Forum

Naslovnica Forum Komentari članaka Izjava Đure Popijača
Pretraživanje
Dionička društva
U tvrtki moje supruge uglavnom rade NKV radnici, a plaća je 3000 kuna. Procijenite je ...
Pero7 4.2.2011.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Stvarno glupo pitanje !
Jel malo 3000 ?
Sve zavisi šta rade i koliko zarade vlasnicima .
Da je radnicima malo , otišli bi .
S čim se moramo složiti ili ne složiti ?

.

beeVol 10.10.2008.
-

Bagra, još bi i plaču a rade. Dosta je što rade.

Judita 14.6.2011.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

Čak 3000 kuna mjesečno?! Pa kako uopće stignu potrošit tolike novce….ženu Đure Popijača za "ponos Hrvatske"….

mare.mar 9.1.2008.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

baš me interesira čime se bavi gđa Popijač kad ima večinom NKV radnike..osim toga,ti radnici najviše i rade fizičke i teške poslove…sramotna izjava ministra gospodarstva.

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

marikos 1.1.2011.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

Ministar prolagodio pravilnike Zakonima pa pokupio lovu iz Evropskih pristupnih fondova.Muljator Jos dok je bio u SDK (danas Fina).Super država gdje ministri Popijac,Cobankovic imaju obiteljske privatne firme otvorene sa novcima Evropske unije namjenjenima poduzetnicima.

nikson 5.9.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

A gledajte 3 000 kn je mala plaća a još pogotovo ako o tome ovisi cijela familija. Pretpostavljam pošto je većina NKV radnik©a da se radi o nekakvim uslugama čišćenja za razne firme. Mi smo jel u nekakvom tržišnom gospodarstvu i vagu čine troškovi i neto dobit dok sa druge strane postoji tržišna cijena po kojoj možeš prodat svoj proizvod ili uslugu. Dakle što su niži troškovi ostaje samoj firmi veća dobit ovo je bar svakome jasno. E sad zašto bi platili 1 kg kruha u dućanu 10 kn a on košta 7 kn ima li iti jedan razlog da sam dođeš na kasu i platiš kruh 10 kn?? Tako je i u svim firmama zašto bi ikojeg radnika platio više od njegove tržišne (konkurentske cijene) pogotovo ako je riječ o NKV radnicima i ako je riječ o poslu za kojeg pretpostavljam da se ministar bavi. Ne treba ti velika pamet za uzet krpu u ruke i peri tako da se svaki radnik ekstremno brzo može zamjeniti novim.
Koliko bi svi mi plaćali radnika sa osnovnom ( eventualno ) školom i velikim brojem pretendenata na njegovo radno mjesto ?? Ma siguran sam da bi svatko od nas ponudio minimalno 5 000 neto plaće +putni troškovi+ bonuse na teški fizički rad, aha malo morgen.

Nažalost situacija po radnika je užasna prima malu plaću i svakodnevno se nosi sa prijetnjom otkaza, ali opet bolje i 3 000 kn nego 0 kuna. Dok se ne smanji nezaposlenost nema tu kruha za radike.

BAKICAAA 22.8.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

…nažalost svi smo mi izloženi na tržištu…,a i ovi radnici da imaju negdje bolju plaću i bolje uvjete otišli bi kod drugog poslodavca…

…kod nas je i inače razvijen antipoduzetnički duh,a poduzetnici su automatski proglašeni lopovima…

…svatko od nas uostalom može postati poduzetnik,pa nek proba i taj kruh…nek zapošljava,pa nek vidi koliko bi platio…

