IFO: Čeka vas neizbježna dolina političke smrti, ali to je jedini put za Hrvatsku

Naslovnica Forum Komentari članaka IFO: Čeka vas neizbježna dolina političke smrti, ali to je jedini put za Hrvatsku

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Na malom gasu

Konačno smo dočekali Jeti-ja. Jedva čekam da se službeno pojavi kompletna studija, ali već je i sada vidljivo da je ifo vozio “na kuplungu” i na malom gasu.

Glavni problem je u tome što je ifo potpuno nepoznat našoj javnosti, a ljude koji su pročitali barem desetak radova dr. Hansa Wernera Sinn-a na temu ECB-a ili Grčke moglo bi se prebrojati na prste. O tome su očito itekako vodili računa. Oni koji godinama prate njemačke poslovne medije znaju da postoje velike razlike u tome kako na primjer Grčku “tertira” Wirtschaftswoche ili Handelsblatt u odnosu na na primjer Financial Times ili The Economist. Te razlike su najuočljivije u primjerima poteza poput prodaje grčkih obveznica sa 5-godišnjim dospjećem prije tri godine.

To su razlozi zašto kod izrade studije nisu bili uključeni “naši stručnjaci” – svejedno da li nikad imenovani HDZ-ovi ili neki drugi.

Dr. Hans Werener Sinn je nešto poput našeg Branka Horvata ili Aleksandra Bajta (tko se sjeća Bajtovog instituta?) a svojevremeo je objavio i tekst pod naslovom Griechenland ist wie Mongolei (Grčka je poput Mongolije). Naravno da se tu nameće pitanje: Ako je Grčka poput Mongolije, što li tek reći za Hrvatsku?

I tu je najveći hendikep. Jasno je da ifo ne može reći Hrvatskoj da se mora osloniti na turizam i poljoprivredu jer više nikada neće imati industriju odnosno neće ju moći razviti. To će Hrvatskoj morati priopćiti njemačka vlada, isto kao i Grčkoj. Isto tako ne smije navesti podatak da je Hrvatska prva na indeksu beznačajnosti u Evropi (izvoz industrijskih proizvoda u Njemačku kao postotak BDP-a). To je loše jer je to najpouzdaniji pokazatelj da Njemačka Hrvatsku treba kolik i Grčku ili Mongoliju – Njemačka je u svoju privredu već uključila Češku, Slovačku i Madžarsku. Ostali – (uključujući i Hrvatsku) kud koji, mili moji. Toliko o ideji “učvršćenja odnosa s Njemačkom” koju su još donedavno kultivirali neki naši intelektualci.

I još nešto. U Hrvatskoj malo tko ima pojma kako rastuća njemačka snaga i utjecaj mijenjaju EU. Najbolji je dokaz Nord Stream 2, odnosno kako je Angela Merkal “pregazila” Donalda Tuska i njegovu ideju da Njemačka direktnim ugovorom s Rusijam o opskrbi plinom i gradnjom vlastitih plinovoda proturiječi ideji neovisnosti u opskrbi plinom cijele EU.

Nadam se da je ifo u studiji upozorio na problematiku onoga što Nijemci zovu die Weichen stellen (postavljanje skretnica – u slučaju Hrvatske za za budućnost). Ako se prva skretnica koju vlak treba prijeći postavi u krivi položaj, može se desiti da umjesto prema Njemačkoj ode prema Beogradu.

Ako sam dobro negdje čuo , Orešković najavio da ide u MMF.

A to znači da će nam Plan raditi MMF a ne IFO ?

Svejedno je tko će nam raditi Plan izlaska iz krize glavno je za provesti Reforme imati jaku Vladu , koja će se moći oduprijeti nasilnim sindikatima , NGO udrugama , Platformi 112 , raznim ” antifašistima”, Gongu ,Babama, Centar za mirovne studije, feminističke udruge, gay udruge , LGBT, sheim pride , ateisti, Dokumenti, Frljiću , etno biznismenu…. .

.

Nijemci predlažu da se za nezaposlene uvede radna obveza u kojoj će morati nekoliko sati dnevno ili tjedno sudjelovati u programu javnih radova.

Jasno je vidljivo zašto se program skrivao do zadnjeg trena, pa ne bi se dobio niti jedan glas državnih i javnih službenika, a kod nas je većina ljudi zaposlena baš tamo – u državnom u javnom sektoru. Jedino je pitanje kako će se to napraviti, s druge strane su Ribić i Sever, SDP-ovci vrište i pljuju već sad bez ikakvog razloga, možete misliti kad Stazić ili plavuša dobe bar jedan argument… Postoji ozbiljna namjera da se nešto napravi, ali vidimo kako teško to ide, pa nisu se uspjeli dogovoriti niti da smanje broj ministarstava. Ako ne naprave poteze odmah, neće nikada.


