FRNK (Franck d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FRNK (Franck d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pozdrav svima osobno milsim kako sam dans već rekao da je ta dionica jako stabilna mirna i odlična za duža ulaganja, no zanima me vaše mišljenje o situciji koja je indirektno ili direktno povezana sa frankom a to je :
većinski vlasnik franka najveći je pojedinačni dioničar podravke, artuković , a kako znamo oko podravke se , sada vrte špekulacije da bi država mogla prodati svoj udio no ,osobno sam pred par dana pročitao jednu vijest gdje se navodi da artuković ima namijeru prodati svoj udio u podravci . no moje pitanje je dali eventualna prodaja artukovićeva podravke može pozitivno utijecati na eventualno jači rast franka …

hvala pozdrav

molim ako želite da iznesete razmišljanje oko te konstatacije.

Dionica ima mali P/E u odnosu na druge u toj grani , po ćemu bi se dalo zaključiti da se radi o podcjenjenoj dionici.
Međutim ako pogledaš P/B ( Price to book ratio ) – 1,4 onda je isti veći u odnosu na druge dionice u toj grani, npr Badel, Kraš i Podravka su između 0,9-1,1.Veliki P/B u odnosu na druge u grani obično znaći da se radi o precijenjenoj dionici. Sad vidiš da nema pravila ,..
koeficijent zaduženosti – 0,14 što znači da je firma ima malu zaduženost. Kraš npr. 0,37
Franck EPS 180 npr. Kraš EPS 29,75
Ostalo u bilanci mi se čini OK.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Prema velikom obujmu trgovanja PODR rekao bih da Artuković prodaje istu, što će se cijenovno sigurno odraziti na porast cijene.
Ukoliko trenutno do porasta ne dođe, jedino možemo biti sigurni da će Franck biti pun keša.

Pitanje je kako su u Franku vodili te dionice, i šta će oni jadni sa tolikim kešom, može samo u dividendu kaj drugo.

Ovaj brod je u sigurnim rukama!
Prema zadnjem financijskom izvješću FRANK ima samo financijske imovine oko 240mil. kuna.
Kad me već pitaš što će uraditi s kešom, mogli bi podjeliti dividendu i to masnu, mogli bi kupovati
dionice Badela, mogli bi dokapitalizirati INDG tako da Galinec nemora tražiti partnera vani, jer ima i u zemlji vrlo kvalitetnih firmi.
Neko će reći Artuković nije građevinac, nije ni Galinec.
Razlika između Artukovića i Galineca je samo u tome, da Artuković ima novce a Galinec tobože nema!
[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

pozdrav svima
ima netko neku ideju zašto je frank tresnu nakon 2 sata trgovanja za 7,5 % .
šta je ovo sad.
ako ima netko neko razmišljanje do kuda može dole.

zakašnjela reakcija ulagača


ako ima netko neko razmišljanje do kuda može dole.

do dna
[smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Nadam se da ne mislis do 0 🙂

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Ma samo se salim, franck je odlicna kompanija sa odlicnim fundamentima, nema razloga za brigu… Najveci pad moze biti do 2000, cisto sumnjam da ce ispod toga… ovo je reakcija na danasnju vijest s podravkom[smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Ajmo onda jos koju vijest, meni se kupuje, nema vise sentimenta prema zaustavljanju korekcije! Meni je ionako najteze[smiley10]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Franck će iz prošlogodišnje neto dobiti isplatiti do kraja ove godine dividendu od 18 kuna po dionici

Uprava Francka je predložila da se iz dobiti poslije oporezivanja za 2005. godinu, u iznosu od oko 77 milijuna kuna, isplati dioničarima dividenda u iznosu od 18 kuna, a preostali iznos rasporedi u zadržanu dobit društva. Dividenda će se isplatiti najkasnije do kraja tekuće godine.

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Ili je dividenda premala ili je cijena dionice prevelika. Što mislite?
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Ni jedno ni drugo! Cijenim kompaniju koja se ne razbacuje dividendom nego zadrzanu dobit koristi za daljnje oplodjivanje poslovanja

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

New Report

Close