Koje dionice će najviše porasti kad prođe ova kriza?

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Koje dionice će najviše porasti kad prođe ova kriza?

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baš me zanima mišljenje forumaša, koje dionice imaju najveci potencial rasta kad se završi ova agonija i opet pocinje vladavina bikova.
Moj pick je KOEI,INGR, DLKV, ATPL, THNK, LEDO,IGH. [rolleyes]

mislim da će firme s malim mcapom i nelikvidne koje su masakrirane imati najveće prinose…

naravno i fundamentalnim osnovama!

a tome će pogodovati i završetak belaje “tresla se brda, rodio se miš” što se tiče napuštanja burzi! [smiley]

ptkm,dlkv,ddjh,ht,dioki ptkm i ht imam

quote][/quote]
ovo je čista naiva, pravo pitanje je kad bi mogla završiti ova agonija
prvo treba preživjeti, konsolidirati se a onda event.sanjariti o potencijalu rasta (mislim da ćeš se načekati, probaj naći u međuvremenu drugi hobi kako bi ojačao živce)
tek kad se strani instit.igrači oporave ima izgleda za jači rast tržišta RH i nekih dionica
a to je izgledno kroz 1-3 godine, po konsolidiranju stranih instit.igrača koji još nisu u toj fazi, još su u fazi da zbrajaju gubitke i procjenjuju nove gubitke……

najviše će porasti HT jer je fundamentalno najpodcjenjenija (u fundamente ubrajam i dividend yield)

Tko čeka, taj popizdi čekajući

DEFINITIVNO ĆE TO BITI JADRANKAMEN I JADRAN TVORNICA ČARAPA OD SLABIJE LIKVIDNIH, A OD LIKVIDNIH TISAK, LEDO, INGRA I OSTALE, ali s naglaskom da će ove prve dvije ipak krenuti luđački, ako se pogleda naloge na prodaji sve je jasno.

...povijest se ponavlja...

Dugoročno najveći i "najsigurniji" rast će po meni imati: ZVCV, KODT, FRNK, ADRS, KOEI i otprilike tim redoslijedom.

Ova prva ima najveći potencijal rasta ali i uz veću "nesigurnost", druga ima puno bolji omjer "potentnosti i sigurnosti" :D, a ostale tri su prije svega "sigurne" a tek onda je u drugom planu njihov nadposječan rast (sve su to dionice koje držim da će "pobijediti indeks" na duži period, to mislim kad kažem nadprosječan rast)

Dugoročno gledano zanimljiva bi bila i PTKM, sa potencijalno vrlo velikim rastom, ali ona mi se manje sviđa od gore nabrojanih iz određenih specifičnih razloga koje ne bih sada ponavljao. Ali svakako da bi bila preporuka držati je u portfelju koji ima cilj DUGOROČNO pobijediti indeks.

Zanimljiva je i INGR, ali ipak ne za moj ukus što se tiče cijene premda i ovako snižene (ipak sam ja puno više value nego "growth", kako god te pojmove tumačili…), na sličan način i IGH, recimo ispod 9000, ja bih možda i kupio. I DLKV dolazi u razmatranje, ovisno o cijeni…

Postoje tu i neke vrlo nelikvidne dionice, iznimno male MCAP tipa JDKM koja ima ogroman potencijal rasta ali mi se iz određenih razloga također ne sviđa. A s druge strane ima tu i malo "većih firmi" iznimno podcijenjenih u biti, ogromne mogućnosti rasta cijene dionice, ali ne samo neviđene nelikvidnosti nego i drugih vrlo opasnih stvari koje vrebaju (tipa squeez out) pa ih ipak nikome ne bih preporučio unatoč fundamentalno fantastičnima a pogotovo obzirom na cijenu zanemarivši nelikvidnost, to jedino ako ćete kupiti cijelu firmu 😛 Jedan takav primjer bi bila PKMI.

Puno potencijala ima i BD62, ali isto ne bi zadovoljio sve kriterije za uvrštavanje u moj portfelj… nažalost.

ATPL na cijenama do 2300 kn unatoč svemu (iznimno cikličkoj industriji kakvih nisam ljubitelj) može biti jako dobar izbor.

