Kako žive Hrvati u Njemačkoj: Cijeli život su radili teške poslove, a sad im predbacuju njemačku mirovinu

Naslovnica Forum Komentari članaka Kako žive Hrvati u Njemačkoj: Cijeli život su radili teške poslove, a sad im predbacuju njemačku mirovinu

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Na ovom portalu se zaista svasta moze procitati. Jedino mi nije jasno zasto ja sam s vremena na vrijeme ocekujem da cu procitati nesto pametno i cuti nesto novo.

Clanak nije potpisan, a niti ja sam se ne bih potpisao pod ovako nesto.
Pitanje za novinara i urednika ako postoje uopce….. Zasto ne pisete o Hrvatima vlasnicima firmi koji zaradjuju iznose znacajno preko 10000 € netto mjesecno, koji govore 4,5 jezika, vode vrhunske projekte ?

Imam frenda u Njemackoj koji ima gradjevinsku firmu, zaposljava 50 ljudi i mlati pola milijuna eura godisnje EBITDA dobiti. Imam drugog frenda isto u DE koji je project manager u jednoj vecoj softverskoj firmi; frajer isto zaradjuje jako dobro. Sad, ne znam iz kojeg kuta vi prezentirate i zasto stvarate dojam da Hrvati u Njemackoj rade kao cobani i spavaju po kantama za smece? Tko vama pregledava ove clanke i zapravo uopce ne kuzim koja je vasa publika, zapravo, Poslovni.hr. Jer poslovna Vam publika, nije. Ne znam tko vam pise ove smetlarske price, i jos bitnije pitanje: tko to pregledava i editira?

Komentatori članka možda nisu primjetili da se radi o umirovljenicima, dakle ljudima koji su prije 4 desetljeća (što je i navedeno u članku) preselili u Njemačku, radeći (kao i mnogi, zapravo većina) poslove koje nativni Nijemci nisu htjeli raditi. Tada nije bilo project managera na softverskim projektima, niti je netko iz Jugoslavije osnivao građevinske firme u Njemačkoj – radilo se što se nudilo, a Nijemci su se potrudili otežati uspon, čemu je puno ljudi svjedočilo. To što komentatorima ne paše malo drugačija priča samo govori o poricanju realnosti – jer može se pronaći sretnih i veselih priča, no ako se pogleda kako je većina imigranata zarađivala kroz žuljeve onda nema mjesta lažnom sjaju i happy-go-lucky guranju stvarnosti pod tepih.

Autor ovog članka očigledno nema pojma o životu u inozemstvu. To pokazuje ovaj jako kratki, nerešerširani članak pun klišeja. Klišej u smislu da Hrvat u Hrvatskoj svoje sunarodnjake vani zamišlja kao građevinske radnike ili čistačice. Zbilja je drugačija. Članak je tako bijedan, kao da je gao napisalo dijete u prvom razredu, da zapravo nije ni jasno što bi trebalo biti svrha istog. Žalosno je da se još ide ovakvo što prenositi s drugih stranica.

Članak je takav – kakav mora biti- da bi kod Vas izazvao komentare.

Naslušala sam se takvih priča desetine…..zapravo, ŽIVIM S TIM PRIČAMA….. jer , ovdje kod nas..
tek nakon 30.te godine života , shvatiš – kako se zarađuje novac …ne samo kod nas – nego i vani….

Mnogi su se vratili, radeći za poštene njemačke poslodavce, koji su im pomogli ovdje otvoriti
tvrtke….iz čiste zahvalnosti za odan rad u tvrtkama u Njemačkoj.

Dio njih je UMRO- u Njemačkoj. Zbog JEFTINIH STANOVA u blizinama nuklearnih elektrana, dijagnoze, koje izazivaju respekt, su uzele svoje.

NIkad NITKO U OVOJ DRŽAVI, nije proveo NITI JEDNU statističku analizu- anketu- bilo što-
koliko je naših građana / iseljenika trbuhom ,za kruhom/ umrlo prerano , zbog profeionalnih
bolesti m najčešće karcinoma … a ja znam nekoliko bliskih slučajeva- i SVI SU IMALI jednu
zajedničku stvar / stan u blizini nuklearnih elektrana /:
Da li ste ikada to vidjeli kako izgleda- to sivilo okolice ….i stanovi u kojima žive radnici…uglavnom
gastarbajteri s istoka…? Pa, pogledajte —napravite reportaže….bez srama!

Kolegama. svaka čast na prijedlogu pohvala onih koji su zaradili milijune……

izazivaju strah….prerano su

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close