DDJM (Đuro Đaković Montaža d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJM (Đuro Đaković Montaža d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pozdrav svima
imam par pitanja kupiosam sam taj ddjm i sad se nemogu ga se rješit a pao je 7 %, na tome sam izgubio nekih 700 kn , kako se izvuči, imam li neko mišljenje što bi se moglo sa njime dešavat [smiley10]

Očekuje se privatizacija…Zainteresirani su austrijanci, domaći konzorcij itd…Bilo je pred par dana.
Imaš dosta na netu o tome.

ljudi pozdrav
ima netko pametno razmišljanje o ovoj dionici, oče ona gore, u nekom kratkom ili srednjem razdoblju.
kupio sam je i pukla mi je dole 7 %, znam da se oko nje vrte igre radi privatizacije ali tako je od početka 2005 kada je iz austrije došlo prvo pismo namijere. mislite da će se ta privatizacija odigrat sada.

nemogu ga se rješit a pao je 7 %, na tome sam izgubio nekih 700 kn

Ima jedna dobra, kaze: ‘nisi nista izgubio dok ne prodas’ Prema tome sam procijeni, jesi li spreman prodati i izgubiti tih 700 kn ali ostali kapital investirati u nekog ‘sigurnog dobitnika’ koji ce to brzo vratiti ili se ukopati i cekati ljepsa vremena.

Jos jedan dobar nacin je dokupljivati na nizim razinama i smanjivati ulaznu cijenu kako bi je se onda mogao povpljnije rjesiti kad krene malo gore. Ako krene gore [smiley6]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

ja sam mislio napraviti prvu varijantu prodat nekako , i uzet neku sigurnu dionicu.

Onda i ucini tako, 700 kn i nije neki veliki gubitak. Smijesi se, moglo je biti i gore[smiley10]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

slazem se… ja to zovem devijacijama i ne smatram direktnim gubitkom. To je cijena igre, malo izgubiš, malo dobiješ, al se trudiš da dobitak bude veći nego gubitak

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

ok ljudi hvala na savjetima

Ja ću ti savjetovati da ju držiš jer sa svakom dionicom uvijek može biti takva situacija. Ako si ju kupio jer si vjerovao u nju, onda sad dokupljuj. Ako se bojiš dokupiti, onda ju zaboravi i čekaj – možda za koju godinu bude vrijedila duplo.
Dionice rastu i padaju, a valjda si imao razlog zašto si ju kupio.
Osim toga, zlatno je pravilo – ne prodaje se dok pada nego dok raste. A ako nemaš strpljenja, onda bolje stavi lovu u neki fond pa bar sam nećeš donositi odluke. A opet i tamo je moguć pad vrijednosti.
Moraš imati strpljenja, iako znam kako ti je jer smo svi bili u tvojoj koži. Uvijek kad bi prodao, zažalio sam jer je cijena porasla.

...povijest se ponavlja...

Da, to ti je stvar kad prodaješ kada dionica još raste, kad bi prodavao kad dionica pada onda bi ti čak možda bilo i drago što si prodao a ona je pala još dolje…
Ili bi rekli da se prodaje tik pred pad ( na vrhu) ili kupuje (tik pred rast) ali otom potom…dalo bi se o tome raspravljati.
————————–
Očito je da se sada zakuhalo ozbiljnije u vezi privatizacije i bilo bi dobro pričekati malo.
Ali cijena od 300 kn ulazna iliti kupovna je visoka po meni.!!

Isto tako cijena od 279 – 300 kn je relativno visoka, ali ako se Holding trži na razini book-a već duže vrijeme onda se i DDJM može tržiti po tim razinama cijena, po meni.
Pitanje je i kolike paket(e) će uzeti moguči ulagač(i)
Mislim da je sasvim izvjesno da domači konzorcij kupi recimo 25 % i Grupa Christof isto 25 %, ostalo država i dioničari ili tako nekako…čuo sam da žele pakete od 25 %.Malo čudno, zar ne ali tako su pisali…..
Danas je na Novoj TV u Dnevniku bio prilog o privatizaciji Holdinga…a i Montaže naravno, najprije i najaktualnije.

Evo u http://www.business.hr imate ovo:
Domaći klaster za ĐĐ Montažu

Početna

dobro da postoji ovaj forum , [smiley2] hvala

ja bi čekao makar još više pao. Ta dionica dugoročno ima potencijala. KAo i svaka uostalom.

...povijest se ponavlja...


ja bi čekao makar još više pao. Ta dionica dugoročno ima potencijala. KAo i svaka uostalom.

Moje misljenje je da ako ti DDJM čini 10, do uvrh glave 20 posto portfelja mozes je drzati jer, eto ima potencijala, ali zato treba uzeti i proučiti fundamente. Uzmi sva zadnja izvjesca koja mozes naci i analiziraj sve od imovine preko toka novca do dobiti i kapitala, nemoj nista prepustati slucaju, potom pretrazi internet u potrazi za vijestima i na kraju odluci hoces li prodati ili ne. BEz da ti itko kaze prodaj ili drzi. to je naposlijetku tvoja odluka.

Jednu stvar treba upamtiti, a to je znati si priznati pogresku, a 7 % gubitka po meni nije uopce toliko strasno da se nebi razmatralo reinvestiranje.

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

vidim je da će se đuro polako oporavit ovima se žuri privatizirati

New Report

Close