‘Energija proizvedena iz sunca gubitnik je nacionalnog akcijskog plana’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Energija proizvedena iz sunca gubitnik je nacionalnog akcijskog plana’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Da li je netko očekivao veliku zaradu ? Ako , jest-onda više vjeruje sustavu-nego ja. Imali smo mnogo ponuda zam ulaganja u solarne centrale..svaki put sam se pitala- A što ako Elektra smanji cijenu otkupa, i gdje je ta minimalna
granica isplatovom ulaganja……. to se je i dogodilo.
Sad mi je jedostavnije pozvati izvođača i složiti vlastiti projekat, gdje
realno- koliko potrošiš-toliko iskoristiš.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Zadnju informaciju koju imamo vezano za solarne elektrane u Hrvatskoj je da se rade nova mrežna pravila koja će obavezati sve investitore za vlastitu potrošnju na registraciju elektrana HEP-u, ishođenje Elektroenergetske suglasnosti, zamjenu brojila u dvosmjerno digitalno , izmještanje mjerne opreme na fasadu ili ulični SPMO, uređaj za ograničavanje injektiranja u mrežu i pripadajući glavni projekt kao i ovlaštenog izvođača radova, voditelja pokusnog rada sa mjerenjima u pokusnom radu, dovesti će ovaj vid ulaganja u zone bez povrata. Predviđeni troškovi spajanja bez obzira na snagu, bila ona 1 kW ili 100 kW biti će od 15 do 20.000 kn.

U svakom slučaju poduzimaju se sve radnje da se hrvatskim malim investitorima onemoguće uštede čak i za vlastitu potrošnju. Najava je da će se i elektrane koje se sagrade bez dozvole npr 4- 5 kW, HEP proglasiti ilegalnim i kupce kao potrošače iskopčati iz mreže, jer predstavljaju opasnost zbog povećanja napona u mreži koju uzrokuje izgaranje elektrouređaja i opasnost po njihove radnike koji rade na mreži pod naponom jer se u tom trenutku ne isključuje pretvarač. Što nas sve još čeka u sunčanom hrvatskom biznisu teško je za predvidjeti. Hrvatski Centar Obnovljivih Izvora Energije (HCOIE)

HCOIE

što će biti s onima koji su podnjeli zahtjev na HROTE a nisu ušli u kvotu?

[emo_naivan]

Sjajan je ovo biznis! Svi mi kupujeme energiju od HEP-a i to plaćamo za 1kn/kwh. Svi vlasnici solara prodaju HEP-u energiju za 3.5kn/kwh…sjajn biznis nema šta!? Pa se svio onda lčude što je HEP presretan s solarima!?

HCOIE…..mi, investitori u solarne elektrane do 10 kW….koji smo spremni
svoja krovišta pretvoriti u panele i skupiti struje za sebe ….nemamo
ništa protiv – da se na opisani način- struja uključi- prati, evidentira,
servisira …i obračunava.

Bolje to- nego bezbroj obećanja – o raznim sufinanciranjima bez temelja..

Isplativost investicije – sukladno potrebama svakog domaćinstva ili
pravnog subjekta – nek si izračuna svatko sam ….- i nek
svatko sam preuzme rizik!

Mi ne trebamo MISTERIJU PRETVARANJA ENERGIJE…..nego trebamo
– efikasne urede u Elektri koji nam mogu brzo i točno dati informacije
/ educirani stručnjaci /
– izvođače koji imaju normalne CIJENE I UVJETE NABAVE -panela i prateće
opreme
– pošten ugovor – između Elektre i investitora
– transparentan obračun -sukladana ulaganjima
– SERVIS I POMOĆ u svakom pogledu oko kvarova i intervencija…

Ja, bih najradije da to radi Elektra i da kroz cijenu struje , sklopi
ugovore o financiranju solarnih elektrana i boljem načinu otplate
ulaganja……a da istovremeno – ovako stručno i profesionalno rade –
kao i do sada .

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

u doba kada su sve veće suše, strategija RH je razvijati MHE…super! kao nemamo potencijala za HE, pa ćemo sada MHE…a sve ostalo u koš za smeće! LoL

New Report

Close