Hypo ruši stambene kamate

Naslovnica Forum Komentari članaka Hypo ruši stambene kamate

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Pravilo je:
-Ne hvataj nož koji pada
Što će reći da griješi svatko onaj tko sad uzme nekretninu na kredit ili za gotovinu.
Cijene se moraju strmoglaviti jer su investitori opterećeni dugovima.
Ako su investitori u dionice morali iste prodavati nekoliko puta jeftinije nego što su ih kupili ,nevidim razloga da to ne učine i investitori u nekretnine.
Tih 13000 nekretnina će se moći kupiti za bagatelu.
Strpljen spašen.

Prvo…. kamata na stabenjake dole. (max 4.5 fix na 30 god.)
Drugo…trosak obrade kredita na nulu.
Trece… cijena m2 stana na 800-1000 EUR-a.(maximum maximuma)
Cetvrto zamlolite me lijepo uz sve gore navedene uvjete i MOZDA pristanem.
Peto…procjenu nekretnine na trosak banke!
Sesto ….TRAZIM politicku odgovrnost za ovakve cijene stambenog kvadrata. Nije slucajno da su baloni bili puhani.
Netko je gadne novce dignuo preko leda jadnika koji su kupili stanove do 9 mjeseca 2008 godine.

AZ? Hvala, ne.

Uvjeren sam da optimizma nema na vidiku. Upamtite SVI. Da bi tržište ponovno krenulo mora se ići iz početka. Što to znači. Znači da lihvari moraju zaboraviti na planirane dobitia države umjesto da saniraju lihvare, ako im je koja kinta ostala, osnuju državne banke i sve sada prezadužene građane prihvate kao kreditno sposobne s zakonskom odredbom da NOVOSTVORENE vrijednosti, imovina pojedinaca NE može biti korištena za pokrivanje prijašnjih dugova. Nakon toga te DRŽAVNE banke NE smiju kreditirati potrošnju nego PROIZVODNJU, bila ona za osobnu ili komercijalnu namjenu. Sada , a i za skoru budućnost, elementarno će biti PREŽIVJET. Progres se može očekivati tek kada svi počmu raditi da bi opstali. Jedini špekulant u budućnosti smije biti SAMO država koja će ti špekulativnim poslovima stvarati i finacijsku bazu da može uskakati gdje bude trebati. Znam da se ovo neće svidjeti današnjemu “poslovnome” svijetu no što im ja mogu. Oni su do sada svima nama gulili kožu i otjerali nas svojom bezobzirnošću iz hala na ulicu. Sada bi bilo fer od njih da šute kako nebi zapinjali za oko skorome buntu koji više nitko neće moći niti spriječiti niti kontrolirati. Ako netko od mene još koji REALAN savjet bez imalo magle neka se javi. moj mail je : hocu.raditi@gmail.com
pozdrav

ISPRAVAK
Ako netko od mene treba ili želi još koji REALAN savjet

Ovdje upišite svoj komentar…

DAFFY

banke na nerealan način zarađuju po sistemu navuci pa ga zavucišto je pokazano na podizanju kamatnih stopa na sve vrste ,a pogotovo na stambene kredite
Realna kamatna stopa banaka bi trebala biti max 5,5% godišnja što bi i dio sufinanciranja bila i država sa samo 5-7% državnog proračuna ,što oni nabi ni osjetili ,a stanovnicima i nosiocima kredita bi to jako pogodovalo .
ALI NE .. NAŠA DRŽAVA GRADI KULE I ČARDAKE NI NA NEBU NI NA ZEMLJI ….ko je jamio.jamio

DAFFY

Reče Swami: “Netko je gadne novce dignuo preko leda jadnika koji su kupili stanove do 9 mjeseca 2008 godine.”
Mi smo 2007. digli stambeni kredit u prekrasnoj hypo banci, u vrijeme kad smo podnosili zahtjev kamata je bila 5.25, dok je obrađen 6.25 – a sad je na 7.20 (ili 7.25 nisam više ni sigurna) Nama dižu kamate, a novim korisnicima će davati fiksnu po 5.5? PA DA SE UBIJEŠ

Bessie,
ako te već sekira nečija eventualna sreća ………..da ti malo pomognem;
neće sigurno biti ovako kako si ti napisao, a ni cijene stanova neće baš toliko pasti koliko neki misle. Bankama to jednostavno nije u interesu, a ipak su one gazde u ovoj banana državi.

New Report

Close