Da li fondovi imaju budućnost?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije Investicijski fondovi Da li fondovi imaju budućnost?

Cijena udijela u fondovima na razini osnutka…

budućnost imaju oni koji se dokažu na tržištu. Zasada kod nas takvih ne vidim, ali u budućnosti nije isključeno. Realno ostvarivi prinosi za takve od 10-20% god.

Imaju ,al sadašnji menageri nemaju ……..pa,pa tatini sinovi.. po malo pocnite skupljat plastiku, okusite stvaran život………0.50 lipa po komadu.
Vratite ljudima bar ono šta ste im pokrali na provizijama.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Ak nastave ovak sigurno….samo nek se malo povrate…ako se ikada budu…mene i moju lovu nikad više nebudu vidli…točno tak sam i ja bez nekog znanja mogel zatucati tu lovu…ovak mogu barem nekog drugog kriviti…za utjehu..

BF ima budučnost. Za ostale nisam siguran.

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

Ulaganje u fondove. U prilogu.

Fondovi imaju budućnost, ali ulagači će biti sve zahtjevniji i sve će teže pojedini fondovi dolaziti do kapitala. Zato imam prijedlog za društva koja upravljaju fondovima: osnujte indexni fond za Belex (Belex15) i novčani fond za švicarski franak! Takvi fondovi još ne postoje na tržištu, a onaj koji ih prvi osnuje pobrat će vrhnje.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Allianz pokreće investicijske fondove (30.10.2008)

Allianz Zagreb, drugi po veličini osiguravatelj u Hrvatskoj, ulazi u fondovski biznis. "Očekujemo da ćemo društvo za upravljanje investicijskim fondovima osnovati do kraja 2008., a fondove pokrenuti početkom 2009. godine”, kaže Boris Galić, predsjednik Uprave Allianza, u intervjuu za novi broj Banke.

U Allianzu smatraju da ima, a bit će i u budućnosti, dovoljno klijenata koji će biti spremni prihvatiti rizik ulaganja kakav nose investicijski fondovi. Procijenili smo, kaže Galić, da je sadašnja kriza dobro vrijeme za pripremu takvog projekta.

Galić objašnjava kako je plan da Allianz u konačnici ima “razuman spektar fondova koji ide od konzervativnijih, novčanih, do balansiranih, zatim dioničkih fondova. Bitno je da to budu što jednostavniji fondovi, što jasnija ulaganja. Ne vjerujem da ćemo u našim fondovima biti skloni ulaganjima u neregulirana, nejasna tržišta koja su se sada pokazala najranjivijima. Uvijek ostajemo na liniji Allianza kao kuće koja prvenstveno vodi računa o sigurnosti i stabilnosti,a sad se pripremamo za prilike koje će se pojaviti kroz godinu-dvije”.

Redoslijed osnivanja fondova, dodaje, ovisit će u najvećoj mjeri o okolnostima na tržištu.

izvor: http://www.bankamagazine.hr

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Imaju ,al sadašnji menageri nemaju ……..pa,pa tatini sinovi.. po malo pocnite skupljat plastiku, okusite stvaran život………0.50 lipa po komadu.
Vratite ljudima bar ono šta ste im pokrali na provizijama.

Vidim nisam ostao na 100% ,znaci ovu temu citaju menageri i njihovi tate……Sine Zgubiju 1%,majku mu………………..

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Sa fondovima je sve počelo- sa njima će i završiti.
Napravili su budale od udjelničara, opljačkali ljude,natrpali svoje džepove i džepove političara pa zato nitko niti neće odgovarati. Treba samo baciti pogled na europske i svjetske fondove, usporediti sa ovima
kod nas… Ma financijski inžinjering i ponzi sheme su male bebe za hrvatske fond menadžere i njihove direktore. Nažalost.
To ti je Hrvatska i njeno tržište kapitala.
I tako će to biti sve dok jednog dana, nadam se, ne dođe kvalitetan inozemni kapital.
Teško će neki fond vidjeti ijednu moju kunu. U ovoj državi sigurno ne gdje se pljačka u potpunosti legalizira i to preko mirovinskih fondova koji bi trebali biti najtransparentniji igrači na tržištu kapitala.

Iskreno, slazem se u potpunosti s gore navedenom porukom. Fondova na nasem trzistu ima na pretek, tako da nekima od njih neminovno slijedi gasenje ili spajanje. Ova golgota s fondovima ce trajati jos neko vrijeme i onda samo oni koji budu imali dovoljno kapitala (budala koji imaju navac u njima i nisu sljedili krdo) ce ponovno u zeleno.
Moj kapital nijedan fond nece vise vidjeti, osim mozda novcanog.

Ajmo iz pocetka!!!


Iskreno, slazem se u potpunosti s gore navedenom porukom. Fondova na nasem trzistu ima na pretek, tako da nekima od njih neminovno slijedi gasenje ili spajanje. Ova golgota s fondovima ce trajati jos neko vrijeme i onda samo oni koji budu imali dovoljno kapitala (budala koji imaju navac u njima i nisu sljedili krdo) ce ponovno u zeleno.
Moj kapital nijedan fond nece vise vidjeti, osim mozda novcanog.

post je potpuno shvatljiv, ali ipak ne treba brkati fondove sa samim pojmom tržišta kapitala. Domaći fondovi su neslavno prošli zbog prikazanog neznanja, a što se očituje gotovo identičnim krivuljama pada kojemu nema kraja tj. nije zaustavljen na vrijeme. No to ne znači da u buduće neće doći novi fondovi koji znaju svoj posao.

Znači budućim investitorima predstoje dva scenarija, ili da se educiraju za samostalan nastup ili da pažljivije biraju fondove. Mislim da je ovaj drugi zadatak jednako težak kao prvi. Jer kada znaš prepoznati fond koji valja, gotovo da znaš i sam trgovati

Ok je sve sto si reko, ali ko se jednom opece o fondove mislim da tamo vise nece….recimo ja imam navise nofaca u aureusu…..i mislim da necu uopce vadit pare iz njega jer mi se ne isplati….sacekat cu nekih 3 godine dok se ne popne opet tamo di je bio 😉
Novi fondovi ce neminovno rasti, sto je i vidljivo iz tjednih izvjesca….
Nakon svog iskustva opredjeljujem se za drugu opciju sto si naveo….ulazem sam i ak pogodim krivo…sam sam si kriv….jbg…

Ajmo iz pocetka!!!

ne kuzim…

New Report

Close