Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) Kolike prinose očekujemo od budućih IPO-a
Pretraživanje
Dionička društva
system 12.5.2006.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Mislite li da toliko ljudi ima 38 000 kuna viška da ih uloži u dionice. Vjerujem da će upis biti veći nego
kod INE, ali broj od 150 000 je pretjeran. Jednostavno ljudi imaju želje, ali nemaju novaca. Vjerujem da
u tome neće sudjelovati više od 80 - 100 000 ljudi.

dgmaz 15.1.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Ponovo Vam skrećem pažnju da djelatnici INE dobivaju pravo na otkup dionica u to vrijeme što znaći da većina tih ljudi neće kupiti ht.
Moja očekivanja bar 50 - 60 % u prvim danima.

blueman 31.1.2007.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
-

To system:
Apsolutno si u pravu. Anketa u jutarnjem od par dana hocete li upisati THT. 40% da sto je ogroman postotak.
Pitam ja malo okolo, svi ce upisati a kad pitam koliko mozda pola paketa, ako i toliko.
Nema se novaca.
Auto krediti, stambeni krediti..
Nemaju ljudi love, skupiti ce ljudi preko rodbine, prijatelja etc. oko 20-30 komada ali malo je takvih…
80-100; realna procjena..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

markko 12.6.2006.
-

To blueman:
Zaboravio si na velicinu uzorka; oko 700 ljudi.
Signifikantan uzorak?

MrPerfect 2.10.2006.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Niti jedan komentar da možda prnosa uopće neće biti. Što mislite kolik su šanse da IPO HT-a bude pušiona.

leda 21.3.2006.
-

asdfgh123

Niti jedan komentar da možda prnosa uopće neće biti. Što mislite kolik su šanse da IPO HT-a bude pušiona.

Nema šanse.
Preveliki je ulog.

mmstanic 14.9.2006.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

asdfgh123

Ovisi što smatraš pušionom.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja… ;)

markko 12.6.2006.
-

Opcenito su procjene smijesne kad se jos ne zna cijena.

Ali mnogi ovdje vec znaju koliko ce zaraditi..

lupus1 6.6.2007.
-

po mom skromnom mišljenju to će bit KRUHA I IGARA prije izbora, i u to sam više nego uvjeren. Misim da je nije realno očekivat prinos sličan ini, al 20-50% mislim da je moguće…….

mravak 7.12.2006.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

asd

Opcenito su procjene smijesne kad se jos ne zna cijena. Ali mnogi ovdje vec znaju koliko ce zaraditi..

Svi kalkuliraju sa fer cijenom kojom se kupuju birači,i što se izbori više približavaju ja sam sigurniji da će taj IPO biti vrhunski serviran u tu svrhu.

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

MrPerfect 2.10.2006.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

mmstanic

asdfgh123: “ Niti jedan komentar da možda prnosa uopće neće biti. Što mislite kolik su šanse da IPO HT-a bude pušiona. ” Ovisi što smatraš pušionom.

Pušiona znači da trgovanje krene po cijeni ispod cijene sa IPO-a.

markko 12.6.2006.
-

Ako koliko je far cijena kojom se kupuju biraci kuna po dionici?

mravak 7.12.2006.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

asd

Ako koliko je far cijena kojom se kupuju biraci kuna po dionici?

Više o tome koliku cijenu očekuju forumaši imate na topicu HT, ja se nadam da bi se fer cijena trebala kretati oko 250 .

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

50 lipa 24.8.2007.
-

Moja isprika radi netocne informacije o prinosu inine dionice,sve sto ste napisali o prinosu ine je tocno ja sam krivo napisao!U toj recenici sam jedino htio reci da mislim da ht nece dati ni priblizan prinos kao ina,a svi građani koji kupuju ocekuju prvi mjesec ili cak tjedan 50% zarade pa sljedi prodaja!Mislim da tu nece biti takve love samim tim sto ce vlada pustiti dionicu po precijenjenoj cijeni.Realno bi bilo da puste dionice kao sto su dali d telekomu (najgora opcija),a posto su rekli građanima i nekakav popust onda jos nize.U tom slucaju bi bilo neke zarade ali sad se vec prica do mogucih 300 kn po dionici a to je previse i tu nema love onda!

ko te ima taj te nema

50 lipa 24.8.2007.
-

Po meni nije cijena fer ako građanima ove zemlje prodaju dionicu skuplje nego njemcima ,a jos uz to pricaju kako nam daju popust!Zato mislim da 250 kn nije fer i previse je tu popusta nikakvog nema!Fer je 200KN!

ko te ima taj te nema