Dvije glavice salate koštaju koliko i kilogram teletine?!

Naslovnica Forum Komentari članaka Dvije glavice salate koštaju koliko i kilogram teletine?!

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Da poskupilo je, iceberg salata, 1,89 € komad, neka vrst puterice salata 0,89 € komad na akciji, ali taj komad je stvarno komad, ne kao oni u hr od 200 gr, rajčica 3€ kg, karfiol, 2,29 €,komad od nekih 1,3 kg, 500 gr brokule, 1,29 €, ona paprika 3 boje pakiranje 500 gr 0,99 € na akciji, inače je oko 3,4 € kg normalna paprika.
“Glavica salate 35 (4,66 €) je kuna. Brokula je 30 (4€), blitva 25 ( 3,33), koraba 20 (2,66€), a hren čak 40 (5,33€) kuna.”
Sjetite se ovih cijena kad sljedeći puta pročitate floskulu kako Slavonija može prehraniti pola europe


Da poskupilo je, iceberg salata, 1,89 € komad, neka vrst puterice salata 0,89 € komad na akciji, ali taj komad je stvarno komad, ne kao oni u hr od 200 gr, rajčica 3€ kg, karfiol, 2,29 €,komad od nekih 1,3 kg, 500 gr brokule, 1,29 €, ona paprika 3 boje pakiranje 500 gr 0,99 € na akciji, inače je oko 3,4 € kg normalna paprika.
"Glavica salate 35 (4,66 €) je kuna. Brokula je 30 (4€), blitva 25 ( 3,33), koraba 20 (2,66€), a hren čak 40 (5,33€) kuna."
Sjetite se ovih cijena kad sljedeći puta pročitate floskulu kako Slavonija može prehraniti pola europe

***Slavonija može prehraniti cijelu Europu, a ovaj novinarski bot nek krepa od lijenosti… salatu možeš uzgojiti usred zime u tegli na prozoru kao što radi moja žena, a ne plaćati za nju 18 eura po kili…kelju ništa nije u vrtu, neznam koliki minus izdrži, ali i na minus 27 ga je žena otkopavala ispod snijega i bio je dobar.. rajčica, paprika, koraba i blitva, makar blitva izdrži i blagi minus, su ionako samo ljetne biljke… cvjetača, brokula i cikla izdrže do minus 5 bez problema… začini poput peršina i celera izdrže valjda i minus 40 bez problema, kelj pupčar vjerojatno i više, a hren možda i minus 70… na gruntu imam limune, banane i smokve koje uredno preživljavaju hladne zime kakve su tu na sjeverozapadu Hrvatske… država smo bogata plodnom zemljom i samo najveći ljenivac kupuje povrće u trgovačkim centrima i čudi se ko picek glisti kak je sve skupo… pa skupo je jer 5 ljudi na 1000 uzgaja povrće, a 995 kupuje ko da živimo usred neplodne pješčane Sahare…a svuda oko nas plodne zemlje, bilokaj da zapičiš u zemlju to raste…i usput rečeno, to su još i premale cijene, ja svoj češnjak nebi dao ni za 500 kuna po kili…koji isto tako preživi bez problema bilokoji minus koji je mogući kod nas

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!


***Slavonija može prehraniti cijelu Europu, a ovaj novinarski bot nek krepa od lijenosti… salatu možeš uzgojiti usred zime u tegli na prozoru kao što radi moja žena, a ne plaćati za nju 18 eura po kili…kelju ništa nije u vrtu, neznam koliki minus izdrži, ali i na minus 27 ga je žena otkopavala ispod snijega i bio je dobar.. rajčica, paprika, koraba i blitva, makar blitva izdrži i blagi minus, su ionako samo ljetne biljke… cvjetača, brokula i cikla izdrže do minus 5 bez problema… začini poput peršina i celera izdrže valjda i minus 40 bez problema, kelj pupčar vjerojatno i više, a hren možda i minus 70… na gruntu imam limune, banane i smokve koje uredno preživljavaju hladne zime kakve su tu na sjeverozapadu Hrvatske… država smo bogata plodnom zemljom i samo najveći ljenivac kupuje povrće u trgovačkim centrima i čudi se ko picek glisti kak je sve skupo… pa skupo je jer 5 ljudi na 1000 uzgaja povrće, a 995 kupuje ko da živimo usred neplodne pješčane Sahare…a svuda oko nas plodne zemlje, bilokaj da zapičiš u zemlju to raste…i usput rečeno, to su još i premale cijene, ja svoj češnjak nebi dao ni za 500 kuna po kili…koji isto tako preživi bez problema bilokoji minus koji je mogući kod nas

Teski proljev od teksta si napisao, zali Boze vremena potracenog na ovo. Sta hoces reci? Da bi svi trebali uzgajati godisnju zalihu voca i povrca na nasim balkonima?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

***Slavonija može prehraniti cijelu Europu, a ovaj novinarski bot nek krepa od lijenosti… salatu možeš uzgojiti usred zime u tegli na prozoru kao što radi moja žena…

Meni je jasno o čemu pišeš , vrlo poučno.
I osobno za obitelj usred grada uzgajam (dio) ekološko , biološko , organsko povrće bez upotrebe pesticida i bilo kakve kemije.
Uzgojiti povrće vrlo je lako i u tegli i na balkonu ili prozoru.
Ne samo zbog uštede (hvala Bogu) već i zbog toga što je takva hrana zdrava.
Jadni su oni koji zbog lijenosti za dvije salate daju vrijednost kile teletine.
I zbog takve lijenosti na kraju odlaze iz Slavonije van da bi zaradili za tu salatu.

.

DemiZon, mi na sjeveru smo bedaki za njih……. ! A jedva čekamo, vidjeti plodove svog rada na zemlji…
Takvima ekskluzivno , nek daju REPRIZU emisije URBAN GARDEN..u Nizozemskoj …
pa, , da se – još jedanput ! vidi – koja je regija NAJBLIŽA po svom ponašanju i shvaćanju, prirode, i uzgoja hrane – modernoj Europi!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


DemiZon, mi na sjeveru smo bedaki za njih……. ! A jedva čekamo, vidjeti plodove svog rada na zemlji…
Takvima ekskluzivno , nek daju REPRIZU emisije URBAN GARDEN..u Nizozemskoj …
pa, , da se – još jedanput ! vidi – koja je regija NAJBLIŽA po svom ponašanju i shvaćanju, prirode, i uzgoja hrane – modernoj Europi!

***pa to i objašnjavam, pogotovo onom tupsonu crobiz16…jer ako 2 glavice salate koje ako hoćeš bez ikakvih problema možeš uzgojiti usred zime u tegli na prozoru uz skoro nikakve troškove, koštaju isto kao i kila teletine, znači od krave s kojom prvo trebaš imati posebne uvjete držanja, crnčit cijeli dan, trošak posebne hrane, vode i veterinara i uvjeti uzgoja do neba i ak to dvoje košta isto onda znaš da je društvo u kojoj su takve cijene totalno shebano… u tom društvu je gomila programiranih zombija čiji je vrh gledat na tv-u big brother, ljudi koji se nikad nisu zapitali koji je još smisao života osim rute poso-kuća-birtija-šoping centar…

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Novi program Ike-e baš ide u tom smjeru nije da ih reklamiram, ali kupite si čašice sa sjemenjem ,.
pa se malo korisno poigrajte..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close