HT – isplata i iznos dividende

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT – isplata i iznos dividende

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da bi, kako se približava skupština HT-a (21. travnja) na kojoj će se odlučivati o podjeli i isplati dividende za 2007. godinu bilo zanimljivo otvoriti posebnu temu. Puno nas na forumima posjeduje dionice HT-a iz IPO-a ili kupljene na burzi (ili oboje), a mogla bi se očekivati značajna dividenda koja bi ublažila razočaranost sadašnjom cijenom HT-a, pa mi se čini opravdanim otvoriti takvu temu. Pogotovo stoga jer dobar dio dioničara ne zna ništa niti o skupštini, niti o dividendi, niti zna kada mora imati dionice u vlasništvu da bi dobio dividendu, niti kada će biti isplaćena, niti da li uopće ima pravo na nju i sl. Pa ako smatrate da bi tema bila zanimljiva (a približavanjem skupštine postat će jako interesantna) pridružite se sa svojim mišljenjima, komentarima, znanjem te podacima. Pozdrav.

bit ce presmijesno ako izglasaju malu dividendu ili da zadrze dobit.. tada bi mirovinci imali bal..[lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

u biti vjerujem da bi to bila jako dobra lekcija iz dugorocnog ulaganja..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


u biti vjerujem da bi to bila jako dobra lekcija iz dugorocnog ulaganja..

po prospektu moraju najmanje 50% dobiti prve dvije godine isplatiti. Dakle to će biti minimalno 13-15 kn po dionici.

p.s. s tim da se nebi čudio da isplate i daleko više i do 100% dobiti što komotno mogu napraviti… To bi pasalo nijemcima koji bi opet izvlačili dobit… a keš im treba jer u matici baš ne ide sve po loju.


super24: ” u biti vjerujem da bi to bila jako dobra lekcija iz dugorocnog ulaganja.. ” po prospektu moraju najmanje 50% dobiti prve dvije godine isplatiti. Dakle to će biti minimalno 13-15 kn po dionici.

Ako je tako,vjerujem da će se cijena pred skupštinu poprilično dići!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Ako je tako,vjerujem da će se cijena pred skupštinu poprilično dići!

Vjerojatno da ukoliko se neki preduvjeti ispune, jer će u pesimističnom okružju teško nešto znatnije rasti… Također treba imati u vidu i najavu prodaje državnih udjela po diskontnim cijenama za građane gdje bi interes mogao biti velik, pa bi se mogao dogoditi scenarij kao pred IPO HT-a, a to je da mnogi prodaju druge dionice kako bi kupili ono što im država nudi po diskontu. Pitanje je kada će se taj scenarij odigrati. Nadam se nakon travnja…


s tim da se nebi čudio da isplate i daleko više i do 100% dobiti što komotno mogu napraviti… To bi pasalo nijemcima koji bi opet izvlačili dobit… a keš im treba jer u matici baš ne ide sve po loju.

Slazem se, prilicno sam uvjeren da ce scenarij biti puno blize isplati 100% dobiti
[thumbsup]

jucer je pliva bila u poz. blokadi. zasto? jedini razlog je dividenda! [cool]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Moja procjena je 36kn neto dobiti po dionici i 20kn dividende.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


super24: ” u biti vjerujem da bi to bila jako dobra lekcija iz dugorocnog ulaganja.. ” po prospektu moraju najmanje 50% dobiti prve dvije godine isplatiti. Dakle to će biti minimalno 13-15 kn po dionici. p.s. s tim da se nebi čudio da isplate i daleko više i do 100% dobiti što komotno mogu napraviti… To bi pasalo nijemcima koji bi opet izvlačili dobit… a keš im treba jer u matici baš ne ide sve po loju.

isplatila je nasa vlada vec dvije fine dividende u 2007 koje sad sjede u dt-u..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

bilo bi bolje da oni to oroce sa 9% kamata, a skupstina odlucuje o dividendi a ne prospekt..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Mislim da bi, kako se približava skupština HT-a (21. travnja) na kojoj će se odlučivati o podjeli i isplati dividende za 2007. godinu bilo zanimljivo otvoriti posebnu temu. Puno nas na forumima posjeduje dionice HT-a iz IPO-a ili kupljene na burzi (ili oboje), a mogla bi se očekivati značajna dividenda koja bi ublažila razočaranost sadašnjom cijenom HT-a, pa mi se čini opravdanim otvoriti takvu temu. Pogotovo stoga jer dobar dio dioničara ne zna ništa niti o skupštini, niti o dividendi, niti zna kada mora imati dionice u vlasništvu da bi dobio dividendu, niti kada će biti isplaćena, niti da li uopće ima pravo na nju i sl. Pa ako smatrate da bi tema bila zanimljiva (a približavanjem skupštine postat će jako interesantna) pridružite se sa svojim mišljenjima, komentarima, znanjem te podacima. Pozdrav.

Obzirom da sam absolute beginner u ovim diončkim vodama molim nekoliko objašnjenja.
Ja sam dionice HT registrirao s brokerima prvih dana trgovanja na burzi.
1. Imam li pravo na isplatu dividende ili to vrijedi samo za one čije su dionice iza IPO ostale netaknute u SDA?
2. Odnosno da li netko tko kupi dionice na burzi kao novi vlasnik ima pravo na dividendu?
3. Da li je u prospektu definiran zadnji rok kada moraš biti u vlasništvu dionica da bi dobio dividendu ili se ta odluka donosi naknadno?

Na dividendu ima pravo svak ko kupi dionice i posjeduje ih na dan kad to skupština.

Primjer :
21.04. je skupština

odluči se da će dividenda biti 15 kuna za sve one koji imaju 01.05.2008. i tko ima upisano na taj dionice dobiti će dividendu.

Moraš uzeti u obzir da se dionice prepisuju 4 radna dana, znači dionice moraš imati već 4 dana ranije

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Moraš uzeti u obzir da se dionice prepisuju 4 radna dana, znači dionice moraš imati već 4 dana ranije

Kad su produžili rok za prepisivanje?

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close