Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
DIOK-R-A 2,07 1,75 2,10 1,80 2,06 2,18 41.598 74.807,28 -1,43%
Tema: DIOK (DIOKI d.d.)
Lucijan Lucijan 24.5.2007.
  • Slab prosjek ocjena
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke 100%
31.1.2013 15:12

Halo zse…!?!?!…zar vam svi ovi natpisi i izjave ne pale lampicu da trazite ocitovanje od no ili uprave..?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

lebowski lebowski 7.3.2008.
  • Dugotrajni korisnik
  • Veliki krug prijatelja
  • Dobar prosjek ocjena
Ocjena
poruke 42%
31.1.2013 15:13

sava

A ja sam ti još prije godinu dana još dok je Čačić spominjao ruski interes za Petrokemiju rekao da se ne radi o kutinskoj nego o Dina Petrokemiji.

Ja sam prije godinu dana govorio da DIOK vrijedi 10 kuna. A tad je bio 40. Danas velim da vrijedi 30 lp, pa ćemo vidjet na kolko će bit 31.1.2014.

joka14 joka14 26.9.2007.
  • Dugotrajni korisnik
  • Veliki krug prijatelja
Ocjena
poruke 71%
31.1.2013 15:15

lebowski
kolega jel vas izjeda kad vidite kako raste
cekajte vi na 30 lipa
želim vam puno srece

joka14 joka14 26.9.2007.
  • Dugotrajni korisnik
  • Veliki krug prijatelja
Ocjena
poruke 40%
31.1.2013 15:17

Lucijan
mislim da uprava nema pojma
jer je pismo namjere došlo u vladu RH za DINU od Gazproma
to je moje mišljenje

Skylab Skylab 21.5.2008.
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke 60%
31.1.2013 15:32

lebowski

sava

A ja sam ti još prije godinu dana još dok je Čačić spominjao ruski interes za Petrokemiju rekao da se ne radi o kutinskoj nego o Dina Petrokemiji.

Ja sam prije godinu dana govorio da DIOK vrijedi 10 kuna. A tad je bio 40. Danas velim da vrijedi 30 lp, pa ćemo vidjet na kolko će bit 31.1.2014.

Zato je vaš komentar uvijek zlata vrijedan. Što god kažete, učiniti suprotno.

“Nature is always too strong for principle” - David Hume

Lucijan Lucijan 24.5.2007.
  • Slab prosjek ocjena
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke 100%
31.1.2013 15:46

G. Mihaljevic je uz to sta je sindikalni vodja i clan NO pa njegove izjave trebaju biti pracene od strane ZSE i trazit se njihova vjerodostojnost.
Nazalost trebali bi oni puno toga ali …Ajde vidjet cemo sutra nakon sjednice NO o kojim je investitorima rijec

Pozdrav

svi smo mi Crobex

ja30ja ja30ja 18.8.2011.
  • Korisnik s iskustvom
  • Mali krug prijatelja
Ocjena
poruke 75%
31.1.2013 16:17

znači ipak su naših 7 plača i otpremnina na vidiku

cubs cubs 9.7.2012.
  • Korisnik s iskustvom
Ocjena
poruke 100%
31.1.2013 17:04

ja30ja

znači ipak su naših 7 plača i otpremnina na vidiku

Kao i do sada to je pitanje vremena

Kliring Kliring 6.4.2008.
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke 60%
31.1.2013 17:28

Ostali smo debelo iznad 13 kn, čak je i prosječna na 13 kn. Svladan je ogroman otpor i sad je otvoren put za jači rast.

“ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo” Mreich

sava sava 1.5.2007.
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke 50%
31.1.2013 18:13

January 28th, 2013 5:23pm

Hungary, Qatar to Cooperate on Energy Front

Hungary is eyeing Qatar as its key partner to meet its strategic target to make it energy secure, The Peninsula has reported.

A high-level delegation, led by Peter Szijjarto, State Secretary of the Hungarian Prime Minister’s Office, signed a memorandum of understanding (MoU) with Qatar on energy cooperation.

Szijjarto said that the needs to stop depending on a single-country source developing multiple sources. Being top LNG exporter and third biggest gas resource, we believe Qatar can be one of our major partners to help meet our target, the newspaper quoted him as saying.

“The proposed Croatian LNG terminal can play a key role in Hungary-Qatar partnership. We understand negotiations were going on with Qatari partners and Croatian partners,” he said.

In November last year, Bloomberg had reported that Croatia is seeking financial help from the Qatar Investment Authority and Macquarie Group Ltd to build a liquefied natural-gas terminal after securing a supply accord with Qatargas.

