HZLA (Hoteli Zlatni rat d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HZLA (Hoteli Zlatni rat d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dioničko društvo za ugostiteljstvo i turizam

Suricata suricatta

U kratko, a vidit ćemo što će biti kad dođe izvješće…. Nek me ispravi neko ko zna više/bolje!!

BVPS: 290,08
P/B: 0,17 (jel ima koji jeftiniji turist sa pozitivnim poslovanjem?)

Prihodi od prodaje: 90-ak milijuna??? Što bi dalo oko 0,40 P/S….

Dobit od samo 2 milijuna daje P/E oko 15….

Dug/kapital: oko 150%

K. tekuće likv.: oko 0,60

Imaju Aerodrom Brač d.o.o. koji stvara gubitak… Nastali su odvajanjem od ZLAR, gdje je ostala poljoprivreda…

Sunce Koncern d.d. ima 74,90% dionica.
Br 4. iz TOP10, skrbnički, smanjio je količinu za 609 komada u zadnje vrijeme. Ima još 6.341 kom (0,87%).

Sunce Koncern d.d.-u duguju oko 90-ak milijuna što bi moglo biti pretvoreno u dionice jednoga lijepoga dana, a tako je bilo kod drugih BlueSun d.d.-ova…

P.S. Imam malu količinu HZLA-R-A i ovo nije nagovor na bilo kakvu akciju na tržištu kapitala, već samo na promišljanje i razmijenu informacija. Također, podatci navedeni ovdje plod su mojih izračuna i ne moraju biti točni, eventualne greške nisu učinjene namjerno!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Br 4. iz TOP10, skrbnički, smanjio je količinu za 609 komada u zadnje vrijeme. Ima još 6.341 kom (0,87%).

Sve je ovo već old news.
Skrbnički je potpuno počišćen (kompletna količina) tijekom zadnja 2 dana prometna dana.
Znaju oni koji su pratili.
Ostali mogu provjeriti promete na http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=HZLA-R-A

O da, imaš pravo! Ta dva dana sam bio na putu, nisam ni skužio da je bilo točno toliko prometa, a danas sam pogledao u TOP10 i nije bilo promjene! Znači još bolje!

Ali pretprošli tjedan bila je još veća količina na prodaji, koliko imaju samo neki od prva 3, tako da vjerojatno još koji skrbnički misli to riješiti….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Citiram samog sebe iz 5. mjeseca 2011.:
…”Sunce je vlasnik 74,90 % dionica ZLAR, a Marfin Investment je 49,99 % vlasnik Sunca.
Elaphusa **** Borak**** i Bonaca*** imaju ukupno 726 smještajnih jedinica (soba i apartmana).
Prema zadnjoj postignutoj cijeni na ZSE 68,43 tržišna kapitalizacija ta tri hotela sa toliko smještajnih jedinica je malo manja od 50 mio HRK iliti 6,8 mio EUR !!!
Cijena smještajne jedinice cca 9.600 EUR.”…
Sada je i pojeftinilo

Transparentno i precizno:

Niti jedno suvišno slovo, a ne kao oni što ga razvlače li, razvlače, od Poncija do Pilata, zamute ti pamet podacima, muljaža živa.

Dopuna:
Vaš link …

ovo je vrlo jeftino. jedini problem je zaduženost – 60 posto imovine je dug – 310 milja naspram 523 (po revizvješću za 2012), ali poslovanje je dobro i taj omjer bi trebao polako ići dolje. u brelima je jako to jako lijepo izveo – krvna slika bolja iz godine u godinu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ta zaduženost je relativan pojam, uobičajena praksa, loptanje zaduženosti između firmi istog vlasnika.
Grandmaster Toda.

na hvrl u zadnjih par dana svjedočimo pravom otključavanju, da upotrijebim omiljeni izraz blogera. vlasnik je isti, dakle kvaliteta upravljanja ista, poslovanje i fin pokazatelji su u korist hbrla, ali zato je i cijena dvostruko viša. od turista ispada da smo mi sada najjeftiniji. nadamo se da će q3 pokazati da tomu ne mora biti tako.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


na hvrl u zadnjih par dana svjedočimo pravom otključavanju, da upotrijebim omiljeni izraz blogera. vlasnik je isti, dakle kvaliteta upravljanja ista, poslovanje i fin pokazatelji su u korist hbrla, ali zato je i cijena dvostruko viša. od turista ispada da smo mi sada najjeftiniji. nadamo se da će q3 pokazati da tomu ne mora biti tako.

Po ćemu je HZLA najjeftiniji?



na hvrl u zadnjih par dana svjedočimo pravom otključavanju, da upotrijebim omiljeni izraz blogera. vlasnik je isti, dakle kvaliteta upravljanja ista, poslovanje i fin pokazatelji su u korist hbrla, ali zato je i cijena dvostruko viša. od turista ispada da smo mi sada najjeftiniji. nadamo se da će q3 pokazati da tomu ne mora biti tako.

Po ćemu je HZLA najjeftiniji?
[/quote]

po fundamentalnim pokazateljima. pb, pe, ev evbitda i to. s tim što su neki pokazatelji statični, neki prediktivni.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Jeste da je to prometić, ali je bar nešto.

rekoh vam da je podcijenjen. ovaj šugavi modalitet dražbe je koma, to uopće nije burza.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close