‘HNB je oko slučaja Agrokor zaslužio pohvale, a ne kritike’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘HNB je oko slučaja Agrokor zaslužio pohvale, a ne kritike’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

HNB bi uistinu zaslužio sve pohvale da je o svojim tvrdnjama o izloženosti prema AGROKORU počeo govoriti 2008 godine a ne tek 2012 godine. Zašto 2008 godine?
Upravo je 2008 godine Zakon o financijskim konglomeratima (NN 147/08 ) onemogućio da banke rade „prikriveno financiranje“ putem faktoring društava koja su sama ustanovila ili koja su odabrala na postojećem tržištu kao da su ih ona ustanovila.
No te godine HNB ništa nije govorio, nije se oglašavao, a ista situacija je bila tada kao i sada!!!

Agrokor bi mogao znatno utjecati na kreditni rejting zemlje. Ako Agrokor ode u stecaj politicirai ce izgubiti dio kontrole nad ekonomijom. Doci ce novi vlasnici koji ce vjerojatno biti puno odgovorniji. Dakle ekonomija ce biti zdravija, povjerenje investitora vise i kreditni ratiting bi mogao rasti.

S druge strane ako se politika bude jos dublje petljala u Agrogor kraditini rating bi mogao biti ugrozen.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

meni majka radi u Plodinama , njoj je plaća bila 3000 , no sad su je smanjili na 2800 .. Ne znamo zašto , ne dobiva za prijevoz .. Traže radnice s vremena na vrijeme , jer imaju ove koje rade na određeno , ili pak ako su dobre u poslu budu na neodređeno .. Isplaćuju redovito plaće

HNB već dugo ne radi svoj posao, a glumac sa slike se prešetava po svijetu jer je ili ne sposoban ili ne potreban!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.


meni majka radi u Plodinama , njoj je plaća bila 3000 , no sad su je smanjili na 2800 .. Ne znamo zašto , ne dobiva za prijevoz .. Traže radnice s vremena na vrijeme , jer imaju ove koje rade na određeno , ili pak ako su dobre u poslu budu na neodređeno .. Isplaćuju redovito plaće

Sada mogu dobiti ove sa srednjom skolom na ososbljavanje prakticno besplatno, pa su im ovi sa 3000 kuna preskupi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



meni majka radi u Plodinama , njoj je plaća bila 3000 , no sad su je smanjili na 2800 .. Ne znamo zašto , ne dobiva za prijevoz .. Traže radnice s vremena na vrijeme , jer imaju ove koje rade na određeno , ili pak ako su dobre u poslu budu na neodređeno .. Isplaćuju redovito plaće

Sada mogu dobiti ove sa srednjom skolom na ososbljavanje prakticno besplatno, pa su im ovi sa 3000 kuna preskupi.
[/quote]
Ako se Agrokor raspadne, mislim da bi moglo doći i do porasta minimalne plaće i jače kontrole radnog vremena , barem u trgovini,,a što se tiće trgovačkih centara, uopće se nikad ne bunim što neki artikli imaju krivu cijenu ili što su neuredno izloženi, jer vrlo dobro znam kolike su plaće tim ljudima i koja su im radna vremena

Ne laži borislave!

New Report

Close