Hrvatska uvozi radnu snagu: Traže se maseri, pastiri, baletani, dirigenti, cjepljari voćaka, stjuardese…

Naslovnica Forum Komentari članaka Hrvatska uvozi radnu snagu: Traže se maseri, pastiri, baletani, dirigenti, cjepljari voćaka, stjuardese…

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ako ne uspijemo naći baletane i operne pjevače gotovi smo. Za to ministar kulture iz dijaspore valjda ima naovaca.

Samo jos jedan jasan cinjenicni prikaz odvojenosti sluzbene politike od stvarnih potreba gospodarstva. Umjesto da se na 3 godine maknu ogranicenja i dopusti neograniceno izdavanje dozvola za programere, gradjevinske radnike, medicinsko osoblje, svo znanstveno osoblje i generalno svo osoblje projektantsko-strojarskog usmjerenja Vlada odobrava smijesne kvote za smijesna zanimanja koja su ocigledno prije koordinirana i jednostavnim rijecnikom receno: namjestena.

Za to ministar kulture iz dijaspore valjda ima naovaca.

Mama ti je iz dijaspore ?

.

Dok god ima “nezaposlenih” na burzi nebi se smjelo dozvoliti zapošljavanje uvozne radne snage.
Pa ni liječnike , da su ih adekvatno znanju platili nebi otišli vanka.

.

Neki dan – u prilogu našeg medijski poznatog župana MATIJE POSAVCA – mogli ste čuti-
kako su Međimurci riješili problem DEFICITARNIH ZANIMANJA , tipa- zavarivači, tesari ….i sl..

SLUŠAJTE DOBRO !

SREDNJE ŠKOLE – nemaju nikakve veze s politikom !Ne mora Vam biti kriv niti Milanović – niti Karamarko
već Vaša – STUPIDNA ŽUPANIJE / i oni koji je vode / JER …..O UPISNIM KVOTAMA ODLUČUJU
VLASNICI – a to su Gradovi-Županije …….a odobrenje – daje Ministarstvo prosvjete i ostalog……

KUŽITE ???

Brzo riješite ODLUKE NA SVOJIM SKUPŠTINAMA / sjednicama / I ISHODITE kvote koje trebate ….
/ tj pitajte gospodarstvenije – i HZZ – za zapošlavanje —pa, stalno Vam ispunjavamo upitnike
i ankete ….već ste nešto mogli i shvatiti .!

Tog se mi ovdje ne bojimo- jer su problemi u našim / međimurskim rukama / …i odmah ih rješavamo.
kako je to ŽUPAN i rekao- već su kvote povećane u dogovoru sa Gospodarskom školom, Graditeljskom i
ostalim školama…
A sad GIMNAZIJA …tj. nastavak na studije medicine, strojarstva, brodogradnje, elektrotehnike,
geodezije, rudarstva…….arhitekture… ugostiteljstva ..i ostalog

A šta ćemo s visokim školstvom – veleučilištima – gdje sjede DOMOROCI U PLEMENIMA S
POGLAVICAMA ??? Tko će njih urazumiti – što treba ovoj državi?

Poslala sam dopis VERNU gdje sam ih molila – da otvore PRIVATAN STUDIJ FARMACIJE, koji
bi plaćali sami sebi studenti / tj mi roditelji / ali,………….gdje zapinje..???
Srbija ga ima, BIH ga ima…Slovenija…, Austrija….a mI ??

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kolegica je zaboravila da u susjedstvu postoje 2 iznimno jaka farmaceutska učilišta.

http://www.ubn.rs.ba/integrisane-akademske-studije-farmacije

http://www.evropskiuniverzitet-brcko.com/index.php/i-ciklus/fakultet-zdravstvenih-nauka/farmacija

Predavači nadaleko poznati i priznati.

Za koju godinu višak na burzi rada.

Za baletane mi je jasno ali da traze pastire pored zivih hrvata mi je suludo

New Report

Close