FOTO: Do 13. studenog Vlada će odabrati koncesionara za Češku vilu

Naslovnica Forum Komentari članaka FOTO: Do 13. studenog Vlada će odabrati koncesionara za Češku vilu

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Od ovoga neće biti ništa, jer su uvjeti takvi da nema šanse da se to ikada ikome isplati. Potencijalni koncesionar bi imao godišnji fiksni trošak od 2 do 2,5 milijuna kuna samo za koncesije, a s obzirom da to sve treba srušiti do temelja i uložiti bar jedno 10 milijuna eura u hotel s max 160 kreveta, što znači cca 80 soba, kao i to da sezona traje max. 3 mjeseca, nagradno pitanje je koliko bi koštalo noćenje po osobi u tom objektu? 200 €, 300 €, 400 €? Pa za tu cijenu može se u špici sezone odsjesti u Excelsioru u Dubrovniku.
Takva investicija se nikada ne može isplatiti i to je sve unaprijed osuđeno na propast. Osim toga, do te vile nema normalne ceste nego kaldrma i za bilo kakav elitni turizam bi grad trebao napraviti pravi pristupni put koji košta još par stotina tisuća eura, ako ne i više. A te love tamo nema…

Slažem se Kaufman, ovo što rade su totalne nebuloze, podsjeća malo na zadnji pokušaj prodaje HMST-a što je isto tako u startu bilo osuđeno na propast. Odavno mi je taj objekt zapeo za oko i nekako mi se čini
koliko poznajem Vis da je najrealniji scenarij za dugoročno održiv biznis nekakav hostel za mlađe osobe i avanturiste. Ili nekakav hotel okrenut povijesti kojom je Vis i više nego bogat.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ne radi se tu samo o noćenjima. Tu će vjerojatno biti i mini marina, ugostiteljski i sportsko-rekreacijski objekti… ne kupuje se ni žemljište a jedan dio infrastrukture je već tu.

ono što mene plaši je ne toliko ova koliba koliko način na koji bi ovi sutra nama obračunavali naše nekretnine i korištenje javnog prostora

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close