Fondovi & ulaganja

Na temelju prospekta i Statuta otvorenoga investicijskog fonda s javnom ponudom “Aureus equity”, uprava Aureus investa d.o.o 10.10.2006. donijela je ODLUKU
o ukidanju ulazne naknade za sve uplate u otvoreni investicijski fond s javnom ponudom “Aureus equity” u razdoblju od 20. listopada do 30. studenog 2006.
Aureus Invest d.o.o Pula

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Dali se sjećate kako je ono Granić mislio da će biti presjednik, i onda iz zadnjih redova, gusta obrva je izborila drugi krug.

Izgleda da imamo bitku između Fime i Aureusa. Znači neće biti postBožićne korekcije na nekim dionicama[smiley2]

Ova Fima u 24mj. 90%!!! To je stvarno vrijedan rezultat.

Mislim da postoji nekoliko milijardi razloga da od korekcije ne bude nista [smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Da, nekih 5-6 mlrd razloga.[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

ili su baš te milijarde razlog korekcije?[smiley6]

************************* Soldi su vajka va modi *************************

Fondovi na www stranicama

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Novac od Plive sjeo na račune hrvatskih banaka. Od sutra ćemo gledati jedan novi, daleko bolji prizor ja se nadam na našem tržištu kapitala. Još ima jedna novost, a ta je da će i ostali dioničari Plive, a ostalo ih je oko 5%, biti isplaćeni kroz četiri mjeseca, zato je i bila danas ona kupovina sve do 800,00 kuna.

To će biti dodatnih cca. 770.000.000 kuna.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


koji su najbolji investicijski fondovi? s najvecim prinosom. koji imaju portfelje u hrvatskoj, regiji, europi. najmanji rizik itd.

Igor Prstec, web urednik

Premješteno iz teme: [color=blue]Investicijski fondovi[/color]

odi si na
http://www.hrportfolio.com
mozes napraviti usporedbu fondova na 100 nacina, ulazne/izlazne naknade, nacin ulaganja, zarada od osnutka, zarada od pocetka godine, raspodjela rizika, da ne nabrajam…

svakako ce ti zapeti za oko FIMA i AUREUS.

“Please, God, Just One More Bubble.”

Premješteno iz teme: [color=blue]Investicijski fondovi[/color]

Imaš tablicu fondova i na ovom forumu… Burze…
Popis u zadnjem broju Investitora… itd.

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

Premješteno iz teme: [color=blue]Investicijski fondovi[/color]


odi si na
http://www.hrportfolio.com
mozes napraviti usporedbu fondova na 100 nacina, ulazne/izlazne naknade, nacin ulaganja, zarada od osnutka, zarada od pocetka godine, raspodjela rizika, da ne nabrajam…

svakako ce ti zapeti za oko FIMA i AUREUS.

Za FIMA kuzim, ali Aureus? [smiley9] Nekako vidim preko nekoliko fondova s bitno boljim prinosima i jacim imenima od Aureusa (RBA CE, HPB, Ilirika itd.)

Premješteno iz teme: [color=blue]Investicijski fondovi[/color]

ZB aktiv je prošli tjedan imao najveći porast, i nema ulazne naknade….
al rade tek od ove godine…

Premješteno iz teme: [color=blue]Investicijski fondovi[/color]


ZB aktiv je prošli tjedan imao najveći porast, i nema ulazne naknade….
al rade tek od ove godine…

A koliki su im troškovi upravljanja, naknada depozitnoj banci i izlazna naknada?

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Premješteno iz teme: [color=blue]Investicijski fondovi[/color]

Jednom prilikom su me svi pljuvali jer sam napisala da ulaganje u fondove uopće nije loše i da je ponekad čak i bolje od samostalnog ulaganja u dionice. S obzirom na to da je jedan od fondova do sada ostvario oko 50-ak posto premije (u ovoj godini) pa ponekad se pitam… [smiley10]
Mislim, zamislite si lovu koja se je uložila u INU, npr.38 000 uložiti u fond… dakle, cca.20 000 gore, pa imamo 60.000… dobro, istina je da se ne možete samo tako povlačiti iz fondova, mislim da je naknada za izlaz 10-ak posto, (dakle ostane 54.000) i ovisi za koliko vremena možete izletiti (ovisi o fondu).
Dobro, dionice možete odmah prodati, ali opet se fondovi isplate…

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

New Report

Close