EU – DA ili NE

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EU – DA ili NE

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ekipo,

Ovdje cemo pokusati prebaciti postove kojih ima po svim temama a tiču se vašeg mišljenja treba li Hrvatska na referendumu izglasati za ili protiv ulaska u EU.

Suricata suricatta

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize

NE u EU !

@ Gospodin Twixer ,

s obzirom na vašu naobrazbu i znanje očekivao sam da ćete biti EUrealist recimo kao gospođa ivana 7

Grozno je to kako nas siluju Eurofanatici kako bi glasali za ulazak u EU .

Ne postoji niti jedan pozitivan razlog da sada uđemo u EU .

Ulaskom u EU svi bi građani Hrvatske imali velike štete , a naročito siromašni , ribari , poljoprivrednici…
Ako mi ne vjerujete molim vas proučite šta su sve političari potpisali , i čega su se odrekli .

Da bi ostali na vlasti naši političari dižu kredite kod naših Kolonizatora od 2000.i pružaju narodu trošenje nezarađenog . Sa tim dignutim kreditima narod kupuje robu naših Kolonizatora i s time Kolonizatori zapošljavaju svoje radnike i jačaju svoje gospodarstvo . Zbog toga i postoji uvijek deficit u razmjeni . Isto se to događa i Hrvatskoj i Grčkoj . I sada više nismo u mogučnosti vraćati kredite a ni kamate , pa dižemo kredite kako bi mogli platiti samo kamate našim Kolonizatorima .
Naši Kolonizatori imaju trostruku korist , i od kredita , i od prodaje roba , i od kamata od kamata…

Naši političari su tiskali brošuru sa 30 točaka za EU koju su djelili uz Večernji .

Naravno da su prešutili sve negativno šta će nas zadesiti ako ćemo na Referendumu glasati za .

Uopće se ne spominje da smo ostali bez našeg Jadranskog mora (ZERP) :

Naši Mali ribari oduvijek su imali pravo u moru loviti ribu za prehranu svoje obitelji (od stoljeća 7.).

To im se ukida .

Sada će imati ista prava kao i ostalih 500 miliona EU stanovnika ,rekreacijski ribolov !

Naši Veliki ribari više nemogu dobiti koncesiju za ribolov do ulaska u EU .

A kad uđemo u EU imati će ista prava kao i svi ribari u EU (500 miliona ).

Istarski ribari više neće smjeti koristiti koće i tradicionalne alate – mreže s kojima love stalno.

Članstvo u EU ćemo plaćati više nego što ćemo moći dobiti iz proračuna (osim prvih pola godine).

Osim toga i dalje ćemo morati plaćati našu administraciju .

Nemoramo mi nikuda ići , ni u EU a ni na Balkan .

To su laži da moramo odlučiti kuda idemo .

Možemo i dalje živjeti i bez EU kao Švicarska i Norveška .
Ulaskom u EU sve će nam poskupiti a morat ćemo uvesti i PDV na kruh,mlijeko,lijekove,znanstvene časopise….
Naravno i naša će Crkva morati plaćati PDV na inozemne donacije .

Od 2014.će nam uvesti PDV na građevinska zemljišta .

Ulaskom u EU iz Hrvatske će otići školovani ljudi doktori i inžinjeri .

Mi smo ljude školovali a EU Kolonizatori ih dobivaju badave .

A nama nedostaje i doktora i inžinjera .

Istovremeno u Hrvatsku će nahrupiti neškolovani ljudi iz siromašnih EU država koji će uzeti radna mjesta našim ljudima .
Posebno će nastradati naši Poljoprivrednici :

dobit će takvu konkurenciju da će mnogi propasti .

Nakon tri godine ukinut će se poljoprivrednicima potpora za mliječne krave ,šečernu repu ,maslinovo ulje ,duhan i rasplodne krmače .
Naši će studenti moći studirati vani kao što i danas mogu ako imaju novaca .

