Forum

Naslovnica Forum Ležerno... Darovi za poslovne partnere
Pretraživanje
Dionička društva
nixi 5.12.2005.
-

što mislite o ovom darivanju poslovnih partnera koje je posljednjih godina postalo jako nametljivo. mislim da je prije vrijednost tih poslovnih darova bila puno manja - uglavnom su to bili kalendari i rokovnici… sada imam dojam da su pokloni više obvezujući za onoga koji ih prima.

Drol 5.12.2005.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

Kad dobijem poslovni poklon kod mene ne stvara nikakvu obavezu prema poklanjatelju.

nixi 5.12.2005.
-

ne obvezujete li te da makar uzvratiš istom mjerom?

Drol 5.12.2005.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

Ni najmanje.
Ja sam obraz - đon.

nixi 5.12.2005.
-
IBCT 6.12.2005.
-

undefined

što mislite o ovom darivanju poslovnih partnera koje je posljednjih
godina postalo jako nametljivo. mislim da je prije vrijednost tih
poslovnih darova bila puno manja - uglavnom su to bili kalendari i
rokovnici… sada imam dojam da su pokloni više obvezujući za onoga
koji ih prima.

Kao i u privatnom darivanju, svaki neodmjereno/neumjereno nametljiv poklon izaziva nelagodu. No, neumjerenost i razmetanje su, nažalost, postale uobičajene pojave. To je čak i nepristojno..
Slažem se s onim što kaže Drol, ne treba odgovarati istom mjerom, jer će se samo tako suzbiti takvo nakaradno ponašanje.

Drol 5.12.2005.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

Tocno sam na takve poklone mislio. Nema razloga poslati prenametljiv poklon. Iza tog poklona potpuno je vidljiva namjera da me se veze uz firmu od koje uzimamo neku uslugu ili proizvod.

Puno mi je bolji poklon knjiga poslovnog karaktera vezana uz podrucje kojim se bavim. A i korisnija je od reketa prsuta.

cartmann 6.12.2005.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Ne smatram da su obvezujuci, dapace, mislim da se kod nas rijetko poklanja onom na kojem, odnosno zahvaljujuci kojem se vec nije zaradilo 10x toliko. A u tom slucaju je red nesto pokloniti, a neces, npr. svom kupcu koji od tebe kupuje par milijuna kuna godisnje pokloniti rokovnik od 30tak kn.

Drol 5.12.2005.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

Tocno tako Cartmanne, jasno je da poklonom ne zadrzavas i obavezujes kupca koji trosi kod tebe par milijuna kuna.
Smatram da je to pristojno i da takvom kupcu cak i skuplji poklon nije neukusni “overkill” vec znak paznje.

Inace, sta je po vama “skuplji poklon”?

ozapa 1.2.2006.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Evo ti jednog skupljeg poklona
17'' widescreen Toshiba laptop. Mrcina. Znam jednog koji ga je dobio

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Drol 5.12.2005.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

Da, nije lose
Takve stvari, vjerujem, T-Com dijeli.

Meni se osobno svidjaju nabrijani PDA uredjaji i sl. (ako me netko od partnera prepozna, evo vam hint za sljedeci bozic)

ozapa 1.2.2006.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Nije T-Com. Puno manja tvrtka. Mislim da je to i logično, tCom je na vrhu a ovi tek utiru put.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

matrix90 26.11.2006.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Treba darovati nešto do 300 kn.To je ok cifra,za koju se mogu dobiti prigodni pokloni….

matrix90 26.11.2006.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Npr.raznorazni rokovnici s logom tvrtke,kemijske,kravata,te slične stvari.
Pri tome se mora paziti da se ne pretjeruje, jer ponekad može ispasti vrlo neugodno…

toknezev 16.7.2006.
-

Imali ste u Lideru od prije mjesec-dva poprilično opširan članak na temu poslovnog darivanja.

All shipping lanes lead to China.

matrix90 26.11.2006.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Da ali to je bilo onako općenito…..
Mislim kada darujes nekakav poslovni poklon to treba biti orginalno,treba nešto pokloniti što je neuobičajeno, te orginalno,ali naravno ne preskupo.

ČARUGA 27.8.2007.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
-

matrix90

Da ali to je bilo onako općenito….. Mislim kada darujes nekakav poslovni poklon to treba biti orginalno,treba nešto pokloniti što je neuobičajeno, te orginalno,ali naravno ne preskupo.

slažem se

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

cetvrtak 10.11.2007.
-

cartmann

Ne smatram da su obvezujuci, dapace, mislim da se kod nas rijetko poklanja onom na kojem, odnosno zahvaljujuci kojem se vec nije zaradilo 10x toliko. A u tom slucaju je red nesto pokloniti, a neces, npr. svom kupcu koji od tebe kupuje par milijuna kuna godisnje pokloniti rokovnik od 30tak kn.

ja se s ovim totalno slažem. neću previše izgubiti niti da poklanjam prepun samsoniteov kofer ako je klijent onaj koji uredno vraća svoje kredite ili vjerno prati moju tvrtku. iako niti poklon kao takav nije nipošto garancija za ono što sutra može uslijediti

There are some days when I think I'm going to die from an overdose of satisfaction

cetvrtak 10.11.2007.
-

ozapa

Evo ti jednog skupljeg poklona
17'' widescreen Toshiba laptop. Mrcina. Znam jednog koji ga je dobio

uuuu to je fakat poklončina. u ovom slučaju mi se mora klanjati do kraja života

There are some days when I think I'm going to die from an overdose of satisfaction

willymb 2.10.2018.
Novi korisnik
-

Prema istraživanju PPAI, poslovni pokloni [habeco.hr] u 2017. su najučinkovitiji oblik marketinga.