The terminal with annual capacity of 5 bcm is expected to cost $923 million. Croatia aims to complete the project by 2016.

ravenus ravenus 21.9.2011.
  • Dugotrajni korisnik
  • Veliki krug prijatelja
Ocjena
poruke 54%
31.1.2013 18:45

KECA

joka14

http://www.business.hr/kompanije/dina-petrokemiju-zeli-kompanija-s-frankfurtske-burze [business.hr]

Sindikat radnika Dina Petrokemije danas je objavio kako je na njegov javni poziv zainteresiranim investitorima za poslovnu suradnju ili preuzimanje Dina Petrokemije kroz predstečajnu nagodbu stiglo prvo pismo namjere s ponudom koja sadrži precizne podatke o mogućoj visini ulaganja.

Predsjednik sindikata Predrag Mihaljević Hini je rekao kako se radi o zajedničkoj ponudi dviju tvrtki iz plinsko-naftne branše - jedna od njih ima sjedište u Londonu, a druga je visokokapitalizirano društvo koje kotira na Frankfurtskoj burzi.

U ponudi se navodi spremnost za pokretanje proizvodnje, kao što je sindikat tražio, kaže Mihaljević i dodaje da bi s predstavnicima potencijalnih investitora sutra trebao razgovarati predsjednik Nadzornog odbora Dina Petrokemije Leo Dolezil.

Mirjana Tomašković, savjetnica Uprave Diokija, koji je vlasnik Dina Petrokemije, Hini je izjavila kako ne može ništa potvrditi u vezi navodne ponude, kao ni o drugim investitorima o kojima se spekulira u medijima.

Index je danas, pozivajući se na izvore bliske Vladi, objavio da je ruski Gazprom zainteresiran za kupovinu Dina Petrokemije i kutinske Petrokemije.

Ni Mihaljević ne zna ništa o navodnoj ponudi Gazproma, ali ističe kako bi bilo dobro da se javi što više potencijalnih ulagača jer rok za predstečajnu nagodbu ističe, a ako se ne pronađe nikakav investitor Dina Petrokemija će otići u stečaj.

Pazite jednu stvar, investitori se javljaju izravno sindikatima. Dal je to ozbiljno? Zna se pravi put koji je za to. A to što Mihaljević priča to je kupovanje vremena, znamo svi za koga.
Caliskan je poslužio za kupovinu vremena, sada će se neki drugi javiti, pa će on 3 mjeseca zadržavat itd., Vratite se malo u nazat pa koliko je takvih investitora bilo.
Jedini koji nešto može je Čermak, on je odgovoran i zna posao. On bi sigurno postavio sposobnu Upravu.
Zašto Linić tu ne šalje inspekcije, zašto državno odvjetništvo ne radi svoj posao.

Ok kolega lupaš gluposti (informiraj se). Možda su se ti Investitori već bili javili Vladi , ali ih je Vlada odbila. Da , žalosno je što se sindikat mora baviti pronalaženjem partnera , ali šta raditi kad vlastita Vlada radi protivno interesima svojih građana ? A sad, zašto bi ih Vlada odbila! Nije im bilo u interesu. Ono što se trebaš zapitati je , ZAŠTO VLADA DO SADA NIJE NAŠLA INVESTITORA koji će pokrenuti proizvodnju.Odgovor je jednostavan , NIJE IM BILO U CILJU POKRETATI PROIZVODNJU , jedini cilj vlade je bio izvlaštenje i kupovina zemljišta za LNG koji bi zatim (naj vjerojatnije)po puno boljoj cijeni prodali. A ti Turci su došli iz smijera Ježić-Linić. Jedini cilj prihvaćanja Caliskana od strane Vlade je bio kupovina vremena (da društvo ne bi otišlo u stečaj dok se ne izvlasti zemljište za LNG).Linić bi pošto je Caliskanu izašao rok, ponovno našao neku fantomsku firmu , taman do donošenja zakona o strateškim investicijama. Tad bi se stekli uvjeti za preuzimanje LNG zemljišta, dok bi Dina P. vjerojatno završila u stečaju , a radnici na ulici. Sada sve postaje zanimljivije , baš zato što je sindikat pozvao na javne ponude , Vladi će biti puno teže objasniti zašto odbija investitora s novcem koji je voljan pokrenuti proizvodnju. Zanimljivo je i to : ČIM JE SINDIKAT RADNIKA DINE OBJAVIO DA JE PRIMLJENO PISMO NAMJERE S PONUDOM ZA POSLOVNU SURADNJU ILI PREUZIMANJE DINE PETROKEMIJE KROZ PREDSTEČAJNU NAGODBU (PAZI SAD OVO) , IZNENADA VIJEST IZ VLADE DA SU DOBILI PONUDU OD GAZPROMA !!! KAKVE LI SLUČAJNOSTI , ODJEDNOM DVA INVESTITORA .
janko66 janko66 23.5.2006.
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke -
31.1.2013 20:10

ravenus

KECA

joka14

http://www.business.hr/kompanije/dina-petrokemiju-zeli-kompanija-s-frankfurtske-burze [business.hr]

Sindikat radnika Dina Petrokemije danas je objavio kako je na njegov javni poziv zainteresiranim investitorima za poslovnu suradnju ili preuzimanje Dina Petrokemije kroz predstečajnu nagodbu stiglo prvo pismo namjere s ponudom koja sadrži precizne podatke o mogućoj visini ulaganja.