Jasno je vidljivo zašto se program skrivao do zadnjeg trena, pa ne bi se dobio niti jedan glas državnih i javnih službenika, a kod nas je većina ljudi zaposlena baš tamo – u državnom u javnom sektoru. Jedino je pitanje kako će se to napraviti, s druge strane su Ribić i Sever, SDP-ovci vrište i pljuju već sad bez ikakvog razloga, možete misliti kad Stazić ili plavuša dobe bar jedan argument… Postoji ozbiljna namjera da se nešto napravi, ali vidimo kako teško to ide, pa nisu se uspjeli dogovoriti niti da smanje broj ministarstava. Ako ne naprave poteze odmah, neće nikada.

Ha, nije problem u prijeko potrebnim reformama ove vrste nego u onom što si spomenuo na početku.
Oni nisu dobili izbore najavom ovakvih reformi i zato NEMAJU legitimitet da ih provedu. To je ono…

***ma kaj briješ ti p.laćenik jgalt? …ja sam glasoval za živi zid, to možeš provjeriti sa search mojih postova i mogu ti reći da h.dz/m.ost oni imaju itekakav LEGITIMITET… program koji su skrivali je dobro da su skrivali, zar je p.arazitima trebalo reći nemojte glasovat za nas jer ćemo najuriti sve p.arazite, a ostalima dati plaću iz mase novca koja postoji, a kad nestane nećete dobiti lovu? mene, a i svakog normalnog zanima zake ste vi mostovci protiv objave r.egistra i.zdajica? zato jer vam bude u top5 vaši financijeri? pa ti možeš pisati blog od 0 do 24 istinu nemožeš sakriti u današnje vrijeme interneta…ionak svaki prosječno pametan čovjek kuži da taj r.egistar nema šanse zaživjeti prve 2 godine vladanja, zato jer su prvo to teška kaznena djela i netreba ih popisivati u nekakav registar nego je dovoljno da oni prek p.roklete k.rim.inalne iz.daji.ce bajića i cvitana, zbog kojih treba uvesti s.mrtnu ka.znu, konačno počnu provoditi zakon, a ne privatnu trgovinu i strpaju b.andu u zatvor…a drugo kad to naprave netreba ti re.gistar… i kad su regista.r branitelja objavili, otvorili su pandorinu kutiju, ja sad, jer su objavili sve moje podatke tak da svaki k.riminalac može naručiti iPhone na moje ime, samo tražim da se objavi i taj nepotrebni re.gistar iz.dajica, pa onda r.egistar ag.resora, re.gistar ratnih pr.ofitera, a naročito re.gistar medijske nac.ističke mafije, re.gistar političke m.afije i r-egistar pravosudne m.fije… i objavit će se pisal ti blog i dalje ili ne

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!


***ma kaj briješ ti p.laćenik jgalt? …ja sam glasoval za živi zid, to možeš provjeriti sa search mojih postova i mogu ti reći da h.dz/m.ost oni imaju itekakav LEGITIMITET… program koji su skrivali je dobro da su skrivali, zar je p.arazitima trebalo reći nemojte glasovat za nas jer ćemo najuriti sve p.arazite, a ostalima dati plaću iz mase novca koja postoji, a kad nestane nećete dobiti lovu? mene, a i svakog normalnog zanima zake ste vi mostovci protiv objave r.egistra i.zdajica? zato jer vam bude u top5 vaši financijeri? pa ti možeš pisati blog od 0 do 24 istinu nemožeš sakriti u današnje vrijeme interneta…ionak svaki prosječno pametan čovjek kuži da taj r.egistar nema šanse zaživjeti prve 2 godine vladanja, zato jer su prvo to teška kaznena djela i netreba ih popisivati u nekakav registar nego je dovoljno da oni prek p.roklete k.rim.inalne iz.daji.ce bajića i cvitana, zbog kojih treba uvesti s.mrtnu ka.znu, konačno počnu provoditi zakon, a ne privatnu trgovinu i strpaju b.andu u zatvor…a drugo kad to naprave netreba ti re.gistar… i kad su regista.r branitelja objavili, otvorili su pandorinu kutiju, ja sad, jer su objavili sve moje podatke tak da svaki k.riminalac može naručiti iPhone na moje ime, samo tražim da se objavi i taj nepotrebni re.gistar iz.dajica, pa onda r.egistar ag.resora, re.gistar ratnih pr.ofitera, a naročito re.gistar medijske nac.ističke mafije, re.gistar političke m.afije i r-egistar pravosudne m.fije… i objavit će se pisal ti blog i dalje ili ne

Nekako mislim da ovo nije Bloger john galt , nego neki trol sa istim imenom , a zanimljivio da je počeo komentirati tek nedavno . Koliko se sijećam , nisam prije viđao njegove komentare , Svašta ljevičarski umovi smisle .)

Prvo ukinuti diskriminacijski Zakon o državnim službenicima!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

New Report

Close