investiranje uz posao

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska investiranje uz posao

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav,

ponukan jednim pitanjem i općenito razmišljanjem o ‘investiranju svog vremena’ zanima me kako to ostali forumaši rade i kako razmišljaju…

Naime, da li i kada prestati biti zaposlen za stalna primanja, ima li koga tko je to uspio i koliko mu je vremena trebalo da dođe do stupnja kada isključivo zarađuje na tržištu kapitala…

nema mi druge nego se zae..ti

Odlična tema, bravo Elvare!

I ja bi volio čuti iskustva naših forumaša.
Ja, eto imam priliku, uz svoj redovni posao pratiti i burzu.
Jednim udarcem dvije muhe.
[smiley2]

La vita e bella!

Ja sam u situaciji kao i Posejdon. Što se tiče ,nazovimo to financijska neovisnost,sve ovisi o tome kakav si standard želiš. Ako želiš ferrarije i sl,treba ti podosta novaca.
Za moj pojam,milja i pol i ne dolazim više na posao……..još malo pa gotovo…[smiley2] Pomalo preseljenje kapitala u srbiju,pa kroz 5-6 godina Albanija itd…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Za sada uz posao ali ako ovo nastavi tempom kao i dosad vrlo bzo ć se morati odlučiti da ipak kavu pijem kod kuće i zadajem naloge iz dnevne sobe.
Za sada mi posao omogućava da pratim i burzu.
Ipak sam primjetio da zadnjih par mjeseci više mislim o burzi nego o poslu,hmm…..
Da se čovjek zapita šta dalje…..[smiley6]


Ja sam u situaciji kao i Posejdon. Što se tiče ,nazovimo to financijska neovisnost,sve ovisi o tome kakav si standard želiš. Ako želiš ferrarije i sl,treba ti podosta novaca. Za moj pojam,milja i pol i ne dolazim više na posao……..još malo pa gotovo…[smiley2] Pomalo preseljenje kapitala u srbiju,pa kroz 5-6 godina Albanija itd…

tko ima srecu da radi posao koji stvarno voli, taj ne bi trebao razmisljati o prekidu radnog odnosa… dapace, jos si opusteniji i kreativniji na radnom mjestu ako usput zaradjujes visestruko na burzi, bez straha i opterecenja… problem je sto vecina ljudi, pogotovo u HR radi posao koji su uspjeli dobiti, a nema previse veze sa strukom, tj. onim sto znas i volis raditi…
trziste kapitala se moze i naglo preokrenuti, i zapasti u visemjesecnu krizu… u tom slucaju bi ispi…dio od stresa i neizvjesnosti
barem ja tako gledam…

“Please, God, Just One More Bubble.”

Gledaj Arap,nisam mislio baš ništa ne raditi,nego upravo to što i sam kažeš,raditi ono što volim. Imam plan što raditi,u biti to mi je san,samo treba se malo strpiti. Radim na više polja da kroz nekih 10-ak godina nemam nikoga nad glavom..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Milja i pol cega?


Milja i pol cega?

A čega bi ti? Funti?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

tako je… i nije isto biti kreativan na radnom mjestu za nekoga ili biti kreativan radno za sebe [smiley2]

također malo razmišljam.. oni koji su dovoljno se ‘obogatili’ na burzi cijene svaku kunu i svačije razmišljanje (recimo zna koliko vrijedi kila jagoda svježe ubranih nešpricanih od bakice na placu – tamo se muči i skuplja za sitnih 10 kuna)

sigurno je da takvi ne besposličare

nema mi druge nego se zae..ti

ja bi već sa svojih pola milje kuna dobro razmislio da krenem u neki svoj biznis umjesto da radim za nekoga…

nema mi druge nego se zae..ti


ja bi već sa svojih pola milje kuna dobro razmislio da krenem u neki svoj biznis umjesto da radim za nekoga…

Upravo to. I ostaviš nešto novaca s strane za dionice. Ima još mjesta za rast i kod nas i vani i to je šteta ne iskoristiti. Ovakvih prilika će možda imati naša djeca jednog dana opet….

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

dečki, znam da vam je trenutno akcija na burzi ali kada završite neka se nadje pokoji koji samo živi od dionica pa da podijeli s nama svoja iskustva i razmišljanja

nema mi druge nego se zae..ti


asd: ” Milja i pol cega? ” A čega bi ti? Funti?

Pa, za pocetak bi da odgovaras na pitanje.
U Hrvatskoj se koriste dvije valute, kuna i euro. razlika u vrijednosti je jedno 7 puta.
Ja osobno stalno koristim dolare kao referencu, zbog prirode posla.


dečki, znam da vam je trenutno akcija na burzi ali kada završite neka se nadje pokoji koji samo živi od dionica pa da podijeli s nama svoja iskustva i razmišljanja

Vjerojatno ćeš takve dočekati poslije 16 sati.

Meni bi se isplatilo napustiti posao kad bih došao do toga da mogu ulagat milju. Ali… možda bih ju i stavio negdje što će mi donositi 20%, pa nek se drugi znoji. A ja nastavim sa poslom kojeg volim.

No respect

New Report

Close