Predsjednik sindikata Predrag Mihaljević Hini je rekao kako se radi o zajedničkoj ponudi dviju tvrtki iz plinsko-naftne branše - jedna od njih ima sjedište u Londonu, a druga je visokokapitalizirano društvo koje kotira na Frankfurtskoj burzi.

U ponudi se navodi spremnost za pokretanje proizvodnje, kao što je sindikat tražio, kaže Mihaljević i dodaje da bi s predstavnicima potencijalnih investitora sutra trebao razgovarati predsjednik Nadzornog odbora Dina Petrokemije Leo Dolezil.

Mirjana Tomašković, savjetnica Uprave Diokija, koji je vlasnik Dina Petrokemije, Hini je izjavila kako ne može ništa potvrditi u vezi navodne ponude, kao ni o drugim investitorima o kojima se spekulira u medijima.

Index je danas, pozivajući se na izvore bliske Vladi, objavio da je ruski Gazprom zainteresiran za kupovinu Dina Petrokemije i kutinske Petrokemije.

Ni Mihaljević ne zna ništa o navodnoj ponudi Gazproma, ali ističe kako bi bilo dobro da se javi što više potencijalnih ulagača jer rok za predstečajnu nagodbu ističe, a ako se ne pronađe nikakav investitor Dina Petrokemija će otići u stečaj.

Pazite jednu stvar, investitori se javljaju izravno sindikatima. Dal je to ozbiljno? Zna se pravi put koji je za to. A to što Mihaljević priča to je kupovanje vremena, znamo svi za koga.
Caliskan je poslužio za kupovinu vremena, sada će se neki drugi javiti, pa će on 3 mjeseca zadržavat itd., Vratite se malo u nazat pa koliko je takvih investitora bilo.
Jedini koji nešto može je Čermak, on je odgovoran i zna posao. On bi sigurno postavio sposobnu Upravu.
Zašto Linić tu ne šalje inspekcije, zašto državno odvjetništvo ne radi svoj posao.

Ok kolega lupaš gluposti (informiraj se). Možda su se ti Investitori već bili javili Vladi , ali ih je Vlada odbila. Da , žalosno je što se sindikat mora baviti pronalaženjem partnera , ali šta raditi kad vlastita Vlada radi protivno interesima svojih građana ? A sad, zašto bi ih Vlada odbila! Nije im bilo u interesu. Ono što se trebaš zapitati je , ZAŠTO VLADA DO SADA NIJE NAŠLA INVESTITORA koji će pokrenuti proizvodnju.Odgovor je jednostavan , NIJE IM BILO U CILJU POKRETATI PROIZVODNJU , jedini cilj vlade je bio izvlaštenje i kupovina zemljišta za LNG koji bi zatim (naj vjerojatnije)po puno boljoj cijeni prodali. A ti Turci su došli iz smijera Ježić-Linić. Jedini cilj prihvaćanja Caliskana od strane Vlade je bio kupovina vremena (da društvo ne bi otišlo u stečaj dok se ne izvlasti zemljište za LNG).Linić bi pošto je Caliskanu izašao rok, ponovno našao neku fantomsku firmu , taman do donošenja zakona o strateškim investicijama. Tad bi se stekli uvjeti za preuzimanje LNG zemljišta, dok bi Dina P. vjerojatno završila u stečaju , a radnici na ulici. Sada sve postaje zanimljivije , baš zato što je sindikat pozvao na javne ponude , Vladi će biti puno teže objasniti zašto odbija investitora s novcem koji je voljan pokrenuti proizvodnju. Zanimljivo je i to : ČIM JE SINDIKAT RADNIKA DINE OBJAVIO DA JE PRIMLJENO PISMO NAMJERE S PONUDOM ZA POSLOVNU SURADNJU ILI PREUZIMANJE DINE PETROKEMIJE KROZ PREDSTEČAJNU NAGODBU (PAZI SAD OVO) , IZNENADA VIJEST IZ VLADE DA SU DOBILI PONUDU OD GAZPROMA !!! KAKVE LI SLUČAJNOSTI , ODJEDNOM DVA INVESTITORA .

gismund gismund 12.6.2008.
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke 100%
31.1.2013 20:53

ravenus

… Zanimljivo je i to : ČIM JE SINDIKAT RADNIKA DINE OBJAVIO DA JE PRIMLJENO PISMO NAMJERE S PONUDOM ZA POSLOVNU SURADNJU ILI PREUZIMANJE DINE PETROKEMIJE KROZ PREDSTEČAJNU NAGODBU (PAZI SAD OVO) , IZNENADA VIJEST IZ VLADE DA SU DOBILI PONUDU OD GAZPROMA !!! KAKVE LI SLUČAJNOSTI , ODJEDNOM DVA INVESTITORA .

