Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
JDPL 26,00 26,00 26,00 26,00 25,00 26,60 74 1.924,00 -2,26%
jasko 19.8.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
14%

Odobreno restrukturiranje podrazumijeva i promptnu pripremu dokapitalizacije tvrtke, koja je u većinskom državnom vlasništvu s udjelom od preko 70 posto.

http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/bruxelles-odobrio-plan-za-spas-jadroplova-340523 [poslovni.hr]

falco 11.4.2007.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
12%

marcipan

falco

da je po tvome, danas je odmah cijena trebala zaronuti barem -50% . a vidimo da vozarine ipak rastu .
nešto tu ne štima

ne…da je po vašem…danas bi cijena bila na 50 kn…a nije…nego je na 30…
vozarine rastu…a dobiti nema…niti je gubitak manji…to je što ne štima…

ne. cijena realno bi mogla na 40 , a dalje ćemo da vidimo.
ono što je bitno, ovdje dolazi do upumpavanja love u firmu,što će im omogućiti stabilizaciju .
a kasnije ono što se godinama spominje , vrlo vjerojatno do prodaje iste (iako to generalni ne spominje ) , a što će vrlo vjerojatno dovesti do daljnjeg pripetavanja sa rastom cijene .
a što se tiče dobiti; doći će i ona na red , pa ne može firma koji je već duže razdoblje gubitaš preko noći postati dobitaš. rast vozarina tu samo može pomoći.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

tin 21.2.2014.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
25%

Odobreno restrukturiranje podrazumijeva i promptnu pripremu dokapitalizacije tvrtke, koja je u većinskom državnom vlasništvu s udjelom od preko 70 posto.

Okvirno, procjena je da se kapitalno Jadroplov osnaži s 20 milijuna dolara, no Kovačić kaže da ni resorna ministarstva ni Komisija nisu uvjetovali vremenski rok za provođenje tog zadatka.

“Najvažnije je da se utvrdi interes ulagača u tvrtku koja će biti zdrava”, ističe Kovačić, koji na upit o tome ima li već sada na obzoru onih koji bi potencijalno mogli sudjelovati u tom procesu odgovara potvrdno, te dodaje kako interes iskazuju strani investitori. Važan će, po njemu, biti dobro tempiranje procesa, te priprema strategije za daljnje poslovanje Jadroplova, kako bi se u Jadroplov privuklo ozbiljne ulagače. Zasad na ruku idu i trendovi na globalnom tržištu rasutih tereta, na kojem se počinju oporavljati cijene vozarina, nakon što su tijekom 2015. i 2016. godine one bile na najnižim razinama u posljednjih tridesetak godina. Aktualna kretanja i rast cijene nafte koja bitno utječe i na cijenu vozarina, daje naznake da će se pozitivan trend nastaviti u ovoj godini.

Dugo iščekivanje odgovora iz Bruxellesa, premda za poznavatelje tamošnje dinamike rada nije iznenađenje, dijelom je bilo vezano uz činjenicu da se potporama države nisu bavili i u brodarskom biznisu, te je splitska tvrtka među ostalim morala podastrijeti podatke o tomu da pomoć države u njezinu poslovanju neće rezultirati narušavanjem tržišne utakmice niti na međunarodnom, kao niti na domaćem tržištu.

Dobru vijest iz Bruxellesa pratit će idućih dana i objava revidiranog konačnog izvješća o poslovanju tvrtke u prošloj godini, a što se procjena za ovu godinu tiče, uprava je sada još optimističnija. Tvrtka i dalje ne iskazuje neto dobit, u prvom kvartalu bilježi neto gubitak u visini od 9,9 milijuna kuna, no lani je prvi puta iskazala pozitivan EBITDA, a zahvaljujući boljim vozarinama i u splitskom brodaru očekuju da će s financijskom konsolidacijom i nastavku oporavka tržišta u drugom dijelu godine tvrtku dovesti do daljnje rasta EBITDA, te početka pozitivnih trendova u poslovanju, ključnim za privlačenje ulagača.

Zadnja izmjena: tin (4.5.2018. 10:33)
tin 21.2.2014.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
25%

…ako budu išli na promjenu vlasništva kroz dokap od 120 - 130 miliona kuna, to po 50 kuna daje novom vlasniku 60 % vlasništva sa nekih 2 400 000 novih dionica…ako čekaju pozitivu u poslovanju za dokap…onda je realno očekivati da će se preokret desiti u 3Q ili 4Q…po mome mišljenju ne prije….