Zadnja izmjena: BAKICAAA (29.8.2011. 11:46)
Judita 14.6.2011.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

nikson

A gledajte 3 000 kn je mala plaća a još pogotovo ako o tome ovisi cijela familija. Pretpostavljam pošto je većina NKV radnik©a da se radi o nekakvim uslugama čišćenja za razne firme. Mi smo jel u nekakvom tržišnom gospodarstvu i vagu čine troškovi i neto dobit dok sa druge strane postoji tržišna cijena po kojoj možeš prodat svoj proizvod ili uslugu. Dakle što su niži troškovi ostaje samoj firmi veća dobit ovo je bar svakome jasno. E sad zašto bi platili 1 kg kruha u dućanu 10 kn a on košta 7 kn ima li iti jedan razlog da sam dođeš na kasu i platiš kruh 10 kn?? Tako je i u svim firmama zašto bi ikojeg radnika platio više od njegove tržišne (konkurentske cijene) pogotovo ako je riječ o NKV radnicima i ako je riječ o poslu za kojeg pretpostavljam da se ministar bavi. Ne treba ti velika pamet za uzet krpu u ruke i peri tako da se svaki radnik ekstremno brzo može zamjeniti novim.
Koliko bi svi mi plaćali radnika sa osnovnom ( eventualno ) školom i velikim brojem pretendenata na njegovo radno mjesto ?? Ma siguran sam da bi svatko od nas ponudio minimalno 5 000 neto plaće +putni troškovi+ bonuse na teški fizički rad, aha malo morgen.

Nažalost situacija po radnika je užasna prima malu plaću i svakodnevno se nosi sa prijetnjom otkaza, ali opet bolje i 3 000 kn nego 0 kuna. Dok se ne smanji nezaposlenost nema tu kruha za radike.

Možete to nazvati zakonom ponude i potražnje, ja to nazivam IZRABLJIVANJEM i nemoralnim iskorištavanjem tuđe bijede i nevolje! Ali takvi su "poslodavci" sigurno najveći vjernici - u Splitu imamo više takvih, ali jedan od njih stvarno je veličanstven….

Pero7 4.2.2011.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Svako na tržištu rada prodaje svoje znanje .
Onaj tko zarađuje 3000 kn malo zna .
Nemoralno je da privatni poduzetnik plaća djelatnika više nego što on zna .
Socijalnu politiku provodi država , zato i plaćamo porez .
Mnogi su skojevci na ovom forumu u zabludi da smo u komunizmu , da radimo koliko hoćemo a dobijemo plaću koliko nam treba .

.

Judita 14.6.2011.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

Pero7

Svako na tržištu rada prodaje svoje znanje .
Onaj tko zarađuje 3000 kn malo zna .
Nemoralno je da privatni poduzetnik plaća djelatnika više nego što on zna .
Socijalnu politiku provodi država , zato i plaćamo porez .
Mnogi su skojevci na ovom forumu u zabludi da smo u komunizmu , da radimo koliko hoćemo a dobijemo plaću koliko nam treba .

Da mi je vidjeti toga kojemu Pero 7 (s ostalim pseudonimima tipa tttomo i sl.) može prodati ZNANJE …misliš ono prodaješ im ZNA SE….
Pero 7 prodaje-ni više-ni-manje-nego-znanje- da umreš od smijeha….

Moller 20.8.2008.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

3000 je lijepa plaća ako je čovjek pošteno zaradio, vi gospon ministre imete mnogostruko više a nemate rezultata, u normalnoj državi bi teško bili i vratar u ministarstvu, jabuko moja bilogorska, koliko ti je Ivica ove godine obećao cijenu ?

baldasan 4.2.2010.
-

Je da se rade teški fizički poslovi, je da se radi prekovremeno, nema pauze, nema toplog obroka….al zato svaki misec 3 hiljadarke!

dodo54321 1.11.2010.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

…nažalost svi smo mi izloženi na tržištu…,a i ovi radnici da imaju negdje bolju plaću i bolje uvjete otišli bi kod drugog poslodavca…

BAKICAAA možda je jedan od razloga što tako polako mjenjamo evidentno loše stanje i odnos prema ekonomiji organizaciji i puno tog još
možda baš tako stanje odgovara onima koji malo znaju ali mnogo mogu u tom okruženju stanju ekonomske i socijalne /uzroćno posljedično uvijek povezano osim u robovlasništvu/ organizacije sprovesti svoje materijalno pozicioniranje
zamisli da je drugaćije koji bi volumeni trbali biti da ostvare ostvareno

twrr 22.9.2008.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Supruga neka sposobna žena!
Rađe reci koliko si joj poslova namjestio.