I država i Debeljak moraju svaki priskočiti s 300 milijuna kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka I država i Debeljak moraju svaki priskočiti s 300 milijuna kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Rijec drzava treba zamijeniti sa građani

Risk free investicija, vlažni san svakog investitora…

Cek malo a tko to odobrava da drzava privatnom investitoru poklanja pare? Mogu ja za svoju firmu isto dobiti jedno 100 milja? Koji K???

Mislim da je državi u interesu, kad je već ranije usrala stvari, da spasi, što se spasiti dade. Ako bi s 300 mio. kn, mogla završtiiti ta četiri broda i time jedan dio sredstava vratiti u proračun, onda to treba napraviti i ništa više. Ako nema zainteresiranih za brodgradilišta, neka idu u stečaj.


Cek malo a tko to odobrava da drzava privatnom investitoru poklanja pare? Mogu ja za svoju firmu isto dobiti jedno 100 milja? Koji K???

ne može, ako nisi u području koje obuhvaća Tajanijeva izjava


Mislim da je državi u interesu, kad je već ranije usrala stvari, da spasi, što se spasiti dade. Ako bi s 300 mio. kn, mogla završtiiti ta četiri broda i time jedan dio sredstava vratiti u proračun, onda to treba napraviti i ništa više. Ako nema zainteresiranih za brodgradilišta, neka idu u stečaj.

šta trkeljaš ti? tko bi šta vratio u proračun?jel ikada itko vratio u proračun? tko će završiti brod? Tko je odgovoran za rupu u uljaniku? di je lova? Jedina fer stvar je da se pusti u stečaj. najjeftinija opcija je platiti do kraja jamstva i zaboraviti tu priču. pojeo vuk magare. u suprotnom će pojesti vuk puno više. a debeljak neka, nakon šta država isplati jamstva, pokaže kako je kvalitetan menađer te podigne firmu na noge bez intervencije države i bez prenamjene/prodaje zemljišta

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

pa čini mi se da su jamstva veća od tih 300 mil. kn, tako da bi bilo logično kako je kolega viewer rekao, da se to odradi..
iako tu više neznaš tko koga nateže.. tj, svi natežu proračun i građane…a nikakve odgovornosti ovih koji su davali sva jamstva i onih koji napravili ovo sranj…e…
bar bi svima upletenim u ovo imovinu trebalo zapljeniti u ubaciti u proračun, kao primjer drugima… malo istražiti tokove novca… ali nema šanse da sam sebi to napraviš.

Domaće tvrtke/investitore koji imaju 300 milijuna kuna na raspolaganju kad im se prohtije može se nabrojati na prste jedne ruke i malo je vjerovatno da je Debeljak među njima. A i da jest, nije naivan pa da olako potroši toliki novac na tako mutan posao.

Šta trkeljaš i takve gluposti ne želim komentirati. Međutim, ako je točno da je ovaj luxury liner u Puli ugovoren za 125 mio. €, da je za završetak potrebno oko 30 mio. € i da će naručitelj dati još sumu od 6 mio. €. Znači država i partner bi morali financirati cca. 24 mio. €. Što je tužno u svemu ovome je činjenica, da se je na ovom brodu izgubilo najmanje 24 mio. €, što je 20% od ugovorene sume.

Ovaj naručitelj u svakom slučaju uzima svoje jaružalo tako da jamstvo sigurno neće biti aktivirano.
Jedino pitanje je da li je sad manji trošak izgraditi ga u Puli do kraja ili manje košta pustiti ga da ga odvuče i završi negdje drugdje.
Vjerojatno financiranje dovršetka u Puli omogućava još malo životarenja pa je zato ta opcija bliža

New Report

Close