Hrvatsko blago na deponiju: Fotografija odbačenih mandarina u Opuzenu uznemirila i ministra

Naslovnica Forum Komentari članaka Hrvatsko blago na deponiju: Fotografija odbačenih mandarina u Opuzenu uznemirila i ministra

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Joj da, svi glume da nemaju pojma o čemu se radi ! A hrvatska vlada je zbog beskičmenjačke politike (čitaj: pokornog dodvoravanja Washingtonu) uvela sankcije Rusiji, uslijed kojih je stigao i odgovor te Hrvatska ne smije u Rusiju izvoziti mandarine – a rusko tržište je znalo činiti čak i do 60% izvoza !
Neka hrvatski privrednici propadnu i izumru, bitno je da se poginjemo stranim gospodarima !
Mislite da nam se to sluganstvo isplati ? Razmislite ponovo. Hrvatska gubi milijarde kuna robne razmjene zbog geostrateškog politikantstva. LNG plin koji se planira uvoziti iz SAD-a je 2.5x skuplji od svojih alternativa u plinovodima. Od nafte u Jadranu prosječni građanin neće imati koristi, u to budite sigurni. Ali nema veze ! Ne treba Hrvatskoj novac ! Dok je dnevnopolitičkih tema, kome je potreban kruh !

Da bi to došlo do “gladnih i siromašnih, vrtića, staračkih domova, domova za nezbrinute” treba zapakirati ,platiti prijevoz i platiti barem nekakvu uhljebničku izmišljotinu. Sigurno će vijećnica i ministar to rado sami platiti i riješiti problem.

ne znam da li se radi o istim mandarinama ali prošli tjedan u konzumu i lidlu su se kao na akciji, prodavale TRULE mandarine

moja pretpostavka je da su strulile jer su, da li greškom ili ne, bile izložene preniskim temperaturama na skladištu ili u distribuciji, pa čak i smrznute što agrumi ne smiju biti pa je možda taj deponij upravo zbog toga

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


ne znam da li se radi o istim mandarinama ali prošli tjedan u konzumu i lidlu su se kao na akciji, prodavale TRULE mandarine

moja pretpostavka je da su strulile jer su, da li greškom ili ne, bile izložene preniskim temperaturama na skladištu ili u distribuciji, pa čak i smrznute što agrumi ne smiju biti pa je možda taj deponij upravo zbog toga

***najviše se tomu čude likovi koji mandarine kupuju u konzumu i lidlu umjesto ovih neretvanskih… kolega Barbosa, neretvanske manadarine izdrže do -5 stupnjeva tak da nisu mogle istruliti, imam doma 4 drva neretvanske mandarine sorte Zorica još od 2011 godine i upravo plodovi dozrijevaju, a već je u 4 navrata bio mraz… ove u lidlu i konzumu su trule jer su prezrele, znači uvoz berbe negdje iz 7 ili 8 mjeseca i sad su prezrele…neretvanske se počnu brati tek zadnji tjedan rujna mjeseca i beru ih poluzelene… uostalom naručite neretvanske sa recimo finoteke, dodju vam na kućni prag pa usporedite izgled, a o kvaliteti da ne govorimo

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

*DemiZon, možda drvo mandarine i podnesi -5 ali za plod baš nisam uvjeren, možda dok je na drvetu, ne razumijem se baš u to… ali sasvim sigurno, kada smrzneš pa odlediš agrum, moraš ga potrošiti odmah inače uvene, omekani i raspada se kao u kašu

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

ne znam da li se radi o istim mandarinama ali prošli tjedan u konzumu i lidlu su se kao na akciji, prodavale TRULE mandarine

Ne samo mandarine već i TRULE jabuke (iz Poljske ?) su prodavali pokvarenjaci iz Konzuma i Lidla i Kauflanda.


zasto-su-bacene-tone-mandarina

“Ove su mandarine zaražene mediteranskom voćnom muhom i sad se treba napraviti fitosanitacija. Otkad su bačene treba proći maksimalno 24 sata da se one zakopaju kako se zaraza ne bi širila”,

http://www.index.hr/vijesti/clanak/otkrili-smo-zasto-su-bacene-tone-mandarina-iako-su-jestive/927648.aspx

.

New Report

Close