Imamo tri puta manje plaće od zapadnih zemalja, a cijene elektronike i odjeće su veće

Naslovnica Forum Komentari članaka Imamo tri puta manje plaće od zapadnih zemalja, a cijene elektronike i odjeće su veće

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ma dajte nemojte.

mi smo ipak zemlja slučaj

Nije u šoldima sve…….

Sad odjedanput? Ma, nije moguće!

je ima nešto i u ljubavi 🙂

mi smo ipak zemlja slučaj

***nek crknu od ljubomore te zapadne zemlje, imamo veće cijene od njih

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Dječji doplatak za prvo dijete u Njemačkoj je 1.500 kuna, a kod nas 200 kuna. A cijene svega, što se beba i djece tiče, su 20% više nego u Njemačkoj. Evo vam joće jedna pro-nataliteska tema.


Dječji doplatak za prvo dijete u Njemačkoj je 1.500 kuna, a kod nas 200 kuna. A cijene svega, što se beba i djece tiče, su 20% više nego u Njemačkoj. Evo vam joće jedna pro-nataliteska tema.

djeca koja puno imaju, ne znaju što bi od obijesti sa sobom i naši vlastodršci ne žele kvariti djecu odmah od rođenja, onda bi svi bili političari

I hrana je skuplja, osim mozda kruha i par ostaloh proizvoda, sva hrana siroke potrosnje je ovdje skuplja i 30%, u istim il slicnim diskont lancima ducana!
Npr jaja 10kom =1€(Lidl)
Ovdje blize 2€?
Mlijeko, tjestenina…
Ovaj ko je radio ovu analizu gledao je nase najjeftinije ducane a gore komparirao sa cijenama u Spar i Edeka ducanima, koji drze brandove i sami su brand pa takve i cijene!
Znaci jednostavno ko oekmez, place 3x vece a cijene hrane i 30% nize.
A i koga zanima cijena elektronika dok sve vise ljudi na rubu egzistencije i gladi!
Bravo

Samo zbog PDV-a ?

offtopic: Dokazano je da je kvaliteta proizvoda slabija na istoku EU, znaci mi placamo više za slabijekvalitetnu robu?


Dječji doplatak za prvo dijete u Njemačkoj je 1.500 kuna, a kod nas 200 kuna. A cijene svega, što se beba i djece tiče, su 20% više nego u Njemačkoj. Evo vam joće jedna pro-nataliteska tema.
pa ti fino odi prat guzice u njemačku. ne dolazi ovdje samo kad treba kukati ili kad nogometna repka osvoji kakav trofej.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik



Dječji doplatak za prvo dijete u Njemačkoj je 1.500 kuna, a kod nas 200 kuna. A cijene svega, što se beba i djece tiče, su 20% više nego u Njemačkoj. Evo vam joće jedna pro-nataliteska tema.

pa ti fino odi prat guzice u njemačku. ne dolazi ovdje samo kad treba kukati ili kad nogometna repka osvoji kakav trofej.
[/quote]
Nećeš vjerovat, proveo sam tamo 48 godina. Doduše nisam prao guzice, ali nije ni to najgore što se čovjeku u životu može dogoditi. Ne kukam niti sam ikada kukao, nego sam svojim sposibnostima kreirao svoj život i bio za njega odgovoran. Informaciju sam stavio samo radi komparacije i da ljudi shvate, kako je demografija kompleksna tema, koja iziskuje i velika materijalne sredstva.

pa, kada se već spominju guzice…oko 15.06. daljni susjedi su ispisali dijete iz škole i preseljavali se u njemačku i pita je moja supruga kao šta ćeš sada tamo, prati guzice…i odgovori joj ova, “tamo će mi bar platiti za to”…

dakle, kol. Pjesnik, bolje i dostojanstvenije je prati guzice i imati od toga nešto, nego se uvlaćiti u guzice i nemati od toga ništa…

a što se repke tiće, skidam kapu, dečki su se fakat iskazali, međutim, dok je nacija gledala nogomet , “naša” vlada ucjenom pokušava progurati nacionalizaciju mirovina, politizira uhljebljivanjem jedinu neovisnu instituciju HNB i legalizira najveću pljačku od pretvorbe i privatizacije 90ih…

eto ti, kamate nikakve, burza mrtva, vlada se ćasti sa 200M kuna novim autima, snizuju se procjene BDP, turizam u padu, ono što priznaju, 3%, konstantno pada ind. proizvodnja, građevina stagnira, pada zaposlenost, jesu nešto porasli prihodi ali s druge strane anulira ih inflacija do sada nezabilježenih 2,5%, energija je poskupila 20%, cestarine, jaja, maslac i više, deterđenti, itd, itd…jedino je kruh, milijeko i meso ostalo tu negdije uglavnom, tehnički teška koma a indikatori upućuju na još težu i onda ti furaj optimizam i navijaj za nogomet i to zipa, nogomet koji je industrija zabave sama za sebe u kojoj dionici mlate 100tine tisuča eura koliko vrijede ti transferi a nacija zbraja lipe za televizore, ćips i pivo…, doslovno, kao po onoj starorimskoj metafori “kruha i cirkusa”…

stoga, pretpostavljam da si mlad, živiš u roditeljskom i još nisi zasnovao obitelj pa mi je shvatljiva doza kurčevitosti s kojom pišeš, međutim kada krenu odgovornost i obaveze, uvidjeti ćeš se da komentari kol. viewera, pa i savjeti koji se daju iz istih išćitati, uopće nisu bili tako loši

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa ljudi s ovih prostora s roba s greškom.

mi smo ipak zemlja slučaj


Barbosa ljudi s ovih prostora s roba s greškom.

ne, nemoj generalizirati, nisu!

ima govana kao i svagdije samo kod nas fekalije agresivno zauzimaju dominantne pozicije a ćini mi se da je došlo vrijeme da se pusti voda

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close