Da država ne uzima previše, od plaće bi se u Hrvatskoj moglo i živjeti

Naslovnica Forum Komentari članaka Da država ne uzima previše, od plaće bi se u Hrvatskoj moglo i živjeti

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Trebalo bi ljudima davati bruto place na ruku .onda bi bili svijesni koliko ih drzava pljacka.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Jučer mi je došla magistrica s 10 godina radnog staža na razgovor za veću plaću. PREMALA JOJ JE.
Njena plaća brutto za 7/ 2017. mjesec je iznosila cca = 10.863,00 kuna…Ona je sama , nema djece , a njena Općina traži porez i prirez 1.173,72 …. Zdravstvo, zapošljavanje i zaštita zdravlja košta
1861,54 kune….a mirovinsko 2.172,72. kn…..
Državna davanja su 5.215,08 KN. / porezi doprinosi svi ukupno./

Dobila je plaću = 7.517.09 neto na račun + putni troškovi…

Svi magistri imaju ugovorenu jednaku brutto plaću, a ovisno o stažu, dodacima i ostalom…plaće se kreću u rasponu od = 7.500- 10.000 kuna NETTO.

Plaće su ugovorene prema koeficijentima koje je propisao KOLEKTIVNI UGOVOR ZA DJELATNIKE
ZDRAVSTVENE STRUKE ZAPOSLENE KOD PRIVATNIKA….i mi se toga pridržavamo.

Prvi put nakon 10 godina muke, i natezanja s plaćama…ostala sam dosljedna svojoj odluci…
da se plaća neće nikome mijenjati- mogu otići i dati otkaz .
Razlog: IMAMO MLADI KADAR MAGISTARA, kojem je i 7.000-8000,00 kuna o.k.
Plaćali smo im stipendije i vezali ih za sebe da rade za nas…
DRžava NAM NI U ČEMU NIJE POMAGALA-

Ove godine ponovno je upisano samo 130 magistara farmacije. Nije točno da ih je upisano
više jer su deficitarni . Jučer sam razgovarala s roditeljem čije dijete se nije upisalo na farmaciju, jer nije prošla zadani prag a primaju ih samo 130 kao i prijašnjih godina… Sav teret loše državne politike zapošljavanja, rješavaju poslodavci
kako znaju i umiju ..po sistemu- uzdaj se use i svoje kljuse…

Saborske zastupnike, Vladu i vladajuće političare treba raspustiti….. pojma nemaju o politici
školovanja, zapošljavanja… i ostalim problemima koje muče poslodavce…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Romel, 23.08.2017. u 14:48
Da država ne uzima previše, od plaće bi se u Hrvatskoj moglo i živjeti

U Hrvatskoj je cilj je živjeti od penzije a ne od plaće .

Posve točan naslov. Dobar članak.

New Report

Close