Samo neka netko konačno preuzme firmu i pokrene proizvodnju, otvorit će se stotine radnih mjesta, BDP će porasti itd. Ne mogu shvatiti ovakvu inertnost i kilavost vlade, plaćaju desetke tisuća EUR da otvore 1 radno mjesto, a ovdje uz samo malo jači angažman mogu otvoriti stotine radnih mjesta! Valjda će napokon i vlada početi raditi u korist općeg dobra …ili sam prenaivan?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

titulus titulus 16.1.2010.
  • Dugotrajni korisnik
  • Veliki krug prijatelja
Ocjena
poruke 20%
31.1.2013 21:04

Ovo je već smiješno…presmiješno…
Manipulacija medija, a ništa konkretno… te Turci, Čermak, sada Rusi, a proizvodnja stoji više od godine dana…
Koliko će trebati raditi da se samo ova izgubljena godina vrati, a di je sve ostalo…
Kada je neka roba tražena onda se kupci otimaju za nju, a po ovome ispada da je Dioki tražena roba i navodno ispada već više od godine dana problem par miliona nečega… što je to sada novim interesantima Rusima (koji samo prošle godine ostvarište dobit od 50 mlrd USA dolara) - i zbog toga mi je sve ovo i više nego smiješno

Zadnja izmjena: titulus (31.1.2013. 21:05)

“Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega.”

ivedome ivedome 11.2.2008.
  • Srednji krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke 25%
31.1.2013 21:27

@ titulus

Šta se tiče manipulacije medija to se u hrvatskoj pod hitno treba promjeniti.. nitko ništa ne poduzima u vezi s tim.. ja sam počeo na svaku takvu nepravilnost slati e-mail na hanfu .. odgovor je uvijek isti al nema veze.. da prime od svakog po jedan e-mail dnevno sa nekom prijavom valjda bi počeli nešto poduzimat! I ako njihov odgovor glasi da oni sve prate i poduzimaju mjere ako je potrebno.. mislim da oni ništa ne poduzimaju jer da poduzmu jednom ili dva put i opale tim portalima kazne.. ne bi im više palo na pamet izlazit sa takvim vijestima..

idući tjedan će bit bolje…

rader rader 14.9.2008.
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
Ocjena
poruke 80%
31.1.2013 21:47

Kliring

Ostali smo debelo iznad 13 kn, čak je i prosječna na 13 kn. Svladan je ogroman otpor i sad je otvoren put za jači rast.

vidjet ćemo kakva će imena firmi (sutra?) iscuriti u javnost…kad bi se još uključio gazprom kako se spominje, onda više ne bi bilo puno pregovora, oni plivaju u novcu

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

HAJDIN HAJDIN 13.11.2012.
  • Veliki krug prijatelja
  • Korisnik s iskustvom
Ocjena
poruke 85%
31.1.2013 22:00

gismund

Baš me zanima tko je to poslao pismo namjere? Ima netko iz DIOKI-a da nam šapne?

Mihaljević u Županijskoj panorami sve ovo potvrdio te najavio sjednicu NO.
Znači sutra imamo novog investitora,a cijena goooorrrrreeeeee!!!!!!!!

highland highland 15.6.2012.
  • Korisnik s iskustvom
  • Srednji krug prijatelja
Ocjena
poruke -
31.1.2013 22:04
apothekar apothekar 15.7.2008.
  • Veliki krug prijatelja
  • Dugotrajni korisnik
  • Odličan prosjek ocjena
Ocjena
poruke 100%
31.1.2013 22:23

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

mikro mikro 19.4.2010.
  • Dugotrajni korisnik
  • Veliki krug prijatelja
Ocjena
poruke 100%
31.1.2013 23:19

Ako se Gazprom zaista javija ( Index-ov info ) kao potencijalni kupac ode će bit ludilo.Ruku na srce ne bi me začudilo jer Dioki ima (ako je vjerovat kolegi @sava-i) vrijednu imovinu u zemljištima di bi se moglo investirat ogromna lova od proizvodni pogona (na obje lokacije) do turistički sadržaja (na krku).Koliko naprimjer ima samo zemljišta na Žitnjaku….aj budi sad pametan

Zadnja izmjena: mikro (31.1.2013. 23:22)