Kada država zapošljava, prednost nema struka, već stranačke i rodbinske veze

Naslovnica Forum Komentari članaka Kada država zapošljava, prednost nema struka, već stranačke i rodbinske veze

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Poštovana gospođo Babić, imam informacije vezane za vaš članak koje bi Vam bile od velike koristi. bez straha i srama bi Vam ih rekla jer je potrebno znati što i tko se sve zaposlio u dotičnoj Agenciji netom prije izbora. Pošto je gospodin Pezo u svom demantu na Vaš članak rekao da su mu potrebni dokazi o čemu ste sve pisali, eto ja imam dosta dokaza. Hvala

Sad ce biti cirkusa.vidjer cemo kako su kmeri zaposlili svoju ekipu zadnje 4 godine.nije to bila bundesliga vec premijer liga.slucajnog premijera

Najgora stvar je da vi jos uvijek vjerujete da ce se u tvrkama i institucijama kojima upravljaju politicari zaposljavati kompetentni ljudi. Zbog cega bi oni zaposljavali kompetentne umjesto podobnih? Kakve koristi imaju od toga?

Direktorica planiranja u mom gradu je zena koja ima dvije godine Community College diplomu (to bi bilo kod vas pucko uciliste). I to je jedva zavrsila. Jedina kvalifikacija joj je to sto joj je otac gradonacelnik susjednog grada. Placa iznad $100K godisnje.

To je jednostavno tako. Nema vlasnika da kontrolira zaposljavanje, produktivnost je nebitna i onda svatko zaposljava rodbinu i prijatelje.

Problem je u vama. Vi im omogucavate da otvaraju stotine agencija, vi im omogucavate da upravljaju firmama, vi im omogucavate da zaposljavaju podobne. Broj uhljeba ce se smanjiti kada se smanji broj mjesta na koja se mogu uhljebiti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Twixer,

i šta predlažeš ?

Da sve političare potjeramo natrag u šumu ?

.

New Report

Close