I dalje će nam nastojati zabraniti sir , vrhnje ,kolinja , obiteljsku proizvodnju pića…

Naši će prevoznici za nekoliko godina dobiti konkurenciju koja će ih uništiti .

Pričaju nam da ćemo imati tržište od 500 miliona .

Koje tržište ?

Pa mi nemožemo ući ni u Sloveniju .

Istovremeno su Kolonizatori ušli u Hrvatsko tržište sa svojim sufinanciranim proizvodima te su nam uništili našu proizvodnju i našu industriju (Bauhaus,Baumax,Lidl,Metro,Kaufland,Merkator,Merkur,Lesnina,Kika Interspar,…..)

Zbog toga nemojte ići na referendum kao guske u maglu .
Informirajte se , kakve ćete koristi a kakve štete imati od EU .
Da nebi bilo poslije , nisam znao .
Kao 1918. ili 1945.

Pozdrav

.

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize

@Pero7

Ovo je predugo za citati.

Samo jedna nepobitna cinjenica. Hrvatska je demokratska zemlja. Vlast dolazi od naroda i vlast je slika onih koji je biraju. Ja znam da to boli, ali dok se ne promjeni narod nece se ni vlast promjeniti na bolje. Korijen svih Hrvatskih problema je u cinjinici da zemlja ima staro i slabo obrazovano stanovnistvo. Takva struktura stanovnistva sa opire promjenama i koci razvoj drustva.

Integracija Hrvatske u uniju naprednih demokracija ce pozitivno djelovati da se ubrzaju demokratski procesi i razvoj drustva. Izolacija ce te procese usporiti.

EU vas nece uciniti bogatim i prosperitetnim drustvom, ali ce vam povecati sanse da to napravite sami. Medutim, ako se ne zelite promjeniti onda vam nitko ne moze pomoci pa ni EU.

Ja ovdje prestajem pisati o EU jer me to osobito ne zanima i ne zelim utjecati na vasu odluku.

Ovo je tema o dionicama. Imate temu "Kako izaci iz krize uz sto manje posljedica" (a mogla bi se zvati i "kako ne raditi nista i cekati cudo") pa nastavite tamo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize


sada ući je kao doći na svadbu u 6 ujutro……svi pijani, bend prestao svirati, mladenci otišli, torta pojedena, pokloni podijeljeni………sad samo treba paltiti račun…….e pa neka plate oni koji su jeli i pili……

Citirate Fergusona, jel tak? On je dao slicnu komparaciju ljetos.


Voksi – sada ulaziti u EU je jeftino kupovati na popustu. I vidim da opet ne radiš razliku Eu i Eurozona.
Mislim da gubim vrijeme sa tobom. Sorrry.

Nisam ocito do kraja pohvatao vasu raspravu. Prvo pitanje, u kojem pogledu kolega ne radi razliku izmedju eurozone i EU. Drugo pitanje, daleko vaznije, pojasnite mi molim vas kako to mislite da je sadasnji ulazak u EU kao kupovanje na rasprodaji?

P.S. zasto drugi forumasi nisu odmoderirani, ne vidim sto kolega Pero pise? i mogla bi se ova rasprava prebaciti na "Kako prebroditi svjetsku krizu uz sto manje posljedica – makroekonomski pogled"

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize

NE u EU.

– stvarno ne kužim što dobrog vidite u toj Euroslaviji.

– I love this game.
Pozdrav !

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize


Naravno i naša će Crkva morati plaćati PDV na inozemne donacije .

Razlog više da zaokružim da.

