Forum

Naslovnica Forum Komentari članaka Izjava Marka Vojkovića
Pretraživanje
Dionička društva
Imamo minus od 15 % u Njemačkoj, a iz cijele Skandinavije cure otkazi turista.Marko Vojković, ...
Vinski 4.10.2008.
-

Neka ovo prokomentiraju kompetentni ljudi iz turizma. U turizam se ulaže malo i ništa, i sve što se ulaže je isključivo zasluga onih koji su dizali kredite, gradili obieljske hotele i apartmane, i uvaljivali se u probleme. Ova godina će vjerovatno pokazati sve mane i slabosti hrvatskog turizma. Uostalom, ne znam što se može očekivati u državi u kojoj prvi čovjek turizma nikada nije bio ni sobarica.

sutra je novi dan.

lalo 23.3.2006.
Srednji krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

U Mađarskoj sam na Lidl-ovom izlogu pred ulazom pročitao Lidl-ovu ponudu ljetovanja u Turskoj u Antaliji.
Prevoz i sedam polupansiona u hotelu sa četiri zvjezdice all inkluziv 330 eura.
Pa si Vi sad mislite.

Kumara 12.2.2008.
-

vrlo loše prognoze, nezahvalne i nekvalitetne te preuranjene. wannabe profesionalci misle da su Nijemci naivni (press ne rušite nas, pomozite). Moje čestitke turističkim djelatnicima u inozemstvu, treba imati petlju promovirati za recesije 6-7% skuplju ponudu u odnosu na prošlu sezonu. Ponuda je opstojiva, realna i diktirana tržištem. Nipošto prenapuhana i sasma u redu.
1. od 01.01.2009. dozvoljeno je strancima kupovina nekretnina u RH. Ne samo ove, nego iduće 3. god raste promet od turizma. Ne bih fundamente, ali s 12mird eur cilj je doseći 18 mird eur per y. ino susjedi će dolaziti kupiti za recesije u RH apartmane ili vile na obali koje će za 3 god trostruko ak ne i 5rostruko vrijediti više!!
Smanjenje bookinga pogotovo u nijemaca i skandinavaca - nešto tu ne štima. Ako su hrvati ove godine imali 22% povećanje zimskih ski aranžmana, onda će sigurno nijemci doći outnumbered. mislim da 15% manje bookanja velikih tour operatera ne znači ama baš ništa. U PITANJU JE SAMO NEGATIVNA SKALACIJA ALOTMANA koji su 6-7% skuplji od prošle godine. I tu počinje igra bid ask do zbookanih alotmana.
A NAJZANIMLJIVIJE SMO LJETNO TURISTIČKO ODREDIŠTE!! dakle, nadmudrivanje s velikima nije kvalitetno mjerilo zamaha turističke ponude u RH u 2009. godini. tih 15% ne znači a lot man, barem ne do sredine 5mjeseca.

2. graditeljstvo. Ako stranci počnu kupovati nekretnine u RH, onda što znači to?
nisu mi jasni fin advisori i portfolio mngri mirovinaca i 5 prvih banki u crobexu - ovih pet velikih građevinaca na zse bi trebali razgrabiti do utorka.
čitajući nacional zadnji, izjave najvećih građevinaca u ZG i imajući uvida preko porezne - njima doista dobro ide?! provjerite. ok ne kupuje srednji sloj u hrvata, ali zato viši sloj kupuje jeftino stanova na kredit koliko god može po zg i jadranskoj obali.
3. ulazimo u NATO. Kako se to odražava na kreditni rejting i kamatu plasiranih kredita?

usput antalija - hrvatski Anadolija je sjeverozapadni dio Turske i jako je lijepa. Pješčane plaže, jeftina hrana i piće, prekrasne žene crne kose. Tu i tamo bomba pride pucnjava ali nema veze. Turska je ludnica. Cijene se kreću od 300 eur pa nadalje. 20.000,00 kn po osobi 2 tjedna all exclusive imate i u hrvatskim tourist agencijama.
Jedino što znam da srbi rado hode zemljama islama.

ps ljudi zaposleni u promociji HR turizmu su tamo da odrade svoj posao. Egzekutiva. evaluaciju neka odradi struka: novinari, dr ekonomije i Vlada.
Sve u svemu očekuju nas 3 jako dobra Q. Samo da nas kopilad ne zaskoči novim slomom na DJ NYC kad ih svi moramo pratiti.