“Hrvatska bi mogla imati 20 tvornica vrhunskog namještaja”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Hrvatska bi mogla imati 20 tvornica vrhunskog namještaja”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Pametan prica i radi, jos kad bi ga poslusali, od Ministarstva nadalje…

Procitao sam nekoliko studija, vise iz radoznalosti nego neceg drugoga i mogu reci da je zakljucak kako bi mogli imati 20 tvornica kvalitetnog X proizovda gotovo u svakoj bransi. Recimo u energetici imamo ogroman potencijal, ali vrijednost potencijala je nula.
Na kraju dana koliko je i jednoj vladi u interesu da se uzdignemo i zaista se nesto ozbiljnije pokrene jer ona ne mozemo biti ovisni o njihovim lokanim serifima.

ili jednu da rasturi ikeu?

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

mislim, i ja sam tvornica namještaja. napravio sam si klupu za vrt. vrhunska je!

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

baš sam mislio kupiti neki namještaj od cijenjenog gospodina i pogledao web (prostoria).. nema cijena.. je li to besplatni namještaj ili treba neke testove proći prije nego se sazna cijena?

ili je to namještaj kad mu vidim cijenu neću kupit namještaj?

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

baš gledam tu svoju drvenu klupu koju sam proizveo, vrhunska je!. Želim ju prodati po xxxx eura. Molim da se proizvođači jeftinih klupa podvrgnu strožim kontrolama!

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

molio bih i poticaje da proizvedem još jednu! alo, ministar?

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

Super uspjeh, ali riječ je o tržišnoj niši ekskluzivnih proizvoda za kupce koji su spremni dati brdo novca za ekstra dizajn. Nisam siguran da se recepti tog biznisa mogu primijeniti na masovniju proizvodnju. Što li to znači “stroge kontrole” dizajnera (tko će ih kontrolirati, državni činovnici?!) i tko bi to radio 15-godišnju strategiju (opet državni činovnici)? Pa je li gospodin sam uspio na temeljima petoljetke ili nekako drukčije? Koliko često slušamo ljude iz neke branše kako daju recepte za svoju branšu, a kao da ne razumiju, ili preusko gledaju na stvari, da problemi o kojima govore vrijede za cijelu državu? Sigurno treba paziti kako se prodaju sirovine, ali za svaku ozbiljniju veću proizvodnju neophodne su druge stvari: uvođenje sada nepostojećeg pravosudnog sustava koji će osiguravati naplatu i provedbu ugovora, smanjenje nameta i na tvrtke i na plaće. Bez toga, uspjeti mogu samo mali pojedinci u egzotičnim tržišnim nišama, i nitko više.

New Report

Close