Kolike prinose očekujemo od budućih IPO-a

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kolike prinose očekujemo od budućih IPO-a

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovu temi sam pokrenuo kako bi mogli svi na jendome mjestu iznositi razmišljanja o tome koliki se rasti mogu očekivati od sljedećih ipo-a.
pa npr. nankon ine i viro , moželi se takvo što ponoviti sa magmom , atlanticom , ili HT-om

Po mojem skromnom misljenju Magma i Atlantic nece biti jeftini, pa bi se tu moglo dogoditi prica kao i NEXE i EHOS. HT – vrlo ovisi kolika ce biti startna cijena. Koliko sam cuo do sada spekulira se izmedju 190-500 kn sto i nije mala razlika, no tu ce biti zarade. Najvecci zicer bude HEP

¸ja za magmu i atlantic ne očekujem cjenu startnu veću od 1000 kn

mnoge tvrtke koje izlaze na bruzru poput ovih privatnih između mnogih razloga zašto izlaze , je i taj da si na taj način vrlo jako podižu reoutaciju. tako smo kod ine imali slučaj da mnogi ljudi od kada su postali dioničarima nje same mnogo češče i radije odlaze na njene benzinske crpke, jer su zadovoljni zaradom koju im je ostavrila svojim rastom.
tako da te kompanije će ako ništa drugo povećanjem količine dionica , smanjiti njihovu pojedinačnu cjenu kako bi se mogao ostvariti značajni rast koji bi između ostalih efekata ostavrio i taj na samoga imaoca dionica.
no ima tu još nešto na našem tržištu kapitala izrazito velika količina kapitala trči za jako malo pravih dionica , što im strašno povećava cjenu, i cjelo je tržište gladno , novih tvrtki koje vrijede , i koje su sigurne da kle po meni ispod 200% na godišnjoj razini , neće biti.
sjetimo se samo vira , dionica koja je imala puno neizvijesnije kako političke tako i ekonomske okolnosti oko sebe , pa pogledajmo njeni rast od 400% u godinu dana. a bilo je pitanje kvota, preuzimanja drugiš šećerana, bilo je pitanje politike koja se trebala izboriti za same kvote , dakle bilo je neizvjesnosti , koja nije toliko utjecala , na rast same dionice .

molio bi komentare

Evo da izvučemo ovu temu iz naftalina.MAGMA je prošla, što očekujete od atlantica i HT-a. Procjena prvi dan trgovanja, nakon tjedan dana, nakon pola godine. Naravno da je to nezahvalno prognozirati bez prospekta i početne cijene. Krenimo od 500 kuna za ATGR i 220 za HT.

230 HT prvi dan, kasnije stagnacija i lagani pad

Pa Ina i nije imala tako strašan rast naspram ostalih. A od Atlantica ne očekujem neki bum jer je preblizu HT-a. Mislim da bi se na Ht-u dalo u par dana zaraditi ko na Magmi

you think your special you do, i can see it in your eyes

HT- vrlo brzo do 350.. krajnji dometi izmedju 500 i 600.. iznad 600 ne bi trebala, no nikad ne znas..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Moja prognoza za HT prvi dan 300 kuna, do kraja tjedna 270, za 6 mjeseci 250.
ATGR prvi dan do 550, nakon 6 mjeseci maksimalno 600.


¸ja za magmu i atlantic ne očekujem cjenu startnu veću od 1000 kn

wtf???

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Da li se zna kolika bi otprilike bila cijena za ATGR na ipo-a,imam dosta pouzdanu informaciju da bi ju se isplatilo držati oko 3 mjeseca.


Moja prognoza za HT prvi dan 300 kuna, do kraja tjedna 270, za 6 mjeseci 250.
ATGR prvi dan do 550, nakon 6 mjeseci maksimalno 600.

e ta ti je dobra [smiley1] ne znam jesi primjetio otpušatenje radnika i zamisao o razdvajanju ht-a… sve da se matična tvrtka riješi balasta, i da cijena dionice može nesmetano pičiti prema gore… prije bi rekao 300, pa 400, pa 450, pa s vremenom 600-700

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

HT
– prvo naglo 70-80% up, a onda pad do cca 30% iznad vrijednosti IPOa … nakon toga u skladu s poslovanjem – max 30ak% godisnje.

ATGR
– tu bu se hranila samo krupna divljac… nebu mrvica za male ako ce se paketi smanjivati proporcionalno…

HEP, Hrvatske sume, Vodoprivreda… a posebno dozvola za trgovinu udjelima u Fondu HB
– to zeljno ocekujem

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

HEP, Hrvatske sume, Vodoprivreda… a posebno dozvola za trgovinu udjelima u Fondu HB
– to zeljno ocekujem

Nadam se ipak da ovih IPO-a neće biti.

New Report

Close