene dionice,ako se popravlja poslovanje,ona postaje jeftinija a, skuplja ako je cijana pala a poslovanje se pogoršalo...

takamina 6.4.2011.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Plavi, ne mislite li da je s&p sad već malo pregrijan?

bug0 12.11.2018.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

accountant

bug0

To govorite za realizirane dobitke/gubitke ili virtualne, neprodane.. jer dok nisam prodao badava sta mi je opte otisla ytd na +400% ili ulpl na -50% ytd ….a na jakoooo puno pozicija na ZSE ne mozes ni uci ni izaci da cijenu ne zaljuljas poprilicno…

znači da bih znao kolika mi je zarada, moram svake godine 31.12. prodati sve i unovčiti :(
ne ide to baš tako, sorry

uostalom cijela tema je bzvz, kako vrednovati dionice koje su izvrštene, ne kotiraju na burzi? po cijeni stjecanja? kod njih unovčavanje ima smisla jer tek tada znaš na čemu si
ali tko zna kad će to recimo biti na GAMA-i ili PVCM
možda bude neka ponuda većinskih, možda i ne, a možda ju na kraju i ne prihvatim

pa recimo u kriznim godinama (kao što je bila 2008., 2009. itd.) svi su zbrajali minuse
i što onda?
bitno je da portfelj raste da, kad dođe mirovina, bude šuške na računu

sve drugo je trla baba lan…a najbolji mi je ovaj kolega koji 2.1. kaže da mu je godina u minusu
ha-ha smijeh!

A da slazem se da je bezveze tema, al OK,,, jer recimo ulpl je je par dana prije NG napravila ogromni minus sa par dionica, pa poslje nove godine +40% isto na kikiriki prometu…
i takvh situacija imas na ZSE, nije to normalna klasicna burza gdje mozes unovciti ili kupiti jednostavno vece kolicine,,,, ma svi prometi su nikakvi uglavnom da je tesko vrednovati vrijednost portfelja