Kaufland domaćim dobavljačima: još rabata ili letite s naših polica

Naslovnica Forum Komentari članaka Kaufland domaćim dobavljačima: još rabata ili letite s naših polica

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Pa za to je najjednostavnije riješenje da ljudi bojkotuju te strane trgovačke centre,znam da neimaština tjera ljude na kupovinu na akcijama ali trebao bi malo proraditi i lokal patriotizam,evo osobno tu u Bjelovaru izbjegavam trošenje ovo malo kunica u Kauflandu,rjetki su trenuci da tamo svratim,kupujem u jednom domaćem centru evo javno KTC,izbjegavam strane maksimalno,ma mogao bi sebi Kaufland sam skočiti u želudac samo da je bolja organiziranost domaćih centara a i Hrvatskih prizvođaća,pod tim podrazumjevam sve Hr, brendove,možda bi se što promjenilo.

Rabat je relativna stvar, staviš maržu od 300% daš 60% rabata i ostaje ti 60% zarade.
Svi veliki trgovački lanci posluju na isti način kao što je opisano u ovom slučaju, samo ne drže se svi obaveza iz ugovora što je puno veći problem za dobavljače od rabata.


@Erni

Patriotizam se pokazuje tako da se kupuju proizvodi proizvedeni u Hrvatskoj, a čija je trgovina apsolutno je nebitno.

MA sve 5 Antiša,to se podrazumjeva da se kupuje i domaći proizvod,samo zaboravih napisati,jedino ponekad postanem slab prema Milka čokoladi,ali sve ostalo 95%Hrvatsko ,živio

@Antiša

Itekako je bitno, jer onda ti se dogodi upravo ovo. Što ti vrijedi kupovati samo naše proizvode ako ih nemaš gdje kupiti?

Uvijek mi je zanimljivo kada vidim one koji kupuju u ovakvim lancima, a onda se čude tome što nekih naših proizvoda nema ili kako raste nezaposlenost. E pa sve je to povezano, možda ćeš uštedjeti 2 kn, ali dugoročno hrpa ljudi ostaje bez posla, jer su na policama strani proizvodi. Samo je kod nas uvijek lakše razmišljati 2 dana umjesto 2 godine unaprijed.

Najveci problem su oni koji ne placaju. Da nema Kauflanda, Lidla, Metroa i stranih lanaca marze bi bile jos manje, a neplacanje jos vise. Koliko je meni poznato Kaufland isplacuje u novcu i na vrijeme, a ne u bonovima, kompenzacijama i sa debelim zakasnjenjima.

Sto je vise trgovaca to su marze proizvodjacima vise. To je jednostavna matematika. Ako ima 15 umjesto 5 trgovaca koji su tvoji potencijalni kupci onda imas vise izbora kome ces prodati. I naravno manje su sanse da neces naplatiti robu. Sto je trziste vise fragmentirano bolje za proizvodjce. Na tristima gdje dominiraju 2 ili 3 trgovca marze su vrlo niske. Ulaskom u EU biti ce jos vise potencijalnih kupaca, ali se treba potruditi i pridobiti ih.

Ko god za 2 godine kaze da ima problem sa neplacanjem lose radi. Jer ako na trzistu od 430 milijuna ljudi nemozes naci kupce koji placaju onda je problem kod tebe.

Inace izbacivanje Vegete, Krasa, Francka, Ozujskog, Karlovackog i slicnih brandova koji su vrlo polularni u Hrvatskoj ce najeti ogromnu stetu trgovcu. Ako moras otici na neko drugo mjesto kupiti Vegetu ili Zuju onda upce neces ici u kod tog trgovca.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Kaufland je omiljeni trgovački centar u našem kraju.U ugovaranju su pravi židovi…no, i najveći im popuštaju, zbog izuzetnog prometa koji ostvaruju…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

U nas je od 20 malih dućana opstalo njih 2,a neznam ni do kad će oni. A vi sad nekog uvjeravate da je bolje ić kupit i potrošit 50kn više i kupit domaće proizvode u domaćim lancima, ma dajte molim vas. Ljudi idu po dućanima s papirom i olovkom i popisuju gdje je što jeftinije, a ne što je hrvatsko a što strano. Mi smo na rubu siromaštva pa će netko ić uzet za primjer zvjezdino ulje po 13 a ima strano po 10. Nek se malo i domaći proizvođaći prilagode situaciji u zemlji a ne da se narod mora prilagođavat njihovim cijenama.

idući tjedan će bit bolje...

kao 1. to ucjenjivanje najbolje i najduže na našem tržištu primjenjuje Konzum, nažalost najveći dobavljači najlakše prihvaćaju takvu igru i onda mali ima samo jedan izbor… Inače, Kaufland plaća robu u 20 dana, znate li nekog drugog maloprodajnog trgovca koji to radi kod nas?

pa da se hrvatski proizvođači udruže umjesto da pljuju i blate jedni druge i oforme svoj samostalni trgovački lanac, bilo bi im puno pametnije nego davat rabat drugima, sav novac ide njima.

eh da, al treba muda za to i da se hrvati udruže=mission imposible

Najveći problem je Konzum jer je on daleko najveći neplatiša. Osim toga je daleko najskuplji a ima najmanje hrvatske robe. Smiješno je da hrv robu prodaje skuplje za 20% od stranog lanca koji također prodaje tu isti robu. To neka sebi stavi u tanjur pa neka jede a ljudima neka plati.Kad se treba zaduživati onda ide van, u bilancama prikazuje zemlju koju ima u koncesiji kao vlastitu. Super je pozivati se na patriotizam kad ti treba a okretati leđa kad nije u interesu. Ja i to uzimam u obzir i u Konzumu nikad ne kupujem ne zato što sam jalan nego zato što je preskup. A zbog svog odnosa prema dobavljačima nadam se da će dobiti istom mjerom, kako za dobro tako i za loše.

Nažalost sve napisano u članku je istina. Također Kaufland za neisporuke robe naplaćuje penale. Osim toga narudžbe za “manjeg” dobavljača su u vrijednosti par sto kuna svaka. Osim toga oni traže da ih se servisira na način da je isporuka robe gotovo svaki dan u svim centrima. pa sve kad zbrojite radite za kikiriki ili ste vrlo vjerojatno u minusu. A kada tome pridodate da će vam se u nekom trenutku desiti da ste ostali bez neke robe i da ćete platiti i penale, sve te silne troškove transporta, rabat od 40 – 50% (što na fakturi, što poslje fakture u vidu bonusa). Da plaćaju na vrijeme to stoji. Vidim da je nekto spomenuo i Metro, istina je da i oni plaćaju. Nakon što odbiju penale, goleme marketniške troškove od prosječne uplate koja bi bila na 200 000kn ostane 1-2 000… i onda se mi svi čudimo zašto su cijene hrane ogromne. uzrok tome su prije svega strani lanci sa svojim nametima. jedan dobavljač da bi preživio mora nabiti marže da bi jednom metrou, kauflandu konzumu namirio ogromne apetite. u zahtjevima su umjereniji domaći lanci poput dione i plodina, ali od njih nikad uplate…

New Report

Close