Debeljak: Posla će biti i za Uljanik i za 3. Maj, trebat ćemo još radnika

Naslovnica Forum Komentari članaka Debeljak: Posla će biti i za Uljanik i za 3. Maj, trebat ćemo još radnika

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Evo već smo probavili utučene milijarde. Uskok se još ne javlja. Svima bilo normalno da se milijarde jamstava daju poduzeću koje brodove gradi sa gubitkom. Milijarde ljudi, milijarde i nikoga briga.
A sad dolazi Debeljak i kaže da se može graditi sa profitom i to bez jamstava Vlade. I to sve njima normalno i vlada je super jer je osigurala par minimalaca radnicima.

kazalište apsurda, da li njemu itko vjeruje.

Nije tema, da li netko njemu vjeruje ili ne! Tema je po meni, da vlada konačno kaže – ne! Pošalje brodogradilišta u štečaj, te neka ih stečajni upravitelj prodaje kome hoće.

čuj ovog debilaka…kako da ne .. mi da ti damo jamstva za nove nebuloze, mi da ti otplatimo dug starih nebuloza i očistimo firmu te da ti damo još za 5 godina plaća neradnicima kao u brodosplitu. Kakav rvatski menađer.. majke ti, samo da nam te neka korporacija ne otme…palim svijeće i driblam krunicu među prstima

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Pa on nema posla u brodogradnji ni u Splitu ..

Ako se ne varam, otkad je preuzeo brodosplit uspjeli su izgraditi samo 4 broda! I to su reference za dobiti uljanik na poklon kako je on to zamislio? Smiješno!
Posebna priča je ideja da će preuzeti uljanik, ako vlada i država plate svih 6-10 milijardi dugova! Pa pod tim uvjetima i ja ću preuzeti uljanik, a kamo li da se ne bi javilo bar 20 zainteresiranih! Njegova ponuda treba biti odbijena jer je protivna uvjetima koji su postavljeni, tj. da preuzme 50% dugova!

Ignore: KressoM, delux

Debeljak je prošlo ljeto rekao na tv-u da je slučaj Uljanik ČISTI KRIMINAL!!!!
Zašto novinari o tome ne pišu?


Debeljak je prošlo ljeto rekao na tv-u da je slučaj Uljanik ČISTI KRIMINAL!!!!
Zašto novinari o tome ne pišu?

A što bi trebali pisati? Ako je on rekao, neka on i objasni na što je mislio.
Mnogi misle da je kriminal i uzeti milijarde od države za restruktuiranje brodogradnje, a koristiti ih za sve drugo osim za gradnju brodova, ali dok je to onima koji raspolažu državnim novcem dovoljno dobro što mogu osim “keep calm, and pay the taxes on”…

Rekao je da su naručitelji brodova i njemu u Brodosplitu nudili manju cijenu novogradnji a za nagradu bi mu uplatili na osobni račun, nagradu, tj, mito.
Na što On nije pristao, a aludira na to da Uprava Uljanik je.


Rekao je da su naručitelji brodova i njemu u Brodosplitu nudili manju cijenu novogradnji a za nagradu bi mu uplatili na osobni račun, nagradu, tj, mito.
Na što On nije pristao, a aludira na to da Uprava Uljanik je.

Možda je to istina, makar ne znam oko kojih se to brodova on s Uljanikom mogao natjecati i koja mu je bila referenca za dobijanje tih poslova.
U svakom slučaju red bi bio da ga, ako je to tvrdio, ispita DORH i da kazni onoga tko je muljao.
Uljanikovce ili njega

BERGEISTRA,navodno,Kao istražuje, Istarski Dorh, istarski Uljanik,…
A nisi ni ti daleko.


BERGEISTRA,navodno,Kao istražuje, Istarski Dorh, istarski Uljanik,…
A nisi ni ti daleko.

Iskreno, ovo nisam baš razumio, ali nema ni veze

Nije Debeljak govorio o Uljaniku, kad je govorio o korupciji. Nego je rekao, da mu je neki agent nudio provizuju, da fingiraju (umanje) cijenu broda, a da ostatak dijele pola/pola. Po Debeljaku, to je bio vrhunac sizofrenije, kako da sam svoje poslovanje uništi! Agentu nije bilo jasno, zašto Debeljak ne želi uzeti 2-3 mio. US$ u privatni džep, a tko j’be firmu ako propadne ili posluje s gubitkom. Vjerojatno je bila aluzija, da to drugi rade.

A source close to the matter told Reuters that Fincantieri would act as an adviser to Brodosplit at this stage but would not be an investor.

https://www.reuters.com/article/croatia-shipbuilding/croatias-troubled-uljanik-shipyard-picks-partner-to-stay-afloat-idUSL5N1ZT4KW [reuters.com]

Zaustavimo Reuters!!!

Ideje naše benzin Vaš!

New Report

Close