INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dionica Industrogradnje je započela novi trend, paketi na prodaju su sve manji, direktori su svoje pakete skoro pa rasprodali….a javio se i novi moment….Fima užurbano kupuje INDG dionicu za jedan poznati equity fond….ne prodavati…kupovati…vidimo se na skupštini!

po mojoj procjeni Industrogradnja ima nemala potraživanja od Rusije i bliskoistočnih zemalja što se u bilancama ne vodi, a što će se obznaniti tek sa preuzimanjem firme i s promjenom uprave….Radila je Industrogradnja za braću ruse i braću arape za vrijeme juge puno toga, a kad je trebalo platiti Tile je uvijek znao reći:platićete ka budete mogli….a sad mogu, a s novom upravom valjda će im i Industrogradnja znati reći…sad možete…

E baš si zapeko s tom Industrogradnjom[smiley2][smiley1]
No, ako ne odu u stečaj, moglo bi i biti nešto od njih

Te poslove vani je uglavnom vodila Ingra.

pa dijeliće lapo-lapo

Da, slažem se sa Zimzijem. Industrogradnja je definitivno perspektivna. Ustvari ne bih to nazvao perspektivnošću jer ona je strašna firma, no, to se ne vidi po njihovim izveštajima. Puno je toga skriveno u bilancama ili se uopće ne vidi. Već samo tome i pisao, negdje drugdje. Kada se sredi situacija ide gore.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Nadam se da je većina dioničara Industrogradnje prijavila svoj dolazak na Izvanrednu skupštinu društva sazvanu za 21.02.06…..mislim da je danas bio zadnji dan za prijaviti se…puno toga će se tamo vidjeti i saznati…

U Industrogradnji došlo do smjene Nadzornog odbora…postavljen novi predsjednik…Matić otišao u savjetnike….vjerujem da će ove promjene ubrzo za sobom povući i druge promjene i da će se učinak istih ubrzo povoljno odrazi na cijenu INDG dionice.

Po mojem misljenju i (polu)informacijama Industrogradnja nikako nije perspektivna, ali je vrlo vrijedna. Naime ima puno nekretnina koje se mogu dobro prodati, ali ako pogledati kvalitetu njihove gradnje te slijedom toga narusen imidz tjekom godina (veliki broj gradjevina im nema gradjevinsku dozvolu i sl.) tu nema perspektive. Moja vidjenje buducnosti je prodaja nekretnina i gasenje tvrtke (bar u djelatnosti gradjenja).
Pitanje je samo koja ce se od bar 3 sukobljene struje koje se bore za upravljanje time najvise okoristiti.

Koja ti je treća struja?

Matić vs. Galinec vs. ???

Smatram da je INDG jako perspektivna. Negativni imidž sada već bivše Uprave ne može narušiti 50 godina tradicije. Traži se vlasnik (ako već nije nađen), koji će ju za početak vratiti na stare prihodovne grane od 850 mil kn, a kasnije tko zna. Inače, trenutna tržišna kapitalizacija je oko 100 mil kuna dok je LKRI danas bila na gotovo milijardu kuna, UPS!

Grickam, malo po malo. Svi imaju šansu grickati jer Galinecu trenutno nije u interesu da dionica raste.

[b][color=blue]Popravljam hrenovke![/color][/b]

Ljudi odlaze firma i njezin brend ostaju….da, istina je da ljudi ne mogu, pogotovo oni koji su sada već bivši, narušiti tradiciju Industrogradnje…njezin ugled u Rusiji i bliskoistočnim zemljama nije narušen, tamo se kvalitetno gradilo, a njih tamo ne zanimaju međuljudski odnosi ovdje, unutar firme….Onaj tko kupi ili bolje reći preuzme Industrogradnju preuzima i tržišta koja ona drži, a to se dobro plaća kada se kupuje.

Prvi put se javljam ovdje, prije sam bio na Mojnovac.com, ali mi se ovdje puno više sviđa, pogotovo zbog kako bi Ameri rekli prvog amandamana, slobode govora!

Ako samo pratimo druge dionice iz građevinarskog sektora možemo dosta brzo zaključiti kamo bi mogla INDG, unatoč svim poteškočama sa MAtićem, dugovima , preuzimanjem… Samo pratite Viadukt, Tehniku i Ingru u poslednje vreme. Sve je to otišlo preko book value… a poslednji book INDG na osnovi Q3 2005 jest 3.554,41 kuna. Sad može netko slobodno reći, ok imovina je visoka ali ne prave nikakav dobit, P/E je stvarnno nikakav! Sve to je istina, ali onda pogledajte i P/E kod Atlantska plovidbe, koji je trenutačno manji od 2 (bilo je puno i vanrednih prihoda), pa to još uvijek nije dovoljno da bi cena dionice otišla prema gore, čak naopako!

Pozdrav svima!

Ja sam cuo da je ovaj Biluskovic koji je sada pobijedio neka treca struja. Molim te me ispravi ako je to krivo.
Sto se tice perspektive firme, ne vjerujem da i sadasnja garnitura racuna na razvoj firme s obzirom da se i dalje intenzivno prodaju nekretnine.

Bilušković je čovjek solidnih izkustva, prije je bio u nadzornom odboru HT i radio je u HFP, tako da ne vjerujem, da bi stavili nekog šupljavog.

A pored toga i sumnjam da bi Matića stavila za savjetnika uprave ako je prodao i kako se špekulira još prodaje imovinu preduzeća.


Bilušković je čovjek solidnih izkustva, prije je bio u nadzornom odboru
HT i radio je u HFP, tako da ne vjerujem, da bi stavili nekog
šupljavog.
A pored toga i sumnjam da bi Matića stavila za savjetnika uprave ako je
prodao i kako se špekulira još prodaje imovinu preduzeća.

Postavlja se pitanje zašto su imenovali novog predsjednika Uprave prije skupštine? Mogli su pričekat rezultate Skupštine i onda mijenjat, jer se ovako može desit da čovjek bude desetak dana na čelu firme, a onda ga Galinec smijeni. Koja je finta?
P.S. Nadam se da se vidimo na Skupštini.

New Report

Close