Zadnja izmjena: tin (4.5.2018. 10:45)
marcipan 1.12.2006.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
50%

Upumpavala se i ranije lova…pa ništa…dobili su zeleno svjetlo od Bruxelles da se mogu još zadužit uz garancije države, uz rasprodaju imovine…i sve to da bi kompanija nastavila raditi…po mogućnosti nove gubitke…
Govorimo o pukom preživljavanju…i sve što dobe…morat će kad tad vratiti…s kamatama…
Budući da je dokap sasvim izvjestan…a prije njega smanjenje temeljnog kapitala…zbog pokrivanja gubitaka…prije da će cijena na 20 kn nego na 40…to je meni u ovom trenutku realnije…
A što se tiče oporavka…da…cijene vozarina više nisu na minumumu…ali oporavak nije vidljiv u 1.kartalu jdpl….
A ne znam s čim će više išta i zaradit pa da se cijene vozarina i značajnije oporave…i ostanu na profitabilnim razibama…ukoliko krenu u rasprodaju imovine…
Zgrada koja se spominje…nije u cijelom vlasništvu jdpl…i o tome je već bilo riječi ba ovom forumu…

rory 2.12.2011.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
25%

Svi zajedno samo lupetate bezveze ili onako kako bi vama odgovaralo.Šta bude bit će i to niko od nas nezna točno.

marcipan 1.12.2006.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
75%

Cijena je zauzela smjer po kojem će ići novi dokap…oni koji to ne vide nek provjere dioptriju…

Stjepan 20.11.2014.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
100%

Znate li sto se dogadja s brodom Bene? Vidim da dugo se ne mice? Nemam dionice pa sam mozda preskocio kad se tu spominjalo, a vidim da uprava spominje samo manji problem s Splitom.

jasko 19.8.2010.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
-

Netko izgubio strpljenje

purCo 9.2.2018.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

bilo ih je čak i na 38, čudni neki kupci, kupuju točno što ?

bugs 20.5.2008.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

purCO, a daj mi reci šta drugi kupuju uopće na ZSE????
mislim naviše je zaradio onaj koji nije ništa kupovao, čak ni valamar jučer,danas, a bome ni od početka godine

iako ..beš takvo tržište gdje za 10-20k kn možeš dionicu srušit ili dignuti +/-15%

purCo 9.2.2018.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

osobno recimo kupujem dividende, u ovoj godini nisam kupio ništa u problemima, malo Vira i IPKK čisto rekreacije radi, ostale sve dividendne, osim JNFA, koji me razočarao zahvaljujući politici

StatusQuo 21.2.2012.
Dugotrajni korisnik
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
100%

Stjepan

Znate li sto se dogadja s brodom Bene? Vidim da dugo se ne mice? Nemam dionice pa sam mozda preskocio kad se tu spominjalo, a vidim da uprava spominje samo manji problem s Splitom.

Jedan brod im je zaustavljen ima koji mjesec u nekoj livoj drzavi, roba na tom brodu mislim da je uglavnom propala za sta ce trebat platit stetu, a brod ce trebat sudski oslobodit, a s obzirom da se radi o livoj drzavi ne znaju ni sami sta ce bit s tim ni kad.

Ignore : renči

bugs 20.5.2008.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
66%

purCo

osobno recimo kupujem dividende, u ovoj godini nisam kupio ništa u problemima, malo Vira i IPKK čisto rekreacije radi, ostale sve dividendne, osim JNFA, koji me razočarao zahvaljujući politici

A glavno samo da nisi dividendne od todexa

marcipan 1.12.2006.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
50%

bugs

purCO, a daj mi reci šta drugi kupuju uopće na ZSE????
mislim naviše je zaradio onaj koji nije ništa kupovao, čak ni valamar jučer,danas, a bome ni od početka godine

iako ..beš takvo tržište gdje za 10-20k kn možeš dionicu srušit ili dignuti +/-15%

da ju je dignuo neko s 20k za 15%…onda ne bi bilo beš takvo tržište…već…šta je ovo…jel netko nešto zna…krenulo je…neće bit više po 30…itd…

purCo 9.2.2018.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

bugs

purCo

A glavno samo da nisi dividendne od todexa

taj paket me unazadio tri godine unaprijed