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize


znate li da ćemo više uplaćivati u zajedničku blagajnu nego što ćemo moći povući iz nje?

na žalost, to je istina!
bojim se jedino da će uz ovakvu measovnu političarsku halabuku navuči naivce da ipak preko 50% glasa za ulazak!
zato svi koji smo protiv toga OBAVEZNO IZAĐIMO NA REFERENDUM I ZAOKRUŽIMO PROTIV EU!

ali ako nas nekako i uguraju u tu zlosretnu EU tvorevinu, ne treba gubiti nadu nego treba odmah početi pripreme za novi referendum o izlasku iz EU [thumbsup]

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize

Naravno da sam za EU.
Sada glasovati protiv je jednostavno neodgovorno prema nama samima,našoj djeci i budućim naraštajima.
Svi koji se zalažu za demokratsku i pravnu državu zaokružit će ZA.
Pozdrav

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize


Naravno da sam za EU.
Sada glasovati protiv je jednostavno neodgovorno prema nama samima,našoj djeci i budućim naraštajima.
Svi koji se zalažu za demokratsku i pravnu državu zaokružit će ZA.
Pozdrav

.slzem se u potpunosti…100% ZA EU…

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize

Zagrebački lokalni radio ‘Radio Sljeme’ objavio je u subotu u dnevnim vijestima rezultate ankete o ulasku Hrvatske u EU provedene među svojim slušateljima, prema kojima se više od 93 posto ispitanika izjasnilo protiv ulaska Hrvatske u Uniju.

Točnije, od 1379 ispitanika, čak se njih 1285 ili 93,2% izjasnilo protiv.

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize


Zagrebački lokalni radio ‘Radio Sljeme’
Točnije, od 1379 ispitanika, čak se njih 1285 ili 93,2% izjasnilo protiv.

NE u EU.

– ovo su već dobri pokazatelji.
– mislila sam kako ćemo samo mi na jugu biti protiv.
– dobro je da se i Zagreb budi.

– I love this game.
Pozdrav !

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize

..i ja sam s juga ali sam ZA EU..mojea procjena da nas ima ZA oko 60%…

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize


..i ja sam s juga ali sam ZA EU..mojea procjena da nas ima ZA oko 60%…

NE u EU.

– ovako nekako ide, u svakom žitu ima kukolja, žito ne sadim, a što je kukolj zbilja nemam pojma, vjerojatno neka vrsta nametnika.
– ako ste iz Splita onda za vas ništa čudnoga.

– ali ovo je demokracija.
– jeste li vi ZA ili PROTIV to je vaša osobna stvar.
– ja vas sigurno neću nagovarati.

– potpuno mi je svejedno hoće ili neće referendum uspjeti, ako uspije na dionicama ću i nešto sitnog profitirati.
– ako referendum ne uspije imati će te svakih narednih 6 mjeseci sljedeći dok ne uspije ili dok ga ne naštele.

– ali ubija me ova medijska blokada NE u EU.
– svi političari bez obzira na stranku govore ko papagaji i nigdje nemate za pročitati ono negativno.

– ako niste znali tu EU će te trebati i plaćati,
– za vas bogate hrvate sitnica, 5 milijardi, a Bože moj, zadužiti će te se i to platiti, ništa novog.

– I love this game.
Pozdrav !

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize

NE u EU.

– najprije nam ta EU nije dala oružje kada smo se trebali obraniti.
– pogledajte što je ta EU učinila u Srebrenici.

– potom su nam naredili privatizaciju i sav taj lopovluk.
– osudili sve naše generale što smo se uspjeli obraniti.

– pa su našim političarima dali velike kredite kako bi nas s time dodatno uništili.
– i sada spasonosno rješenje od političara HDZ i SDP za tu EU.

– a to je samo zato kako bi nam mogli oteti ovu našu malu zemlju.
– zbog toga vam naši političari i planiraju porez na nekretnine, kako bi vi vašu djedovinu što prije rasprodali.

– oni nama ne trebaju, jer i ovo malo našeg stanovništva nema što raditi.
– ali uz malo pameti i uz promjenu zakona u RH doslovno svi mogu biti zaposleni za 6 mjeseci.

– zbog svega toga NE u EU.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close