Kako kupiti dionice?

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako kupiti dionice?

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=black][/color]

Obzirom da se baš i ne snalazim u svijetu dionica, molim nekoga tko je u tome super snalažljiv da mi odgovori na pitanjce.

Ako želim kupiti dionice nekog poduzeća zanima me preko koga se odvija ta kupnja, treba li to ići isključivo preko brokera, ili treba ići u SDA i preko njih kupiti dionice?

Javnu ponudu sam svladala, ali za ovo nisam sigurna.

Eto pomagajte ako imate volje!

Sve je to jako lijepo, ali malo prelistat forum i sve je odgovoreno.

1) Odabrati brokersku kuću
2) Uplatit im lovu
3) Zadat nalog

P.S. Čitati forum je zapravo br.1

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

Isključivo preko brokera, ili privatno Ugovorom od vlasnika dionica.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Javna ponuda je već iza vas.

Bravo kolegice.

Možda niti ne znate, ali vi ste već kupili dionice.[smiley2]

Za sve dodatne informacije o daljnjim mogućnostima stojim vam na usluzi putem PP- a (privatne poruke)

[smiley11]

La vita e bella!


Isključivo preko brokera, ili privatno Ugovorom od vlasnika dionica.

isključivo ili ?

[smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning


plavi: ” Isključivo preko brokera, ili privatno Ugovorom od vlasnika dionica.” isključivo ili ? [smiley2]

Evo ga na!
Već je počelo. [smiley2]
Totalno ćete zbuniti kolegicu Sfingu. [smiley2]

La vita e bella!

Nije to neka velika filozofija. Budući da si sudjelovala u IPO-u HT-a već imaš račun kod SDA tako da kod njih više ne moraš ići. Samo sklopiš ugovor s nekom od brokerskih kuća (ukiloko do sada to nisi napravila), prebaciš novac sa svoga tekućeg na njihov tekući račun i kada želiš kupiti ili prodati nazoveš ih telefonom ili se on-line spojiš na njihov sustav za elektronsko zadavanje naloga. Brokeri uzimaju proviziju cca. 0,60%-1,20% od iznosa transakcije tako da se ne smiješ baš previše zaigrati sa kupnjom i prodajom da ti provizije ne bi pojele dobit (ili povećale gubitak) tj. kada zadaješ cijenu po kojoj želiš kupiti dionicu moraš odmah na tu cijenu dodati i brokersku proviziju. Provizije su, kao što rekoh od 0,60% – 1,20%, ili minimalno od 50-100 kn, kako kod kojeg brokera. Popis svih brokera možeš dobiti na Vaš link. Pri odabiru brokera obrati pažnju na proviziju i na to da li imaju neki sustav za praćenje cijena u realnom vremenu.Korisne savjete i informacije o kvaliteti brokerskih kuća možeš naći na ovom i na drugim forumima. I na kraju, nemoj zaboraviti da je gubitak na burzi, pogotovo ovih zadnjih dana, vrlo realna opcija. Sretno.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.


plavi: ” Isključivo preko brokera, ili privatno Ugovorom od vlasnika dionica.” isključivo ili ?

Bome, pronašao se grešku u mom pravopisu, što je vrlo česta rijetkost.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Najbolje je da se javite nekom od brokera i s njim se sve dogovorite.

you think your special you do, i can see it in your eyes


Najbolje je da se javite nekom od brokera i s njim se sve dogovorite.

Najbolje?
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

A možete se javiti i meni…kad ćete prdavati…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Prdavati?
Svašta.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Bome, pronašao se grešku u mom pravopisu, što je vrlo česta rijetkost. [smiley2]

potkala se mala greška [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

A kak se prodaju dijonice?[smiley13][smiley13][smiley13]

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

New Report

Close