Dok svijet napušta gotovinu, u Hrvatskoj pada broj kartica

Naslovnica Forum Komentari članaka Dok svijet napušta gotovinu, u Hrvatskoj pada broj kartica

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

dođe mi da se rasplačem nad još jednom hrvatskom zaostalošću za razvijenim svijetom
kartičarski lobi gura takvu vrst plaćanja jer debelo zarađuju – i to je to
koji to svi imaju koristi gđo Duljković? kvartovski dućan u kojem kupujem kruh i mlijeko? pa jedan amex gotovo pojede malu maržu na tom računu. ako je manipulacija gotovim novcem tako skupa, možete li mi gđo Duljković objasniti zašto nemali broj prodavača nudi popuste od 5 do 10% (pa i više) na gotovinu? jesu li oni retardirani?
lani sam čitao istraživanje koje je pokazalo da u plaćanju ogtovinom godišnje izgubimo više od 200 kn jer ne čekamo one lipe, jer izgubimo u autu i ispod kreveta i ne znam ni ja gdje. istraživanje je provela – gle čuda – visa – koja lijepo naplaćuje godišnju naknadu za privilegiju što imam njezinu karticu, a uredno naplaćuje i svaki dan kašnjenja u računu. to valjda nije gubitak za mene.

Propaganda…Neka se kartični posao razvija paralelno sa gotovinskim…
Mora postojati mogućnost izbora…
Meni je posebno smiješan hype oko NFC…kao da je nešto novo u odnosu na čip kartiice..
Nije problem u tehnologiji već u naplati naknade…to ostaje isto…
Poslovni model je isti…a u slučaju NFC-a moram imati i Smartphone

A i privatnost je posebna priča…
Nekada davno bio bih zagovornik no sada kada sam malo veći imam potpuno oprečno stajalište…mora ostati mogućnost gotovinskog plaćanja
Gospoda bi sve troškove prebacili na nas…ne može

Članak je očito plaćeni, ali unatoč tome naslov je katastrofalan i potpuno nepovezan s člankom koji slijedi.
U Hrvatskoj ima 8,5 miljuna kartica i to je dobro? I trebalo bi rasti?
Halo, ima koga, kuc-kuc?

ovisno o sektoru i ugovorenoj naknadi, nekada njihova naknada iznosi više od zarade trgovca, jer su proslijedili vaš novac na njegov račun, neš ti operacije i usluge

Možda u svijetu, ali u Hrvatskoj ako ćeš za sve transakcije koristiti karticu biti ćeš gladan, da i ne spominjemo blesavi ovršni zakon koji ti u slučaju blokade računa blokira i sve kartice tako da ukoliko nemaš nešto gotovine kod kuće nećeš ni kruh moći kupiti…

Posebna priča su trgovačke marže na neke proizvode koje su manje od naknade koja se plaća banci za tu transakciju…

Ali vjerujem da u Norveškoj to funkcionira…kao i vlada, javni sektor, porezni sistem, naplata, socijala….

New Report

Close