PODR ne bih kupio za cijene veće od 300 kn, dok se nema nikakvih naznaka o promijeni vlasničke strukture, no to ne znači da ne bih pozdravio kupnju i po većim cijenama tipa 350-400 kn većinskog paketa od strane recimo nekog holdinga čiji sam dioničar, ali za sve što nije upravljački paket, ja nedam više od 300 premda ima nekih dijelova (Belupo) od kojih zazubice rastu, ali sve će to oni uništiti ako se ne promijeni uprava. PODR ima potencijal rasta ali ako ZNAŠ nešto o SKOROJ promijeni vlasničke strukture, u suprotnom: veliki rizik.

INA ne vrijedi više od 2800 kn, pa što god tko rekao i dao mi milijun jedinica na ovom postu samo zbog toga!!

HT sam kupio samo jednom (u javnoj ponudi), prodao za 397 kn, došao sam u napast po ~270 kn kupovati, ali imao sam boljih prilika. Za jedan "konzervativni" portfelj ok je držati HT, sa prosječnim ulazom maksimalno do ~280 kn. U suprotnom nećete pobijedi indeks uključujući reinvestiranje dividende uvjeren sam 100 %, puno lakše sa OPTE na ovim cijenama! Ali ja ni to ni slučajno ne bih kupio, mrzim i "normlano" zadužene firme, a ne kao to čudo… za "growth" investitore ok, meni nikako. HT je idealan za značajnije pozicije u OMF, kritičan sam glede kupovanja OPTE za OMF (i kada se radi o mojem "najdražem"), OPTE može u dobrovoljni, nikako obavezni fond – prevelik rizik unatoč potencijalno ogromnom prinosu.

I to bi bilo otprilike to o firmama koje "malo dublje poznajem", moguće da među manjima i nelikvidnijima ima još neotkrivenih bisera s kojima nisam detaljnije upoznat. Ne isključujem mogućnost da sam i neku veću firmu previdio uslijed ne poznavanja detalja industrije u kojoj posluje, kvaliteta njihovih uprava i sl. "sitnica" 😀

P.S. Interesantan je na ovim cijenama na neki način i IPKK, pogotovo u odnosu na VIRO (to je druga i posljednja stvar u kojoj se ne slažem sa "svojim mirovincom").

P.P.S. Za one željne EKSTREMNE SIGURNOSTI uz puno manje zahtjeve na pobijeđivanje indeksa, najgenijalniji omjer prinosa/sigurnosti je po meni uz

lynx budi mi pozdravljen, od tebe se da pametnih postova pročitat! [thumbsup]

slažem se s puno toga napisaog, al prvenstveno mi se sviđa način razmišljanja…

p.s. nisi dovršio pps [smiley]

tisk
ptkm ako gledamo na malo dulji rok
kodt-PA,
Kras

bolje pitanje je kad ce zavrsiti kriza odnosno koliko tko ima strpljenja… jer cini da od jucer SAD krece u silaznu putanju sto se realne ekonomije tice i mislim da najgore tek slijedi… nakon financijske krize slijedi recesija.. a vec prema iskustvu svima je vec jasno da bez oporavka vani nema oporavka doma


tisk
ptkm ako gledamo na malo dulji rok
kodt-PA,
Kras

knele, moram ti izjavit ljubav ovaj put! [kiss]



tisk
ptkm ako gledamo na malo dulji rok
kodt-PA,
Kras

knele, moram ti izjavit ljubav ovaj put! [kiss]
[/quote]

zašto?

pa eto onako, došlo mi je! [lol]


lynx budi mi pozdravljen, od tebe se da pametnih postova pročitat! [thumbsup]

slažem se s puno toga napisaog, al prvenstveno mi se sviđa način razmišljanja…

p.s. nisi dovršio pps [smiley]


tehnički problem :D, ne znam što mi je to i kako odrezalo p.s., ali pisalo je tamo da je po meni genijalan izbor za one željne ekstremne sigurnosti uz primjeren prinos: HUPZ. Mislim da se tu ne može puno zaraditi, ali je definitivno i najmanja šansa za izgubiti. Zapravo je to i "nemoguće" :D, pitanje je samo da li bi svakog investitora prinos zadovoljio, za mirovince odličan izbor, ne znam zašto se malo ne aktiviraju na skupljanje, to je sigurno utočište za "višak love".

New Report

Close